Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig Shell-baas geeft KKR advies over groene investeringen

Voormalig Shell-baas geeft KKR advies over groene investeringen

NEW YORK (ANP) - Ben van Beurden, voormalig topman van Shell, wordt adviseur op het gebied van groene investeringen bij de Amerikaanse investeringsmaatschappij KKR, meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Het is zijn eerste functie in het bedrijfsleven sinds zijn aftreden bij het olie- en gasconcern eind 2022.

Van Beurden begon in januari al parttime bij KKR. Hij gaat de investeringsgroep, met een beheerd vermogen van 553 miljard dollar, adviseren over de wereldwijde klimaatstrategie op het gebied van infrastructuur. Daarbij gaat het om investeringen in onder andere elektrisch vervoer, waterstof en batterijsystemen.

"Er zijn veel dingen die je op dit gebied kunt doen die gemakkelijker en logischer zijn met privékapitaal dan met publiek kapitaal", zei Van Beurden tegen de zakenkrant. "Hoe meer ik in aanraking kom met private equity, hoe meer ik ervan overtuigd raak dat dit echt een cruciaal onderdeel is van de algehele maatschappelijke puzzel om op orde te krijgen."

Duurzamere activiteiten

KKR koos naar eigen zeggen voor Van Beurden om zijn staat van dienst bij het ombuigen van een van 's werelds grootste energiebedrijven naar duurzamere activiteiten. "Hij was de leider in het aansturen van de strategische transformatie van Shell", zegt Brandon Freiman, een leidinggevende bij KKR in de Verenigde Staten.

Van Beurden was in 2017 de eerste topman van een olieconcern die doelen stelde om de uitstoot van producten van het bedrijf te verminderen. Ook nam hij het initiatief om te investeren in bedrijven op het gebied van hernieuwbare energieopwekking, waaronder de Amerikaanse zonne-energiegroep Savion en het Indiase platform voor hernieuwbare energie Sprng Energy.

Meer uit Financieel

Zorgen om oplopende olieprijs bezorgen Wall Street verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.

3 uur geleden
Apple onthult eerste vouwbare iPhone voor 1999 dollar

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.

4 uur geleden
Vakbonden noemen landelijke ov-staking geslaagd

UTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.

5 uur geleden
Bedrijf achter Carglass mogelijk naar de beurs

BRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.

5 uur geleden
Amsterdamse beurs sluit fors lager na zorgen over energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.

7 uur geleden
Britse minister kondigt onderzoek aan naar luchtvaartchaos

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.

7 uur geleden
Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

8 uur geleden