Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig topscheidsrechter Corver (84) overleden

Voormalig topscheidsrechter Corver (84) overleden

LEIDSCHENDAM (ANP) - Voormalig topscheidsrechter Charles Corver is dinsdagavond in Leidschendam na een kort ziekbed overleden. Dat heeft zijn zoon Jeroen Corver bekendgemaakt. Corver is 84 jaar oud geworden.

In 2000 werd Corver door weekblad Voetbal International uitgeroepen tot 'Scheidsrechter van de Eeuw'. Hij verkreeg in 1972 de FIFA-badge en was tot en met 1983 actief op de internationale velden.

Corver leidde in de jaren zeventig en tachtig drie finales van een Europacup. In de Europa Cup I leidde hij in 1978 de eindstrijd tussen Liverpool en Club Brugge (1-0). Hij had toen al de UEFA Cup-finale van 1977 (Juventus - Athletic Bilbao 1-0) gefloten en mocht dat in 1983 (Benfica - Anderlecht 1-1) nog eens doen. Ook werd Corver eenmaal aangesteld om de eindstrijd van de wereldbeker voor clubs te leiden; Independiente - Atlético Madrid in 1975 (1-0). Tevens was hij actief op drie eindtoernooien voor landen; twee WK's en één EK.

Ridder

Later in zijn loopbaan was Corver zestien jaar lid van de tuchtcommissie betaald voetbal, twee jaar voorzitter van de scheidsrechterscommissie en 22 jaar waarnemer voor de KNVB, UEFA en de FIFA.

In 2006 werd Corver gedecoreerd tot bondsridder van de KNVB. Ook werd hij geridderd in de Orde van Oranje-Nassau.

De KNVB heeft familie en vrienden van Charles Corver alle sterkte toegewenst met het dragen van het verlies.

Meer uit Voetbal

Frankrijk wil afwezige Deschamps trots maken in WK-duel met Noren

FOXBOROUGH (ANP/AFP) - De Franse ploeg wil bondscoach Didier Deschamps een hart onder de riem steken tijdens de laatste WK-groepswedstrijd tegen Noorwegen op vrijdagavond. Dat zei middenvelder Aurélien Tchouaméni tijdens de persconferentie voor het duel. Deschamps ontbreekt bij de wedstrijd in Boston Stadium vanwege de uitvaart van zijn moeder.

2 uur geleden
Ajax haalt Marokkaanse vleugelverdediger Zahouani

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt over de transfer van vleugelverdediger Fouad Zahouani van het Marokkaanse Union Touarga Sportif. De 20-jarige Marokkaan tekent na het afronden van de laatste formaliteiten een contract tot medio 2029. Dat meldt Ajax op de eigen website.

2 uur geleden
Club Hercules uit medeleven met nabestaanden 'held' Grotenbreg

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse amateurvoetbalclub USV Hercules bevestigt dat oud-speler Mats Grotenbreg (28) donderdag is overleden. Hij werd door een boot aangevaren toen hij aan het zwemmen was bij de Mookerplas in het noorden van Limburg. Hercules noemt Grotenbreg een held en wenst zijn nabestaanden "alle kracht dit verlies te dragen".

4 uur geleden
Telecombedrijf KPN verlengt sponsorovereenkomst met KNVB

ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.

5 uur geleden
Doelman Room denkt er op volgende WK weer bij te zijn met Curaçao

PHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"

6 uur geleden
Renard heeft geen spijt van rol als interim bij Tunesië op WK

KANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.

7 uur geleden
Gaari: Advocaat mag als bondscoach van Curaçao heel trots zijn

PHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."

7 uur geleden