Voormalig NPO-directeur Klein schakelt advocaat in om Van Rijn
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig NPO-directeur Frans Klein heeft in de aanloop naar het verschijnen van het rapport van de commissie-Van Rijn naar de sociale veiligheid bij de NPO een advocaat in de arm genomen. Advocaat Geert-Jan Knoops bevestigt dat tegenover het ANP na berichtgeving in de Volkskrant en NRC. Knoops laat weten namens zijn cliënt bezwaar te hebben gemaakt tegen passages uit het rapport.
Om welke passages het gaat, en of zijn bezwaar voor vertraging van het enkele keren uitgestelde verschijnen van het rapport zorgde, wilde de strafpleiter voorafgaand aan de presentatie van het rapport niet zeggen. Hij komt later op de dag met een verklaring. Wel geeft hij aan dat de inzage vooraf "zeer beperkt" was. Klein vertrok vorig jaar bij de NPO en is inmiddels aan het werk bij Talpa. Volgens NRC en de Volkskrant heeft ook voormalig DWDD-presentator Matthijs van Nieuwkerk na inzage in het rapport een advocaat ingeschakeld. Zijn woordvoerder wilde dat donderdag niet bevestigen. De presentator, inmiddels in dienst bij RTL, gaf eerder al aan donderdag na bestudering van het rapport met een reactie te komen.
De Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van oud-politicus Martin van Rijn deelt donderdagochtend in Hilversum het rapport over de sociale veiligheid bij de publieke omroep. Het onderzoek werd ingesteld nadat de Volkskrant in 2022 een artikel publiceerde over vermeend grensoverschrijdend gedrag door Van Nieuwkerk en de werkcultuur bij DWDD. Klein was in die tijd directeur van omroep BNNVARA, dat DWDD maakte. Het onderzoek werd na het Volkskrantartikel uitgebreid, omdat er meerdere meldingen binnenkwamen over de publieke omroep.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israël erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
15 uur geleden