Voormalig PSV'er Bruma na vier jaar terug in Portugese selectie
LISSABON (ANP) - Na vier jaar afwezigheid is Bruma teruggekeerd in de selectie van de Portugese voetbalploeg. De 29-jarige aanvaller speelt momenteel voor Braga en maakt indruk, onder meer in de Champions League met een fantastisch doelpunt tegen Union Berlin.
Bruma heeft een verleden in de Eredivisie. In 2019 betaalde PSV zo'n 12 miljoen euro aan RB Leipzig, maar de Portugees wist niet te overtuigen. Na enkele verhuurperiodes vertrok hij begin dit jaar definitief. Via het Turkse Fenerbahçe belandde hij vervolgens bij Braga.
Opvallend is ook dat verdediger Pepe weer bij de selectie van bondscoach Roberto Martínez zit. De 40-jarige veteraan scoorde dinsdag nog voor FC Porto in de Champions League tegen Antwerp, wat hem de oudste doelpuntenmaker ooit maakte in het kampioenenbal. Pepe maakte in 2007 zijn debuut voor het nationale team van Portugal.
Portugal heeft zich al geplaatst voor het EK van volgend jaar in Duitsland en speelt in groep J nog tegen Liechtenstein en IJsland.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
58 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
8 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
18 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
20 uur geleden