Voormalig Vitesse-trainer Artur Jorge overleden
PARIJS (ANP) - Voormalig voetbaltrainer Artur Jorge is overleden. Dat melden Paris Saint-Germain en FC Porto, twee van zijn voormalige werkgevers. De Portugees werd 78 jaar.
Jorge volgde in de zomer van 1998 Henk ten Cate op als trainer van Vitesse. In oktober vertrok hij alweer, om bij Paris Saint-Germain aan de slag te gaan. Vitesse stond op dat moment op de tweede plaats in de Eredivisie en was ook nog actief in de toenmalige UEFA Cup.
"Het is met diepe droefheid dat de familie van Artur Jorge Braga de Melo Teixeira vanochtend zijn overlijden in Lissabon aankondigt, na een langdurige ziekte", aldus de familie van Jorge in een verklaring. "Hij stierf vredig, omringd door zijn naaste familie."
Jorge had naast vele clubs ook landenteams als Zwitserland, Portugal en Kameroen onder zijn hoede.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
25 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
10 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
13 uur geleden