Voormalig Philips-topman Cor Boonstra overleden
AMSTERDAM (ANP) - De voormalige topbestuurder van Philips Cor Boonstra is in de nacht van vrijdag op zaterdag op 87-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Amsterdam. Dat laat zijn familie weten aan het ANP. Boonstra leidde het elektronicaconcern van 1996 tot 2001. Hij had lang de reputatie een van de beste bestuurders van Nederland te zijn.
Bij Philips greep Boonstra hard in om de resultaten te verbeteren. Kort na zijn aantreden als topman van Philips kondigde hij forse saneringen aan. Verliesgevende onderdelen splitste hij af. Tegelijkertijd maakte Philips, dat in die tijd meer consumentenelektronica verkocht dan nu, werk van betere marketing voor zijn producten zoals televisies. Beleggers waren enthousiast door de flinke stijging van de beurswaarde van Philips.
Voor hij aan de slag ging bij Philips vervulde Boonstra hoge leidinggevende functies bij onder meer de Zuivel Handel Maatschappij, die later overging in SRV, en consumentengoederenconcern Sara Lee. Hij begon zijn carrière bij Unilever, waar hij in zijn latere tienerjaren na het vroegtijdig verlaten van de hbs ging werken.
Het blad Management Team riep Boonstra meermaals uit tot beste bestuurder van Nederland. Dat imago liep een deuk op toen Boonstra aan het begin van deze eeuw werd beschuldigd van handel met voorkennis. De zaak draaide om een belegging in aandelen van entertainmentconcern Endemol, vlak voordat het Spaanse Telefónica een bod uitbracht op dat bedrijf. Hij werd vrijgesproken, maar kreeg wel een boete van 135.000 euro omdat hij handel in aandelen en obligaties van supermarktconcern Ahold niet had gemeld toen hij daar commissaris was.
De geboren Fries stond bekend als harde saneerder die weinig moeite had hooggeplaatste managers te ontslaan. Tegelijkertijd beklaagde hij zich meermaals over de invloed die zijn werk in de schijnwerpers had op zijn privéleven. Een dieptepunt was de ontvoering van zijn echtgenote Hansje Boonstra. Zij werd in 1998 in België gekidnapt en later zwaargewond in Nederland gevonden.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs daalt inmiddels vier dagen op rij, de langste reeks van prijsdalingen sinds juni. Tegelijkertijd zijn de prijzen nog altijd fors hoger dan begin dit jaar, wat mede verklaart dat tanken in Nederland fors duurder is geworden.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.
3 uur geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
20 uur geleden