Voormalig topman van Volkswagen Carl Hahn overleden
WOLFSBURG (ANP/DPA) - De voormalige topman van autoconcern Volkswagen Carl Hahn is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden. Volgens een woordvoerster van de naar de oud-topman genoemde stichting is Hahn vredig ingeslapen in zijn huis in Wolfsburg.
Hij leidde de Duitse autofabrikant van 1982 tot en met 1992. In die periode nam het bedrijf zijn Spaanse concurrent Seat en het Tsjechische Škoda over en groeide Volkswagen uit tot een van 's werelds grootste autoverkopers. Volkswagen begon onder Hahn ook de uitbreiding naar China.
Hahn werkte sinds de jaren vijftig bij Volkswagen. Al snel werd hij de directeur voor het merk in de Verenigde Staten, waar hij erin slaagde de Volkswagen Kever populair te maken. Voordat hij de hoogste bestuurder van Volkswagen werd, leidde hij in de jaren zeventig de Duitse bandenfabrikant Continental. Met zijn Hahn-Stiftung zette hij zich tot op hoge leeftijd in voor onderwijs voor jonge kinderen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
15 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
16 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
16 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
19 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
20 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
21 uur geleden