Voormalig wielerbaas Cookson: kort grote rondes in
LONDEN (ANP) - Om het wielerseizoen nog enigszins te redden zouden de drie grote ronden in verkorte vorm moeten worden gehouden. Dat idee stelt Brian Cookson, voormalig voorzitter van de internationale wielrenunie UCI, voor nu het coronavirus ook de wielerkalender in de war stuurt.
De Giro d'Italia is al tot nader order uitgesteld. Een besluit over de Tour de France en de Vuelta, die half augustus in Nederland start, is nog niet genomen. Voorlopig wordt er in ieder geval niet gefietst. "Nu de Olympische Spelen zijn uitgesteld biedt dat de kans de Tour later in juli of begin augustus nog te laten doorgaan", zegt Cookson in een brief aan website cyclingnews.com. "Maak er een wedstrijd over twee weken van zodat er ruimte komt om de Giro in twee weken af te werken in september voor de WK. De Vuelta kan dan in twee weken in oktober worden verreden."
Cookson gelooft niet dat de Tour op de geplande datum (27 juni) in Nice begint. Organisator ASO houdt zich voorlopig op de vlakte. Maar de Franse regering lijkt er alles aan gelegen het voor het land zo belangrijke evenement te laten doorgaan, zelfs als dat zou moeten zonder toeschouwers in de buurt van start en finish en zonder reclamekaravaan. De Vuelta, eveneens georganiseerd door ASO, hoopt vooralsnog gewoon door te kunnen gaan vanaf de start op 14 augustus in Utrecht.
RCS Sport
RCS Sport, dat de Giro organiseert, was al niet enthousiast toen de huidige UCI-baas David Lappartient, de opvolger van Cookson, voorstelde die koers in verkorte vorm later te houden. "Misschien zien organisatoren het niet zitten hun koers in te korten, maar ik vraag ze naar de langere termijn te kijken. Ze moeten ook denken aan de belangen van de ploegen en vooral van de wielerfans die koersen willen zien, ook al zouden ze er anders uitzien dan andere jaren", aldus Cookson.
Volgens cyclingnews is er op 1 april een telefonische vergadering met alle belanghebbenden over de invulling van de wielerkalender zo gauw fietsen weer mogelijk is.
De Italiaanse wielrenner Matteo Trentin suggereerde dinsdag al één grote Europese ronde te houden.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
1 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden