Voormalig PSV'er Bruma na vier jaar terug in Portugese selectie
LISSABON (ANP) - Na vier jaar afwezigheid is Bruma teruggekeerd in de selectie van de Portugese voetbalploeg. De 29-jarige aanvaller speelt momenteel voor Braga en maakt indruk, onder meer in de Champions League met een fantastisch doelpunt tegen Union Berlin.
Bruma heeft een verleden in de Eredivisie. In 2019 betaalde PSV zo'n 12 miljoen euro aan RB Leipzig, maar de Portugees wist niet te overtuigen. Na enkele verhuurperiodes vertrok hij begin dit jaar definitief. Via het Turkse Fenerbahçe belandde hij vervolgens bij Braga.
Opvallend is ook dat verdediger Pepe weer bij de selectie van bondscoach Roberto Martínez zit. De 40-jarige veteraan scoorde dinsdag nog voor FC Porto in de Champions League tegen Antwerp, wat hem de oudste doelpuntenmaker ooit maakte in het kampioenenbal. Pepe maakte in 2007 zijn debuut voor het nationale team van Portugal.
Portugal heeft zich al geplaatst voor het EK van volgend jaar in Duitsland en speelt in groep J nog tegen Liechtenstein en IJsland.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
27 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
10 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
12 uur geleden