Voormalig UEFA-baas Platini ook in vizier Zwitserse aanklagers
ZÜRICH (ANP/RTR/DPA) - Oud-voorzitter Michel Platini van de Europese voetbalbond UEFA is door het Openbaar Ministerie in Zwitserland aangeklaagd wegens onbehoorlijk bestuur en vervalsing van documenten. De 65-jarige Fransman is in beeld gekomen van het Zwitserse parket tijdens het nog lopende onderzoek naar Sepp Blatter, de ex-preses van de wereldvoetbalbond FIFA.
De Zwitserse aanklagers doen al geruime tijd onderzoek naar een omstreden financiële deal tussen Blatter en Platini in februari 2011. De Franse oud-international kreeg 1,8 miljoen euro op zijn bankrekening gestort voor werkzaamheden die hij tussen 1999 en 2002 voor Blatter had verricht.
De twee voetbalbazen werden eind 2015 door de ethische commissie van de FIFA bestraft wegens deze schimmige betaling. Beiden kregen een schorsing van acht jaar opgelegd, die in beroep werd teruggebracht tot zes jaar voor Blatter en vier jaar voor Platini. De Fransman mikte nadien bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens vergeefs nog op vrijspraak.
Enig doel
De FIFA stapte in december vorig jaar naar de rechter in Zwitserland om het bedrag van 1,8 miljoen euro terug te krijgen van Platini, die nu dus door de Zwitserse aanklagers in staat van beschuldiging is gesteld. "Na vijf jaar is het best mogelijk dat de FIFA me blijft lastigvallen, met als enig doel om mij uit het voetbal te weren en mijn reputatie te bevuilen. De beste verdediging van de FIFA tegen mij op dit moment is mij aan te vallen", liet Platini weten.
Blatter (84) legde begin juni 2015 na zeventien jaar zijn functie als voorzitter van de FIFA neer, naar eigen zeggen onder druk van de Amerikaanse justitie.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
19 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
19 uur geleden