Voormalig Trump-advocaat Giuliani geeft zich aan in Georgia
ATLANTA (ANP/RTR) - De voormalige advocaat van de Amerikaanse oud-president Donald Trump, Rudy Giuliani, heeft zichzelf aangegeven in de Amerikaanse staat Georgia. Hij wordt samen met Trump en zeventien anderen verdacht van pogingen om de uitslag van de presidentsverkiezingen in 2020 in die staat terug te draaien. Zes van hen hadden zich al eerder aangegeven bij de Fulton County gevangenis in Atlanta. Trump wordt daar donderdag verwacht.
Giuliani ontkent iets verkeerd gedaan te hebben toen hij Trump hielp beweringen te verspreiden dat er gefraudeerd was bij de verkiezingen. "Ik ga naar Georgia en ik voel me zeer, zeer goed, omdat ik het gevoel heb dat ik de rechten van alle Amerikanen verdedig", zei de oud-burgemeester van New York toen hij naar Atlanta vertrok. Net als Trump blijft hij zonder bewijs volhouden dat de verkiezingen gestolen zijn. "Ik vertel de waarheid, zij liegen." Trump spreekt steevast van een "heksenjacht" en een politieke vervolging.
Bij de gevangenis worden waarschijnlijk vingerafdrukken afgenomen en politiefoto's gemaakt van Trump, Giuliani en de anderen. Bij eerdere strafzaken tegen de oud-president hoefde Trump geen zogenoemde mugshot te laten nemen, maar de autoriteiten publiceerden al twee foto's van medeverdachten. De verdachten die dat nog niet hebben gedaan, hebben tot en met vrijdag om zichzelf aan te geven in Georgia.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.
13 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.
55 minuten geledenSANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. De Russische krijgsmacht is te druk met Oekraïne.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.
2 uur geleden