Voormalig PSV-verdediger Kemper (77) overleden
EINDHOVEN (ANP) - Oud-PSV'er Peter Kemper is op 77-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van hartfalen. De verdediger, een geboren en getogen Hagenaar, speelde vanaf 1961 veertien seizoenen voor de Eindhovenaren. Hij maakte in 1963 de eerste landstitel van PSV mee en werd ook in zijn laatste jaar bij de club kampioen.
Kemper speelde ruim tweehonderd competitiewedstrijden voor PSV en een kleine twintig Europese duels. Daarnaast kwam hij tussen 1964 en 1967 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
"Hij gold als een sierlijke verdediger, die duels zoveel mogelijk meed door situaties vooraf beter in te schatten dan zijn aanvallende tegenstanders. Daarbij kon hij bovendien terugvallen op zijn - zeker voor die tijd - goede techniek voor een verdediger", meldt PSV in een overlijdensbericht op zijn clubsite.
.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Japan en Zweden hebben zich op het wereldkampioenschap voetbal voor de zestiende finales geplaatst. De landen speelden in Dallas met 1-1 tegen elkaar gelijk en eindigden in groep F respectievelijk als tweede en derde achter het Nederlands elftal.
16 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de knock-outfase op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Kansas City met 3-1 winnen van het al uitgeschakelde Tunesië.
17 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Memphis Depay is naast Frank de Boer gekomen op de ranglijst van spelers met de meeste interlands voor het Nederlands elftal. De 32-jarige aanvaller van Corinthians kwam in de laatste groepswedstrijd van het WK tegen Tunesië als invaller in het veld voor Brian Brobbey en begon daarmee aan zijn 112e interland. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.
20 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Justin Kluivert heeft vrijdag zijn debuut gemaakt op het wereldkampioenschap voetbal. De 27-jarige aanvallende middenvelder van Bournemouth kwam in de derde groepswedstrijd tegen Tunesië in de 72e minuut in het veld voor Tijjani Reijnders.
21 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Jan Paul van Hecke heeft zijn eerste doelpunt voor het Nederlands elftal gemaakt. De verdediger, die eerder deze maand de overstap maakte van Brighton & Hove Albion naar Tottenham Hotspur, kopte in de laatste groepswedstrijd op het WK in de 62e minuut uit een hoekschop de 3-1 binnen.
22 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman zit tijdens de derde wedstrijd op het WK tegen Tunesië voor de 63e keer op de bank als bondscoach van het Nederlands elftal. Hij is op gelijke hoogte gekomen met Louis van Gaal, die Oranje eveneens 63 interlands onder zijn hoede had.
22 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Brian Brobbey heeft op het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn derde doelpunt gemaakt. De spits van Sunderland zorgde in de laatste groepswedstrijd tegen Tunesië in de zevende minuut voor de 2-0. De Tunesische verdediger Ellyes Skhiri opende in de derde minuut met een eigen doelpunt de score.
1 uur geleden