Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig Trump-advocaat Giuliani geeft zich aan in Georgia

Voormalig Trump-advocaat Giuliani geeft zich aan in Georgia

ATLANTA (ANP/RTR) - De voormalige advocaat van de Amerikaanse oud-president Donald Trump, Rudy Giuliani, heeft zichzelf aangegeven in de Amerikaanse staat Georgia. Hij wordt samen met Trump en zeventien anderen verdacht van pogingen om de uitslag van de presidentsverkiezingen in 2020 in die staat terug te draaien. Zes van hen hadden zich al eerder aangegeven bij de Fulton County gevangenis in Atlanta. Trump wordt daar donderdag verwacht.

Giuliani ontkent iets verkeerd gedaan te hebben toen hij Trump hielp beweringen te verspreiden dat er gefraudeerd was bij de verkiezingen. "Ik ga naar Georgia en ik voel me zeer, zeer goed, omdat ik het gevoel heb dat ik de rechten van alle Amerikanen verdedig", zei de oud-burgemeester van New York toen hij naar Atlanta vertrok. Net als Trump blijft hij zonder bewijs volhouden dat de verkiezingen gestolen zijn. "Ik vertel de waarheid, zij liegen." Trump spreekt steevast van een "heksenjacht" en een politieke vervolging.

Bij de gevangenis worden waarschijnlijk vingerafdrukken afgenomen en politiefoto's gemaakt van Trump, Giuliani en de anderen. Bij eerdere strafzaken tegen de oud-president hoefde Trump geen zogenoemde mugshot te laten nemen, maar de autoriteiten publiceerden al twee foto's van medeverdachten. De verdachten die dat nog niet hebben gedaan, hebben tot en met vrijdag om zichzelf aan te geven in Georgia.

Meer uit Buitenland

Oud-FBI-directeur Comey aangeklaagd voor bedreigen president

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk.

31 minuten geleden
Trump haalt uit naar Duitse bondskanselier Merz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.

52 minuten geleden
Bultrug Timmy onderweg naar de Noordzee

WISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.

1 uur geleden
Magyar ontmoet woensdag ook EU-kopstuk Costa in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.

1 uur geleden
Geen parlementair onderzoek naar Starmer om aanstelling Mandelson

LONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Hoekstra: afbouw fossiel nodig om volgende crisis te voorkomen

SANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.

3 uur geleden
Trump tegen Charles: VS hebben geen betere vrienden dan het VK

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.

5 uur geleden