Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig UEFA-baas Platini ook in vizier Zwitserse aanklagers

Voormalig UEFA-baas Platini ook in vizier Zwitserse aanklagers

ZÜRICH (ANP/RTR/DPA) - Oud-voorzitter Michel Platini van de Europese voetbalbond UEFA is door het Openbaar Ministerie in Zwitserland aangeklaagd wegens onbehoorlijk bestuur en vervalsing van documenten. De 65-jarige Fransman is in beeld gekomen van het Zwitserse parket tijdens het nog lopende onderzoek naar Sepp Blatter, de ex-preses van de wereldvoetbalbond FIFA.

De Zwitserse aanklagers doen al geruime tijd onderzoek naar een omstreden financiële deal tussen Blatter en Platini in februari 2011. De Franse oud-international kreeg 1,8 miljoen euro op zijn bankrekening gestort voor werkzaamheden die hij tussen 1999 en 2002 voor Blatter had verricht.

De twee voetbalbazen werden eind 2015 door de ethische commissie van de FIFA bestraft wegens deze schimmige betaling. Beiden kregen een schorsing van acht jaar opgelegd, die in beroep werd teruggebracht tot zes jaar voor Blatter en vier jaar voor Platini. De Fransman mikte nadien bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens vergeefs nog op vrijspraak.

Enig doel

De FIFA stapte in december vorig jaar naar de rechter in Zwitserland om het bedrag van 1,8 miljoen euro terug te krijgen van Platini, die nu dus door de Zwitserse aanklagers in staat van beschuldiging is gesteld. "Na vijf jaar is het best mogelijk dat de FIFA me blijft lastigvallen, met als enig doel om mij uit het voetbal te weren en mijn reputatie te bevuilen. De beste verdediging van de FIFA tegen mij op dit moment is mij aan te vallen", liet Platini weten.

Blatter (84) legde begin juni 2015 na zeventien jaar zijn functie als voorzitter van de FIFA neer, naar eigen zeggen onder druk van de Amerikaanse justitie.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

20 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

20 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

20 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

21 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

22 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

1 dag geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

1 dag geleden