Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig wielerbaas Cookson: kort grote rondes in

Voormalig wielerbaas Cookson: kort grote rondes in

LONDEN (ANP) - Om het wielerseizoen nog enigszins te redden zouden de drie grote ronden in verkorte vorm moeten worden gehouden. Dat idee stelt Brian Cookson, voormalig voorzitter van de internationale wielrenunie UCI, voor nu het coronavirus ook de wielerkalender in de war stuurt.

De Giro d'Italia is al tot nader order uitgesteld. Een besluit over de Tour de France en de Vuelta, die half augustus in Nederland start, is nog niet genomen. Voorlopig wordt er in ieder geval niet gefietst. "Nu de Olympische Spelen zijn uitgesteld biedt dat de kans de Tour later in juli of begin augustus nog te laten doorgaan", zegt Cookson in een brief aan website cyclingnews.com. "Maak er een wedstrijd over twee weken van zodat er ruimte komt om de Giro in twee weken af te werken in september voor de WK. De Vuelta kan dan in twee weken in oktober worden verreden."

Cookson gelooft niet dat de Tour op de geplande datum (27 juni) in Nice begint. Organisator ASO houdt zich voorlopig op de vlakte. Maar de Franse regering lijkt er alles aan gelegen het voor het land zo belangrijke evenement te laten doorgaan, zelfs als dat zou moeten zonder toeschouwers in de buurt van start en finish en zonder reclamekaravaan. De Vuelta, eveneens georganiseerd door ASO, hoopt vooralsnog gewoon door te kunnen gaan vanaf de start op 14 augustus in Utrecht.

RCS Sport

RCS Sport, dat de Giro organiseert, was al niet enthousiast toen de huidige UCI-baas David Lappartient, de opvolger van Cookson, voorstelde die koers in verkorte vorm later te houden. "Misschien zien organisatoren het niet zitten hun koers in te korten, maar ik vraag ze naar de langere termijn te kijken. Ze moeten ook denken aan de belangen van de ploegen en vooral van de wielerfans die koersen willen zien, ook al zouden ze er anders uitzien dan andere jaren", aldus Cookson.

Volgens cyclingnews is er op 1 april een telefonische vergadering met alle belanghebbenden over de invulling van de wielerkalender zo gauw fietsen weer mogelijk is.

De Italiaanse wielrenner Matteo Trentin suggereerde dinsdag al één grote Europese ronde te houden.

Meer uit Sport

Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

14 minuten geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

2 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

3 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

4 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

5 uur geleden
Brons voor turnster Veerman in brugfinale World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.

6 uur geleden
De Jong zondagmiddag op hoofdbaan Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.

7 uur geleden