Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig UEFA-baas Platini ook in vizier Zwitserse aanklagers

Voormalig UEFA-baas Platini ook in vizier Zwitserse aanklagers

ZÜRICH (ANP/RTR/DPA) - Oud-voorzitter Michel Platini van de Europese voetbalbond UEFA is door het Openbaar Ministerie in Zwitserland aangeklaagd wegens onbehoorlijk bestuur en vervalsing van documenten. De 65-jarige Fransman is in beeld gekomen van het Zwitserse parket tijdens het nog lopende onderzoek naar Sepp Blatter, de ex-preses van de wereldvoetbalbond FIFA.

De Zwitserse aanklagers doen al geruime tijd onderzoek naar een omstreden financiële deal tussen Blatter en Platini in februari 2011. De Franse oud-international kreeg 1,8 miljoen euro op zijn bankrekening gestort voor werkzaamheden die hij tussen 1999 en 2002 voor Blatter had verricht.

De twee voetbalbazen werden eind 2015 door de ethische commissie van de FIFA bestraft wegens deze schimmige betaling. Beiden kregen een schorsing van acht jaar opgelegd, die in beroep werd teruggebracht tot zes jaar voor Blatter en vier jaar voor Platini. De Fransman mikte nadien bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens vergeefs nog op vrijspraak.

Enig doel

De FIFA stapte in december vorig jaar naar de rechter in Zwitserland om het bedrag van 1,8 miljoen euro terug te krijgen van Platini, die nu dus door de Zwitserse aanklagers in staat van beschuldiging is gesteld. "Na vijf jaar is het best mogelijk dat de FIFA me blijft lastigvallen, met als enig doel om mij uit het voetbal te weren en mijn reputatie te bevuilen. De beste verdediging van de FIFA tegen mij op dit moment is mij aan te vallen", liet Platini weten.

Blatter (84) legde begin juni 2015 na zeventien jaar zijn functie als voorzitter van de FIFA neer, naar eigen zeggen onder druk van de Amerikaanse justitie.

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

6 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

8 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

8 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

11 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

13 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

14 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

14 uur geleden