Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig NPO-directeur Klein schakelt advocaat in om Van Rijn

Voormalig NPO-directeur Klein schakelt advocaat in om Van Rijn

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig NPO-directeur Frans Klein heeft in de aanloop naar het verschijnen van het rapport van de commissie-Van Rijn naar de sociale veiligheid bij de NPO een advocaat in de arm genomen. Advocaat Geert-Jan Knoops bevestigt dat tegenover het ANP na berichtgeving in de Volkskrant en NRC. Knoops laat weten namens zijn cliënt bezwaar te hebben gemaakt tegen passages uit het rapport.

Om welke passages het gaat, en of zijn bezwaar voor vertraging van het enkele keren uitgestelde verschijnen van het rapport zorgde, wilde de strafpleiter voorafgaand aan de presentatie van het rapport niet zeggen. Hij komt later op de dag met een verklaring. Wel geeft hij aan dat de inzage vooraf "zeer beperkt" was. Klein vertrok vorig jaar bij de NPO en is inmiddels aan het werk bij Talpa. Volgens NRC en de Volkskrant heeft ook voormalig DWDD-presentator Matthijs van Nieuwkerk na inzage in het rapport een advocaat ingeschakeld. Zijn woordvoerder wilde dat donderdag niet bevestigen. De presentator, inmiddels in dienst bij RTL, gaf eerder al aan donderdag na bestudering van het rapport met een reactie te komen.

De Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van oud-politicus Martin van Rijn deelt donderdagochtend in Hilversum het rapport over de sociale veiligheid bij de publieke omroep. Het onderzoek werd ingesteld nadat de Volkskrant in 2022 een artikel publiceerde over vermeend grensoverschrijdend gedrag door Van Nieuwkerk en de werkcultuur bij DWDD. Klein was in die tijd directeur van omroep BNNVARA, dat DWDD maakte. Het onderzoek werd na het Volkskrantartikel uitgebreid, omdat er meerdere meldingen binnenkwamen over de publieke omroep.

Meer uit Binnenland

Freek de Jonge zwijgt over WK 2026: Ik hou me erbuiten

DEN HAAG (ANP) - Freek de Jonge gaat zich niet bemoeien met het WK voetbal in 2026. De cabaretier was in het verleden meermaals kritisch op de gastlanden van het eindtoernooi en riep op tot boycots. Inmiddels komen er wel andere stemmen op om het WK in de Verenigde Staten te boycotten om de acties van president Donald Trump.

55 minuten geleden
Schutter gevangenis Alphen nog voortvluchtig

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De persoon die vrijdagochtend iemand heeft beschoten op het parkeerterrein van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is nog altijd voortvluchtig. Er is nog niemand aangehouden, laat de politie maandag weten. Een woordvoerder wil niets zeggen over een motief voor het schietincident en op wie er is geschoten. "Er waren meerdere personen op de locatie, we kunnen nog niet duiden wie het beoogde doelwit was", zegt een woordvoerster.

1 uur geleden
OM: moordslachtoffer Tijn uit Alkmaar in België verbrand

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de twee Alkmaarse broers Mike (32) en Sander (39) W. ervan dat ze in september vorig jaar de 25-jarige Tijn in Alkmaar hebben vermoord. Ze hebben zijn lichaam midden in de nacht in een gehuurde boedelbak vervoerd naar België, waar zijn lichaamsdelen volgens het OM in een olievat zijn verbrand.

1 uur geleden
Nederlandse militairen maandag terug na verkenning Groenland

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlandse militairen die op Groenland deelnamen aan een Europese verkenningsmissie, keren maandag terug naar Nederland. Ze zijn klaar met hun onderzoek op het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland, laat Defensie weten.

2 uur geleden
Rond de tien Utrechters kunnen nog niet naar huis na explosie

UTRECHT (ANP) - Ongeveer tien inwoners van Utrecht kunnen nog niet terugkeren naar hun woning, nadat een explosie afgelopen donderdag voor flinke schade aan hun huizen zorgde. Dat meldt een medewerker van stichting Salvage. Maandag heeft de stichting de verantwoordelijkheid voor het vergoeden van hun onderdak overgedragen aan verzekeraars, zegt hij.

3 uur geleden
Advocaat verdachte zedenzaak Barendrecht bepleit lagere celstraf

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft de rechtbank maandag tijdens haar pleidooi verzocht niet meer dan acht jaar gevangenisstraf op te leggen. Vrijdag eiste het Openbaar Ministerie veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen de 46-jarige Van B., voor onder meer het ernstig seksueel misbruiken van achttien jonge meisjes.

3 uur geleden
Schoof betuigt steun aan Spaanse premier na treinongeluk

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft steun betuigd aan de Spaanse premier Pedro Sánchez, vanwege het treinongeluk in zijn land. Bij de Spaanse stad Córdoba ontspoorden twee hogesnelheidstreinen. Door het ongeluk zijn minstens 39 mensen omgekomen.

5 uur geleden