Voormalig voetbalbaas Rubiales kortstondig vastgehouden in Spanje
MADRID (ANP/DPA/AFP) - De voormalige voorzitter van de Spaanse voetbalbond, Luis Rubiales, is bij aankomst op het vliegveld van Madrid aangehouden. Hij is na een korte periode weer vrijgelaten. Dat heeft een woordvoerder van de Guardia Civil bevestigd tegenover het persbureau AFP.
Rubiales krijgt volgens de krant El País een dagvaarding om te getuigen voor een rechter. Andere Spaanse media berichten dat hij in een politiewagen naar een gerechtsgebouw is gebracht. Daar zou een rechter hem ondervragen in een corruptiezaak rond de toewijzing van de Spaanse Super Cup aan Saudi-Arabië. De Spaanse wet staat toe dat een verdachte maximaal 72 uur wordt vastgehouden als er geen voorlopige hechtenis is bevolen om vluchtgevaar of andere redenen.
In dezelfde zaak zijn vorige maand al meerdere mensen gearresteerd. Ook het huis van Rubiales in Granada en het hoofdkantoor van de Spaanse bond in Madrid zijn doorzocht. De oud-voorzitter verbleef op dat moment in de Dominicaanse Republiek. Bij zijn terugkeer in Madrid werd al met zijn arrestatie rekening gehouden.
Het Openbaar Ministerie in Spanje heeft vorige week ook 2,5 jaar gevangenisstraf voor Rubiales geëist voor de veelbesproken zoen tijdens het WK voetbal voor vrouwen. De voormalig voorzitter werd eind januari officieel aangeklaagd. Uit onderzoek bleek dat de controversiële kus die Rubiales op de mond van voetbalster Jennifer Hermoso gaf tijdens de WK-medailleceremonie in augustus niet met wederzijdse toestemming was.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
4 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
13 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden