Voormalig stervoetballer Ronaldinho mag terugkeren naar Brazilië
ASUNCIÓN (ANP/DPA) - Een rechter in Paraguay heeft de weg vrijgemaakt voor de terugkeer van de voormalige Braziliaanse stervoetballer Ronaldinho en zijn broer naar hun vaderland. Hij ging akkoord met het verzoek van de officier van justitie tot vrijlating van het duo en sloot de rechtszaak officieel af. Ronaldinho en zijn broer, die aanwezig waren bij de laatste zitting, moeten nog wel gezamenlijk een boete betalen van circa 170.000 euro.
De voormalige baltovenaar van onder meer Paris Saint-Germain, FC Barcelona en AC Milan werd in maart kort na zijn aankomst in Paraguay met zijn broer aangehouden. Het duo zou met valse identiteitsdocumenten het land zijn binnengekomen. Het tweetal moest ruim een maand in de cel doorbrengen.
Ronaldinho, tweevoudig wereldvoetballer van het jaar, vierde noodgedwongen achter slot en grendel zijn veertigste verjaardag. Hij doodde verder de tijd door veel te voetballen met andere gevangenen.
Begin april mochten de twee Brazilianen hun cel verlaten na de betaling van een borgsom van 1,6 miljoen dollar (circa 1,47 miljoen euro). Ze werden in afwachting van de afhandeling van hun rechtszaak onder huisarrest in een verder vrijwel verlaten hotel geplaatst. Voor hen dreigde een celstraf van vijf jaar indien ze schuldig zouden worden bevonden. Ook in het hotel voetbalde Ronaldinho er volgens de manager lustig op los, vooral in de grote balzaal.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
3 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
3 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
4 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
5 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
5 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
6 uur geleden