Voormalig Vitesse-trainer Artur Jorge overleden
PARIJS (ANP) - Voormalig voetbaltrainer Artur Jorge is overleden. Dat melden Paris Saint-Germain en FC Porto, twee van zijn voormalige werkgevers. De Portugees werd 78 jaar.
Jorge volgde in de zomer van 1998 Henk ten Cate op als trainer van Vitesse. In oktober vertrok hij alweer, om bij Paris Saint-Germain aan de slag te gaan. Vitesse stond op dat moment op de tweede plaats in de Eredivisie en was ook nog actief in de toenmalige UEFA Cup.
"Het is met diepe droefheid dat de familie van Artur Jorge Braga de Melo Teixeira vanochtend zijn overlijden in Lissabon aankondigt, na een langdurige ziekte", aldus de familie van Jorge in een verklaring. "Hij stierf vredig, omringd door zijn naaste familie."
Jorge had naast vele clubs ook landenteams als Zwitserland, Portugal en Kameroen onder zijn hoede.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
9 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
9 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
13 uur geleden