Voormalig president Obama prijst jury om vonnis ex-agent Chauvin
WASHINGTON (ANP) - De jury die de witte ex-agent Derek Chauvin schuldig heeft bevonden aan de dood van de zwarte George Floyd, heeft juist gehandeld. Dat heeft de voormalige Amerikaanse president Barack Obama in een reactie laten weten. "Vandaag heeft de jury het juiste gedaan. Maar echte gerechtigheid vraagt om veel meer dan een enkel vonnis in één zaak", voegde Obama eraan toe.
Volgens de voormalige president vereist echte gerechtigheid dat we eerlijk met elkaar erkennen dat zwarte Amerikanen anders worden behandeld. "We moeten herkennen dat miljoenen van onze vrienden, familieleden en medeburgers in de angst leven dat hun volgende contact met de politie hun laatste kan zijn." Obama pleit voor concrete hervormingen die de raciale vooroordelen in het rechtssysteem moeten weghalen.
"Michelle en ik sturen onze gebeden aan de familie Floyd en hopen dat zij vrede vinden", liet Obama weten. "We staan schouder aan schouder naast al diegenen die vastberaden zijn om iedere Amerikaan een volledige rechtsbehandeling te geven, die George en zo veel anderen niet hebben gekregen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.
20 minuten geledenATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een eendaagse wapenstilstand voorgesteld met Oekraïne. Dat heeft hij volgens het Kremlin gezegd in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het staakt-het-vuren zou moeten gelden op 9 mei, de Russische Dag van de Overwinning. Trump zou positief hebben gereageerd op het voorstel.
3 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Voormalig FBI-directeur James Comey heeft zich gemeld bij een federale rechtbank in Virginia. Woensdag werd hij aangeklaagd voor onder meer het bedreigen van de Amerikaanse president Donald Trump.
3 uur geleden