
Voormalig wielrenner Geldermans (90) overleden
BEVERWIJK (ANP) - Voormalig wielrenner Ab Geldermans is op 90-jarige leeftijd overleden, zo meldt het Noord-Hollands Dagblad. De wielrenner uit Beverwijk won als eerste Nederlander in 1960 de klassieker Luik-Bastenaken-Luik.
Geldermans werd in 1962 vijfde in het eindklassement van de Tour de France als ploeggenoot van winnaar Jacques Anquetil en droeg twee dagen de gele trui. Hij werd ook Nederlands kampioen in 1962 en won etappes in de Ronde van Spanje en Parijs-Nice.
In 1968 was Geldermans als ploegleider van de Nederlandse ploeg nauw betrokken bij de eindzege in de Tour de France van Jan Janssen. Dat was de eerste van de twee Nederlandse Tourzeges.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Er staan dit jaar vijf Nederlanders bij de mannen en de vrouwen in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Geen van die vijf tennissers komt nu voor plaatsing bij de eerste 32 in aanmerking. Tallon Griekspoor is als nummer 37 de hoogst genoteerde Nederlander. Bij de mannen zijn verder Botic van de Zandschulp en Jesper de Jong rechtstreeks toegelaten op het gravel van Parijs. Bij de vrouwen staan Suzan Lamens en Arantxa Rus in het hoofdschema. Het toernooi wordt van 25 mei tot en met 8 juni gespeeld in de Franse hoofdstad.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad blijft nog drie jaar langer op de Formule 1-kalender. Het contract met het Autódromo Hermanos Rodríguez is verlengd tot en met 2028. De race vindt dit jaar plaats op 26 oktober. Het circuit ligt op 2200 meter hoogte en is 4,4 kilometer lang.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Wielrenner Sören Kragh Andersen keert na een onderbreking van ruim een half jaar terug in het peloton. De Deen onderging eerder dit jaar een operatie aan een goedaardige tumor in zijn balzak. Zijn ploeg meldt op X dat Kragh Andersen donderdag deelneemt aan de Duitse koers Eschborn-Frankfurt, een wedstrijd die hij in 2023 nog won.
6 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft aan het begin van het jaar overwogen om langdurig te stoppen met tennis. Dat zei de Italiaanse tennisser in een interview met de Italiaanse zender Rai. Sinner keert komende week in Rome terug op de tennisbaan na een schorsing van drie maanden wegens een positieve dopingtest.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Iga Swiatek heeft de halve finale bereikt van het tennistoernooi in Madrid. De Poolse won op het gravel van La Caja Mágica in drie sets van de Amerikaanse Madison Keys: 0-6 6-3 6-2. De 23-jarige Swiatek is de huidige nummer 2 van de wereldranglijst. Ze stuit nu op de winnares van de partij tussen Mirra Andrejeva en Coco Gauff.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol start op 11 juli op de 400 meter horden bij de Diamond League van Monaco. De atlete meldt zelf op Instagram dat ze terugkeert op het evenement waar ze in augustus 2020 voor de eerste keer haar opwachting in de Diamond League maakte. Ze eindigde toen als derde op de 400 meter.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev is op het tennistoernooi van Madrid voor het tweede jaar op rij uitgeschakeld door Francisco Cerúndolo. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de vierde ronde met 5-7 3-6 van de Argentijn.
1 dag geleden