Voormalig president Obama prijst jury om vonnis ex-agent Chauvin
WASHINGTON (ANP) - De jury die de witte ex-agent Derek Chauvin schuldig heeft bevonden aan de dood van de zwarte George Floyd, heeft juist gehandeld. Dat heeft de voormalige Amerikaanse president Barack Obama in een reactie laten weten. "Vandaag heeft de jury het juiste gedaan. Maar echte gerechtigheid vraagt om veel meer dan een enkel vonnis in één zaak", voegde Obama eraan toe.
Volgens de voormalige president vereist echte gerechtigheid dat we eerlijk met elkaar erkennen dat zwarte Amerikanen anders worden behandeld. "We moeten herkennen dat miljoenen van onze vrienden, familieleden en medeburgers in de angst leven dat hun volgende contact met de politie hun laatste kan zijn." Obama pleit voor concrete hervormingen die de raciale vooroordelen in het rechtssysteem moeten weghalen.
"Michelle en ik sturen onze gebeden aan de familie Floyd en hopen dat zij vrede vinden", liet Obama weten. "We staan schouder aan schouder naast al diegenen die vastberaden zijn om iedere Amerikaan een volledige rechtsbehandeling te geven, die George en zo veel anderen niet hebben gekregen."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
7 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
8 uur geleden