Voormalig PSV'er Bruma na vier jaar terug in Portugese selectie
LISSABON (ANP) - Na vier jaar afwezigheid is Bruma teruggekeerd in de selectie van de Portugese voetbalploeg. De 29-jarige aanvaller speelt momenteel voor Braga en maakt indruk, onder meer in de Champions League met een fantastisch doelpunt tegen Union Berlin.
Bruma heeft een verleden in de Eredivisie. In 2019 betaalde PSV zo'n 12 miljoen euro aan RB Leipzig, maar de Portugees wist niet te overtuigen. Na enkele verhuurperiodes vertrok hij begin dit jaar definitief. Via het Turkse Fenerbahçe belandde hij vervolgens bij Braga.
Opvallend is ook dat verdediger Pepe weer bij de selectie van bondscoach Roberto Martínez zit. De 40-jarige veteraan scoorde dinsdag nog voor FC Porto in de Champions League tegen Antwerp, wat hem de oudste doelpuntenmaker ooit maakte in het kampioenenbal. Pepe maakte in 2007 zijn debuut voor het nationale team van Portugal.
Portugal heeft zich al geplaatst voor het EK van volgend jaar in Duitsland en speelt in groep J nog tegen Liechtenstein en IJsland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA heeft volgens Britse media, waaronder de BBC en Sky Sports, een crisisoverleg gepland voor woensdag. De top van de wereldvoetbalbond zou in Marokko samenkomen om te overleggen over de ontstane ophef over het inmiddels geschrapte investeringsplan voor het WK.
6 uur geledenPIRAEUS (ANP) - NEC heeft in zijn eerste Europese wedstrijd sinds begin 2009 Olympiakos Piraeus in Griekenland op een gelijkspel gehouden. Het duel tussen de nummer 3 van de Eredivisie van afgelopen seizoen en de Griekse topploeg in de derde voorronde van de Champions League eindigde in 0-0. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag in stadion De Goffert.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Wouter Goes langer aan zich gebonden. Het contract van de 22-jarige verdediger werd opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. De oude overeenkomst liep medio 2028 af.
11 uur geledenABIDJAN (ANP/AFP) - De voetbalbond van Ivoorkust heeft de Fransman Hervé Renard aangesteld als nieuwe bondscoach. De 57-jarige trainer is de opvolger van Emerse Faé, die na het afgelopen WK vertrok. Renard was tijdens het eindtoernooi twee wedstrijden bondscoach van Tunesië, onder meer tijdens het verloren groepsduel met Nederland.
14 uur geledenBERKANE (ANP/RTR) - Bondscoach Bubista van WK-deelnemer Kaapverdië is aangesteld als coach van de Marokkaanse club Renaissance Berkane. De club meldt dat de 56-jarige trainer, wiens volledige naam Pedro Leitão Brito is, een contract voor twee seizoenen heeft getekend.
17 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA verwacht geen reactie van voorzitter Gianni Infantino op de oproep om hervormingen bij de wereldvoetbalbond. De Zwitser schrapte zijn omstreden investeringsplan voor het WK, maar daarna spraken onder meer de Europese voetbalbond UEFA en de KNVB van een vertrouwensbreuk met de voorzitter. De roep om hervormingen klonk breder, maar Infantino houdt zich voorlopig stil, verwacht een FIFA-woordvoerder.
18 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino steun heeft gezocht bij de Amerikaanse president Donald Trump na de massale kritiek op het inmiddels ingetrokken WK-investeringsplan. "De FIFA-voorzitter heeft de afgelopen dagen geen enkel telefoontje gepleegd naar de Amerikaanse president of leden van zijn regering. Het is puur verzonnen", reageert de FIFA dinsdag op X.
19 uur geleden