Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig Shell-baas geeft KKR advies over groene investeringen

Voormalig Shell-baas geeft KKR advies over groene investeringen

NEW YORK (ANP) - Ben van Beurden, voormalig topman van Shell, wordt adviseur op het gebied van groene investeringen bij de Amerikaanse investeringsmaatschappij KKR, meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Het is zijn eerste functie in het bedrijfsleven sinds zijn aftreden bij het olie- en gasconcern eind 2022.

Van Beurden begon in januari al parttime bij KKR. Hij gaat de investeringsgroep, met een beheerd vermogen van 553 miljard dollar, adviseren over de wereldwijde klimaatstrategie op het gebied van infrastructuur. Daarbij gaat het om investeringen in onder andere elektrisch vervoer, waterstof en batterijsystemen.

"Er zijn veel dingen die je op dit gebied kunt doen die gemakkelijker en logischer zijn met privékapitaal dan met publiek kapitaal", zei Van Beurden tegen de zakenkrant. "Hoe meer ik in aanraking kom met private equity, hoe meer ik ervan overtuigd raak dat dit echt een cruciaal onderdeel is van de algehele maatschappelijke puzzel om op orde te krijgen."

Duurzamere activiteiten

KKR koos naar eigen zeggen voor Van Beurden om zijn staat van dienst bij het ombuigen van een van 's werelds grootste energiebedrijven naar duurzamere activiteiten. "Hij was de leider in het aansturen van de strategische transformatie van Shell", zegt Brandon Freiman, een leidinggevende bij KKR in de Verenigde Staten.

Van Beurden was in 2017 de eerste topman van een olieconcern die doelen stelde om de uitstoot van producten van het bedrijf te verminderen. Ook nam hij het initiatief om te investeren in bedrijven op het gebied van hernieuwbare energieopwekking, waaronder de Amerikaanse zonne-energiegroep Savion en het Indiase platform voor hernieuwbare energie Sprng Energy.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

3 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

3 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

4 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

6 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

13 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

16 uur geleden