Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig NPO-directeur Klein schakelt advocaat in om Van Rijn

Voormalig NPO-directeur Klein schakelt advocaat in om Van Rijn

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig NPO-directeur Frans Klein heeft in de aanloop naar het verschijnen van het rapport van de commissie-Van Rijn naar de sociale veiligheid bij de NPO een advocaat in de arm genomen. Advocaat Geert-Jan Knoops bevestigt dat tegenover het ANP na berichtgeving in de Volkskrant en NRC. Knoops laat weten namens zijn cliënt bezwaar te hebben gemaakt tegen passages uit het rapport.

Om welke passages het gaat, en of zijn bezwaar voor vertraging van het enkele keren uitgestelde verschijnen van het rapport zorgde, wilde de strafpleiter voorafgaand aan de presentatie van het rapport niet zeggen. Hij komt later op de dag met een verklaring. Wel geeft hij aan dat de inzage vooraf "zeer beperkt" was. Klein vertrok vorig jaar bij de NPO en is inmiddels aan het werk bij Talpa. Volgens NRC en de Volkskrant heeft ook voormalig DWDD-presentator Matthijs van Nieuwkerk na inzage in het rapport een advocaat ingeschakeld. Zijn woordvoerder wilde dat donderdag niet bevestigen. De presentator, inmiddels in dienst bij RTL, gaf eerder al aan donderdag na bestudering van het rapport met een reactie te komen.

De Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van oud-politicus Martin van Rijn deelt donderdagochtend in Hilversum het rapport over de sociale veiligheid bij de publieke omroep. Het onderzoek werd ingesteld nadat de Volkskrant in 2022 een artikel publiceerde over vermeend grensoverschrijdend gedrag door Van Nieuwkerk en de werkcultuur bij DWDD. Klein was in die tijd directeur van omroep BNNVARA, dat DWDD maakte. Het onderzoek werd na het Volkskrantartikel uitgebreid, omdat er meerdere meldingen binnenkwamen over de publieke omroep.

Meer uit Binnenland

Politie schiet persoon neer in Capelle aan den IJssel

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

2 uur geleden
Prijsvrij en D-Reizen: aanzienlijk deel gestrande reizigers terug

DEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriëren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.

4 uur geleden
Formulier gestrande Nederlanders tot nu toe 9000 keer ingevuld

DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.

6 uur geleden
Ontnemingszaak Klaas Otto uitgesteld

BREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.

10 uur geleden
Geen andere rechters voor ontnemingszaak Klaas Otto

BREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.

10 uur geleden
Iraniërs vragen in Den Haag aandacht voor situatie in hun land

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.

10 uur geleden
Nabestaanden willen geen uitstel van hoger beroep Lucky

DEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.

10 uur geleden