Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig president Obama prijst jury om vonnis ex-agent Chauvin

Voormalig president Obama prijst jury om vonnis ex-agent Chauvin

WASHINGTON (ANP) - De jury die de witte ex-agent Derek Chauvin schuldig heeft bevonden aan de dood van de zwarte George Floyd, heeft juist gehandeld. Dat heeft de voormalige Amerikaanse president Barack Obama in een reactie laten weten. "Vandaag heeft de jury het juiste gedaan. Maar echte gerechtigheid vraagt om veel meer dan een enkel vonnis in één zaak", voegde Obama eraan toe.

Volgens de voormalige president vereist echte gerechtigheid dat we eerlijk met elkaar erkennen dat zwarte Amerikanen anders worden behandeld. "We moeten herkennen dat miljoenen van onze vrienden, familieleden en medeburgers in de angst leven dat hun volgende contact met de politie hun laatste kan zijn." Obama pleit voor concrete hervormingen die de raciale vooroordelen in het rechtssysteem moeten weghalen.

"Michelle en ik sturen onze gebeden aan de familie Floyd en hopen dat zij vrede vinden", liet Obama weten. "We staan schouder aan schouder naast al diegenen die vastberaden zijn om iedere Amerikaan een volledige rechtsbehandeling te geven, die George en zo veel anderen niet hebben gekregen."

Meer uit Buitenland

Kyiv vraagt Turkije om top met Poetin en Zelensky te organiseren

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.

14 minuten geleden
Trump: Iran stort financieel in door sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.

1 uur geleden
Dode in Libanon door Israëlische aanval, ondanks bestand

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.

1 uur geleden
Scheepvaartmonitor: Iran beschiet opnieuw containerschip

TEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.

2 uur geleden
Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

10 uur geleden
Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

11 uur geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

11 uur geleden