Voormalig voorzitter Liverpool op shortlist voor overname Chelsea
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse zakenman Martin Broughton, voormalig voorzitter van vliegmaatschappij British Airways en voetbalclub Liverpool, hoort bij een selecte groep investeerders die nog kans maken de Engelse voetbalclub Chelsea over te nemen. Broughton heeft samen met Sebastian Coe, voorzitter van de internationale atletiekfederatie World Athletics, en andere rijke investeerders een bod gedaan.
Ook de zakenmannen Todd Boehly, Hansjörg Wyss en Jonathan Goldstein staan op de shortlist. Een bod uit Saudi-Arabië heeft die niet gehaald, net als volgens Sky Sports een bod van onder anderen Woody Johnson, de eigenaar van American footballteam New York Jets.
De Amerikaanse bank Raine Group, die het verkoopproces begeleidt, moet andere bieders nog laten weten of ze nog kans maken op de overname van Chelsea. Het proces heeft vertraging opgelopen omdat biedingen moesten worden herzien.
De club staat te koop nu de Russische eigenaar Roman Abramovitsj vertrekt als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Sinds hij vanwege zijn Russische connecties op een Britse sanctielijst is gezet, heeft Chelsea met veel restricties te maken. Zo gelden beperkingen bij het verkopen van losse wedstrijdtickets.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
9 uur geleden