Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig PSV-verdediger Kemper (77) overleden

Voormalig PSV-verdediger Kemper (77) overleden

EINDHOVEN (ANP) - Oud-PSV'er Peter Kemper is op 77-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van hartfalen. De verdediger, een geboren en getogen Hagenaar, speelde vanaf 1961 veertien seizoenen voor de Eindhovenaren. Hij maakte in 1963 de eerste landstitel van PSV mee en werd ook in zijn laatste jaar bij de club kampioen.

Kemper speelde ruim tweehonderd competitiewedstrijden voor PSV en een kleine twintig Europese duels. Daarnaast kwam hij tussen 1964 en 1967 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

"Hij gold als een sierlijke verdediger, die duels zoveel mogelijk meed door situaties vooraf beter in te schatten dan zijn aanvallende tegenstanders. Daarbij kon hij bovendien terugvallen op zijn - zeker voor die tijd - goede techniek voor een verdediger", meldt PSV in een overlijdensbericht op zijn clubsite.

.

Meer uit Voetbal

Curaçao-doelman Room pakt record reddingen in 0-0 tegen Ecuador

KANSAS CITY (ANP) - Doelman Eloy Room heeft met vijftien reddingen bij de 0-0 van zijn land Curaçao tegen Ecuador een WK-record gevestigd. Nog nooit hield een doelman op het WK voetbal bij de mannen zoveel ballen tegen, terwijl hij de nul hield. Dat meldt statistiekbureau Opta na de wedstrijd in de nacht van zaterdag op zondag.

9 minuten geleden
Japanse bondscoach prijst Ajacieden Itakura en Tomiyasu op WK

MONTERREY (ANP/RTR) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu was na de 4-0-overwinning op Tunesië op het WK-voetbal lovend over Ajax-verdedigers Kō Itakura en Takehiro Tomiyasu, die deze zomer vertrekt uit Amsterdam. Beide spelers begonnen tegen het Nederlands elftal (2-2) op de bank, maar mochten starten in de driemansverdediging tegen Tunesië.

10 minuten geleden
Doelman Room wil best een standbeeld van zichzelf op Curaçao 

KANSAS CITY (ANP) - Eloy Room noemde het WK-duel van Curaçao tegen Ecuador "de beste wedstrijd van zijn loopbaan". Voor Room voelde het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador als een overwinning. De doelman werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd.

2 uur geleden
Japan schakelt met ruime zege Oranje-tegenstander Tunesië uit

MONTERREY (ANP) - Japan heeft zich bij het wereldkampioenschap voetbal weer naast het Nederlands elftal aan kop gemeld van groep F. Het elftal van bondscoach Hajime Moriyasu was in Monterrey met 4-0 te sterk voor Tunesië, dat daarmee is uitgeschakeld.

2 uur geleden
Advocaat draagt WK-succes met Curaçao op aan bevolking eiland

KANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat keek in de nacht van zaterdag op zondag vol trots terug op het 0-0 gelijkspel van Curaçao tegen Ecuador. De bondscoach gunde vooral de mensen van het eiland een resultaat nadat het nationale elftal de eerste WK-wedstrijd met 7-1 van Duitsland had verloren.

2 uur geleden
Minister Sterk (Sport) ziet dat sport op WK voetbal verbroedert

KANSAS CITY (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) heeft op het WK voetbal met eigen ogen gezien dat sport verbroedert. "In deze moeilijke tijden zorgt sport voor een zachte diplomatie", zei Sterk in Kansas City tegen het ANP waar ze samen met het koningspaar en prinses Ariane de wedstrijd van Curaçao tegen Ecuador bezocht. "Sport staat op het WK centraal. En dat is maar goed ook."

2 uur geleden
Spelers Oranje zien na ruime WK-zege veel ruimte voor verbetering

HOUSTON (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal waren na afloop van de ruime zege op Zweden in de groepsfase van het WK (5-1) in het Houston Stadium eensgezind in hun mening. Euforie was er over het gevarieerde, snelle aanvalsspel en de vele doelpunten. Kritische geluiden klonken er over de kansen en ruimte die Oranje op meerdere momenten weggaf.

2 uur geleden