Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig topfunctionaris ECB waarschuwt voor 'inflatieschokken'

Voormalig topfunctionaris ECB waarschuwt voor 'inflatieschokken'

FRANKFURT (ANP) - Voormalig topfunctionaris van de Europese Centrale Bank (ECB), Otmar Issing, waarschuwt beleidsmakers voor een verdere stijging van de inflatie in Europa. Hierdoor komt de economie volgens hem verder onder druk te staan.

"Ik verwacht dat we loonsverhogingen zullen zien die nieuwe inflatieschokken gaan veroorzaken", zegt de 86-jarige Duitse econoom in een interview met persbureau Bloomberg. Issing was de eerste hoofdeconoom van de ECB, bij oprichting van de bank in 1998.

De opmerkingen van de doorgewinterde beleidsmaker volgen nadat vorige week de groei van de consumptieprijzen in de eurozone een nieuw record bereikte.

Renteverhogingen

Beleidsmakers proberen de torenhoge inflatie te beteugelen met renteverhogingen zodat het lenen van geld duurder wordt. Mensen en bedrijven zullen dan uiteindelijk wat minder geld gaan uitgeven. Zo hoopt de ECB de vraag in de economie af te remmen en ervoor te zorgen dat de prijzen niet meer zo hard omhoog gaan.

"Vroeg in actie komen is de beste aanpak. De ECB heeft dat behoorlijk gemist", stelt econoom Issing. "De inflatie was al op gang voordat het werd verergerd door de oorlog in Oekraïne. Ik heb nooit begrepen waarom de ECB zo lang negeerde dat de inflatie toenam."

Half procentpunt

Vorige maand verhoogde de Europese Centrale Bank zijn rentetarieven opnieuw met een half procentpunt. En zoals het er nu naar uitziet gaat de rente deze maand nogmaals met dat percentage omhoog, kondigde de centrale bank toen al aan.

Meer uit Financieel

VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

2 uur geleden
Kleine bedrijven stappen naar rechter VS om nieuwe importtarieven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.

4 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

6 uur geleden
Verenigde Staten gaan verbod op import Mexicaans vee opheffen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.

6 uur geleden
Reisplatform Trip.com krijgt Chinese miljoenenboete

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.

7 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

14 uur geleden
Paramount en Warner Bros. pauzeren miljardenovername tot juni

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery hebben afgesproken hun miljardenovername niet voor juni volgend jaar af te ronden. Of er moet eerder al een uitspraak komen in de rechtszaak die twaalf Amerikaanse staten hebben aangespannen om de overname te voorkomen. De staten vrezen dat de concurrentie wegvalt als Paramount zijn branchegenoot overneemt.

18 uur geleden