Voormalig teambaas Steiner en Haas F1 voeren juridisch gevecht
MECKLENBURG (ANP) - Voormalig teambaas Günther Steiner en het Formule 1-team van Haas zijn verwikkeld in een juridische strijd. Dat meldt het goed ingevoerde Autosport.com.
Steiner daagt Haas voor de rechter omdat hij zegt nog geld tegoed te hebben. De Amerikaanse renstal is op zijn beurt een rechtszaak begonnen tegen Steiner. De Italiaan heeft een boek op de markt gebracht waarin hij volgens Haas onrechtmatig gebruik heeft gemaakt van onder meer afbeeldingen van het team.
Steiner was de baas bij Haas, dat in 2016 zijn intrede deed in de Formule 1. Zijn populariteit groeide door markante optredens in de Netflix-serie Drive to Survive. Eind vorig jaar werd zijn contract niet verlengd en moest Steiner plaatsmaken voor de Japanner Ayao Komatsu.
Populariteit
In juridische documenten staat dat Haas volop heeft geprofiteerd van de populariteit en Steiner daardoor fans en sponsors heeft gelokt. Contractueel waren hem commissies verschuldigd die nooit zijn uitbetaald. Ook verwijt Steiner de renstal dat het na zijn vertrek nog merchandise verkoopt met zijn naam en foto.
Haas F1 heeft vooral problemen met het boek 'Surviving to Drive', dat Steiner heeft gepubliceerd. Daarin zouden zonder toestemming tal van handelsmerken van het Amerikaanse team zijn opgenomen.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
2 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
12 uur geleden