Voormalig officier van justitie voor rechter in zedenzaak
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag behandelt maandag de strafzaak tegen voormalig plaatsvervangend hoofdofficier van justitie Vincent L. Hij wordt ervan verdacht dat hij tegen betaling ontucht met een 16-jarige jongen heeft gehad.
De 47-jarige L. werkte bij het functioneel parket (belast met fraude- en milieuzaken) in het arrondissement Amsterdam. Hij werd op 19 april 2017 aangehouden als verdachte van het plegen van zedenmisdrijven. Tien medeverdachten zijn inmiddels al veroordeeld.
Het duurde even voor de zaak tegen L. kon plaatsvinden omdat hij bezwaar had aangetekend tegen de procedure. Hij deed dat omdat er twee Amsterdamse officieren van justitie bij de vervolging zijn betrokken. Deze zaaksofficieren vallen echter onder het gezag van de hoofdofficier van justitie in Den Haag, zo is vorig jaar besloten. Eerder oordeelde het gerechtshof al dat de strafzaak tegen L. kan worden voortgezet. De advocaat van de verdachte ging daarna in cassatie bij de Hoge Raad. Die vindt dat de cassatieklachten van de advocaat "geen juridische vragen oproepen" en noemt ze ongegrond.
Het gaat maandag nog om een voorbereidende zitting, waarin wordt bekeken of nog aanvullend onderzoek nodig is. Wanneer er inhoudelijk behandeld kan worden is nog niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming ziet dit jaar een "enorme stijging" van het aantal meldingen van vermoedelijke vogelgriep. Het gaat om bijna vijf keer zoveel meldingen als een jaar geleden, meldt de organisatie woensdag.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse wetenschappers moeten steeds vaker naar het buitenland om hun onderzoek te kunnen doen. Dat komt omdat er te weinig wordt geïnvesteerd in de huidige Nederlandse digitale infrastructuur, stellen de Nederlandse ICT-organisatie van onderwijs- en onderzoeksinstellingen SURF en de Nederlandse organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) in een woensdag verschenen onderzoeksrapport.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten van gemeenten voor bijvoorbeeld jeugdzorg, vluchtelingenopvang, bijstand en bestuur zijn vorig jaar met bijna 8 procent gestegen tot 80,9 miljard euro. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt volgens het CBS neer op een kostenstijging van 5,8 miljard euro in vergelijking met 2023.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afname van de broeikasgasuitstoot stagneert opnieuw. Volgens CBS-cijfers lag de totale uitstoot in het derde kwartaal van dit jaar ongeveer op hetzelfde niveau als een jaar eerder. Terwijl de industrie en het verkeer minder CO2 en andere broeikasgassen de lucht in lieten gaan, stegen de emissies van de elektriciteitssector met 20 procent. Dat kwam doordat meer steenkool werd verbruikt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eneco en Energie VanOns hebben consumenten 'CO2-gecompenseerd gas' verkocht zonder die claim deugdelijk te onderbouwen. Daarmee hebben ze de reclamecode overtreden, oordeelt de Reclame Code Commissie (RCC). Eisers Fossielvrij NL en Reclamejagers zijn blij met de uitspraak, maar vinden het ook tijd dat de Autoriteit Consument en Markt (ACM) harder ingrijpt bij bedrijven die met CO2-compensatie schermen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.
12 uur geleden