Voormalig vicepremier Rudolf de Korte (VVD) overleden
DEN HAAG (ANP) - Voormalig vicepremier Rudolf de Korte (VVD) is overleden. Dat laat zijn familie in een overlijdensadvertentie in NRC Handelsblad weten. Hij is 83 jaar oud geworden.
Hij kwam in 1977 in de Tweede Kamer. In het eerste kabinet Lubbers was hij in 1986 vier maanden minister van Binnenlandse Zaken. In het kabinet Lubbers-II (1986-1989) werd De Korte minister van Economische Zaken en vicepremier.
De liberaal had een moeizame verhouding met premier Ruud Lubbers. Die wees De Korte eind 1986 zelfs publiekelijk terecht toen de VVD'er zich verzette tegen een staatsbezoek van koningin Beatrix aan Japan.
Na een studie wiskunde en natuurwetenschappen een promotie ging De Korte aan de slag in het bedrijfsleven. Hij werkte onder meer voor Shell en Unilever tot hij in de Tweede Kamer kwam voor de VVD.
Na zijn politieke carrière vertrok hij in 1995 naar de Europese Investeringsbank (EIB) in Luxemburg. Daar werd hij vicepresident. Van 2001 tot 2012 was hij vervolgens plaatsvervangend lid Raad van Bestuur van de EIB.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Beoogd premier Rob Jetten (D66) wil deze week met de VVD en het CDA afspreken hoe de verdeling van de ministersposten eruit gaat zien. Hierover heeft hij al wel "flink van gedachten gewisseld" met de andere partijen, maar definitieve keuzes zijn nog niet gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS blijft zich "constructief" opstellen naar de nieuwe coalitie, hoewel de partij wel kritiek heeft op haar plannen. Fractieleider Jan Struijs zei "gemengde gevoelens" te hebben over het coalitieakkoord.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is geen voorstander van de bezuinigingen die de coalitie wil doorvoeren in de zorg en sociale zekerheid. Die vindt hij "breed en wreed", terwijl ze volgens hem ook "slim en eerlijk" kunnen: "Leg de rekening bij de mensen die hem ook kunnen betalen", zei hij tegen D66, de VVD en het CDA.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Waarom worden de belastingen omhooggegooid terwijl we makkelijk ieder jaar voor 12 miljard kunnen bijlenen?" Dat vroeg Gidi Markuszower, hoofd van de groep recent afgesplitste PVV'ers, zich af in het debat over het coalitieakkoord. Hij is ook niet blij met het verhogen van de AOW-leeftijd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Dit regeerakkoord is nog niet af", zei Mirjam Bikker van de ChristenUnie in het debat over de plannen van D66, VVD en CDA. Ze pleit voor een "politiek met hart voor de samenleving", maar ziet de coalitiepartners daarin de plank misslaan op sommige terreinen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren) mist in het coalitieakkoord van D66, de VVD en het CDA een reflectie op "de haatzaaierij" die volgens haar door het kabinet-Schoof "werd verheven tot beleid en wetgeving". Dat kabinet, met daarin de radicaalrechtse PVV als grootste partij, heeft volgens Ouwehand schade aangericht die nog steeds wordt gevoeld. "Ik heb geen reflectie gezien op hoe je die schade gaat herstellen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP verwacht "fijngevoeligheid" van beoogd premier Rob Jetten, zei partijleider Chris Stoffer in het debat over het coalitieakkoord. "Als hij inschat dat het met een beetje tenen trappen wel goedkomt, denk ik dat zijn antenne nog wat beter afgestemd moet worden."
2 uur geleden