
Voormalig premier Maleisië krijgt 12 jaar cel voor corruptie
KUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Maleisische premier Najib Razak is dinsdag tot 12 jaar cel veroordeeld wegens corruptie. Hij werd schuldig bevonden aan alle zeven beschuldigingen van corruptie tijdens het eerste proces in verband met een schandaal van meerdere miljarden dollars bij staatsfonds 1Malaysia Development Berhad (1MDB).
Het Hooggerechtshof veroordeelde hem verder tot een boete van omgerekend ruim 42 miljoen euro.
De zaak ging om de plundering van staatsinvesteringsfonds 1MDB. Miljarden dollars werden uit het investeringsfonds gestolen en besteed aan van alles, van onroerend goed tot dure kunst, terwijl investeringsbank Goldman Sachs ook verwikkeld raakte in het schandaal.
Test
Woede onder de bevolking van Maleisië over de diefstal en corruptie speelde een grote rol bij het verlies van Najib's lang regerende coalitie tijdens de verkiezingen in 2018. Na zijn nederlaag werd hij gearresteerd en geconfronteerd met tientallen beschuldigingen.
Het vonnis was een test voor de rechtsstaat van Maleisië. Het komt ongeveer vijf maanden nadat Najib's partij weer aan de macht kwam als onderdeel van een coalitie. Gevreesd werd dat deze ontwikkeling de uitkomst van de rechtszaak zou kunnen beïnvloeden.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger heeft ziekenhuizen en hulpverleners opgeroepen zich klaar te maken om Gaza-Stad te ontruimen. Voor het leger de stad intrekt, moet de bevolking naar het zuiden evacueren, heeft het hun voorgehouden.
13 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Het nieuwe Israëlische offensief in Gaza dwingt medische klinieken daar om te sluiten, vreest het Rode Kruis. Terwijl de gezondheidszorg in Gaza al "zwaar overbelast is", waarschuwt de hulporganisatie.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Het hoofd van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) vreest voor de levens van ondervoede kinderen in Gaza-Stad, waar de Israëlische krijgsmacht een nieuw offensief is begonnen. Zonder crisisplan kunnen zij overlijden, aldus Philippe Lazzarini.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft herhaald dat het een Europese militaire macht in Oekraïne niet zal aanvaarden. Europese mogendheden praten al geruime tijd over een militaire macht die na een vredesregeling zou moeten patrouilleren in Oekraïne om toezicht te houden. Dit is de insteek van de pro-Oekraïense coalitie van de bereidwilligen. Rusland is fel tegenstander van een Europese troepenmacht op Oekraïens grondgebied.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het aantal asielaanvragen in het Verenigd Koninkrijk is gestegen naar een recordhoogte. Bijna 111.100 mensen vroegen in de twaalf maanden tot en met juni asiel aan, het hoogste cijfer sinds de registratie in 1979 begon.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten bewerken Hongarije om Oekraïne toe te laten tot de Europese Unie, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De Hongaarse premier Viktor Orbán verzet zich nu nog fel tegen EU-lidmaatschap voor Oekraïne, een van de 'veiligheidsgaranties' waar het land naar streeft.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil naar eigen zeggen binnen tien dagen veiligheidsgaranties krijgen. Dat moet gebeuren voor een eventueel topoverleg over de beëindiging van de strijd in zijn land.
6 uur geleden