Voormalig voorzitter Liverpool op shortlist voor overname Chelsea
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse zakenman Martin Broughton, voormalig voorzitter van vliegmaatschappij British Airways en voetbalclub Liverpool, hoort bij een selecte groep investeerders die nog kans maken de Engelse voetbalclub Chelsea over te nemen. Broughton heeft samen met Sebastian Coe, voorzitter van de internationale atletiekfederatie World Athletics, en andere rijke investeerders een bod gedaan.
Ook de zakenmannen Todd Boehly, Hansjörg Wyss en Jonathan Goldstein staan op de shortlist. Een bod uit Saudi-Arabië heeft die niet gehaald, net als volgens Sky Sports een bod van onder anderen Woody Johnson, de eigenaar van American footballteam New York Jets.
De Amerikaanse bank Raine Group, die het verkoopproces begeleidt, moet andere bieders nog laten weten of ze nog kans maken op de overname van Chelsea. Het proces heeft vertraging opgelopen omdat biedingen moesten worden herzien.
De club staat te koop nu de Russische eigenaar Roman Abramovitsj vertrekt als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Sinds hij vanwege zijn Russische connecties op een Britse sanctielijst is gezet, heeft Chelsea met veel restricties te maken. Zo gelden beperkingen bij het verkopen van losse wedstrijdtickets.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
1 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
2 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
4 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
8 uur geleden