Voormalig voetbalbaas Rubiales kortstondig vastgehouden in Spanje
MADRID (ANP/DPA/AFP) - De voormalige voorzitter van de Spaanse voetbalbond, Luis Rubiales, is bij aankomst op het vliegveld van Madrid aangehouden. Hij is na een korte periode weer vrijgelaten. Dat heeft een woordvoerder van de Guardia Civil bevestigd tegenover het persbureau AFP.
Rubiales krijgt volgens de krant El País een dagvaarding om te getuigen voor een rechter. Andere Spaanse media berichten dat hij in een politiewagen naar een gerechtsgebouw is gebracht. Daar zou een rechter hem ondervragen in een corruptiezaak rond de toewijzing van de Spaanse Super Cup aan Saudi-Arabië. De Spaanse wet staat toe dat een verdachte maximaal 72 uur wordt vastgehouden als er geen voorlopige hechtenis is bevolen om vluchtgevaar of andere redenen.
In dezelfde zaak zijn vorige maand al meerdere mensen gearresteerd. Ook het huis van Rubiales in Granada en het hoofdkantoor van de Spaanse bond in Madrid zijn doorzocht. De oud-voorzitter verbleef op dat moment in de Dominicaanse Republiek. Bij zijn terugkeer in Madrid werd al met zijn arrestatie rekening gehouden.
Het Openbaar Ministerie in Spanje heeft vorige week ook 2,5 jaar gevangenisstraf voor Rubiales geëist voor de veelbesproken zoen tijdens het WK voetbal voor vrouwen. De voormalig voorzitter werd eind januari officieel aangeklaagd. Uit onderzoek bleek dat de controversiële kus die Rubiales op de mond van voetbalster Jennifer Hermoso gaf tijdens de WK-medailleceremonie in augustus niet met wederzijdse toestemming was.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
22 uur geleden