Voormalig topscheidsrechter Corver (84) overleden
LEIDSCHENDAM (ANP) - Voormalig topscheidsrechter Charles Corver is dinsdagavond in Leidschendam na een kort ziekbed overleden. Dat heeft zijn zoon Jeroen Corver bekendgemaakt. Corver is 84 jaar oud geworden.
In 2000 werd Corver door weekblad Voetbal International uitgeroepen tot 'Scheidsrechter van de Eeuw'. Hij verkreeg in 1972 de FIFA-badge en was tot en met 1983 actief op de internationale velden.
Corver leidde in de jaren zeventig en tachtig drie finales van een Europacup. In de Europa Cup I leidde hij in 1978 de eindstrijd tussen Liverpool en Club Brugge (1-0). Hij had toen al de UEFA Cup-finale van 1977 (Juventus - Athletic Bilbao 1-0) gefloten en mocht dat in 1983 (Benfica - Anderlecht 1-1) nog eens doen. Ook werd Corver eenmaal aangesteld om de eindstrijd van de wereldbeker voor clubs te leiden; Independiente - Atlético Madrid in 1975 (1-0). Tevens was hij actief op drie eindtoernooien voor landen; twee WK's en één EK.
Ridder
Later in zijn loopbaan was Corver zestien jaar lid van de tuchtcommissie betaald voetbal, twee jaar voorzitter van de scheidsrechterscommissie en 22 jaar waarnemer voor de KNVB, UEFA en de FIFA.
In 2006 werd Corver gedecoreerd tot bondsridder van de KNVB. Ook werd hij geridderd in de Orde van Oranje-Nassau.
De KNVB heeft familie en vrienden van Charles Corver alle sterkte toegewenst met het dragen van het verlies.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
7 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.
7 uur geledenAUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.
7 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.
7 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.
9 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).
10 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.
10 uur geleden