Voormalig vicepremier Rudolf de Korte (VVD) overleden
DEN HAAG (ANP) - Voormalig vicepremier Rudolf de Korte (VVD) is overleden. Dat laat zijn familie in een overlijdensadvertentie in NRC Handelsblad weten. Hij is 83 jaar oud geworden.
Hij kwam in 1977 in de Tweede Kamer. In het eerste kabinet Lubbers was hij in 1986 vier maanden minister van Binnenlandse Zaken. In het kabinet Lubbers-II (1986-1989) werd De Korte minister van Economische Zaken en vicepremier.
De liberaal had een moeizame verhouding met premier Ruud Lubbers. Die wees De Korte eind 1986 zelfs publiekelijk terecht toen de VVD'er zich verzette tegen een staatsbezoek van koningin Beatrix aan Japan.
Na een studie wiskunde en natuurwetenschappen een promotie ging De Korte aan de slag in het bedrijfsleven. Hij werkte onder meer voor Shell en Unilever tot hij in de Tweede Kamer kwam voor de VVD.
Na zijn politieke carrière vertrok hij in 1995 naar de Europese Investeringsbank (EIB) in Luxemburg. Daar werd hij vicepresident. Van 2001 tot 2012 was hij vervolgens plaatsvervangend lid Raad van Bestuur van de EIB.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Partijleider Jesse Klaver is na het vertrek van zeven PVV'ers "blij dat rechts verder versplintert". Volgens hem is nu "de rotzooi op rechts compleet".
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal vindt dat de PVV met negentien zetels nog steeds een "stevige oppositiepartij" is. Hij weet nog niet of er kan worden samengewerkt met de zeven leden die uit de PVV-fractie zijn gestapt. "We moeten eerst kijken wat ze gaan doen."
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens Hidde Heutink, die met zes anderen de PVV-fractie heeft verlaten, zat het vertrek er al langer aan te komen. Hij bevestigt dat de onvrede onder de zeven afsplitsers al langer sluimerde: "We zijn niet over één nacht ijs gegaan." Hij kan niet zeggen hoe lang het ongenoegen al speelde.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De komst van een nieuwe fractie die "constructief wil samenwerken, biedt kansen" voor D66-leider Rob Jetten. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat zeven PVV-Kamerleden zich afsplitsen.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voorlopig blijven vertegenwoordigers van de PVV in de provincies Geert Wilders trouw. In de Tweede Kamer besloten zeven PVV'ers dinsdag de fractie te verlaten, maar in de Provinciale Staten hebben nog geen volksvertegenwoordigers zich afgescheiden. PVV'ers uit in ieder geval Zuid-Holland, Overijssel, Zeeland, Limburg en Drenthe zeggen bij de partij van Wilders te blijven.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De zeven Kamerleden die de PVV dinsdag hebben verlaten, starten samen een nieuwe fractie. In een gezamenlijk persbericht hebben ze kritiek op de koers van de PVV.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven Kamerleden van de PVV verlaten de fractie, meldt partijleider Geert Wilders. De Kamerleden hebben volgens de partijleider "om verschillende redenen" besloten om te stoppen.
2 uur geleden