Voormalig NPO-directeur Klein schakelt advocaat in om Van Rijn
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig NPO-directeur Frans Klein heeft in de aanloop naar het verschijnen van het rapport van de commissie-Van Rijn naar de sociale veiligheid bij de NPO een advocaat in de arm genomen. Advocaat Geert-Jan Knoops bevestigt dat tegenover het ANP na berichtgeving in de Volkskrant en NRC. Knoops laat weten namens zijn cliƫnt bezwaar te hebben gemaakt tegen passages uit het rapport.
Om welke passages het gaat, en of zijn bezwaar voor vertraging van het enkele keren uitgestelde verschijnen van het rapport zorgde, wilde de strafpleiter voorafgaand aan de presentatie van het rapport niet zeggen. Hij komt later op de dag met een verklaring. Wel geeft hij aan dat de inzage vooraf "zeer beperkt" was. Klein vertrok vorig jaar bij de NPO en is inmiddels aan het werk bij Talpa. Volgens NRC en de Volkskrant heeft ook voormalig DWDD-presentator Matthijs van Nieuwkerk na inzage in het rapport een advocaat ingeschakeld. Zijn woordvoerder wilde dat donderdag niet bevestigen. De presentator, inmiddels in dienst bij RTL, gaf eerder al aan donderdag na bestudering van het rapport met een reactie te komen.
De Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van oud-politicus Martin van Rijn deelt donderdagochtend in Hilversum het rapport over de sociale veiligheid bij de publieke omroep. Het onderzoek werd ingesteld nadat de Volkskrant in 2022 een artikel publiceerde over vermeend grensoverschrijdend gedrag door Van Nieuwkerk en de werkcultuur bij DWDD. Klein was in die tijd directeur van omroep BNNVARA, dat DWDD maakte. Het onderzoek werd na het Volkskrantartikel uitgebreid, omdat er meerdere meldingen binnenkwamen over de publieke omroep.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De NS verwacht vrijdag weer de normale treindienstregeling te rijden, meldt een woordvoerder. Eerder was op de reisplanner te zien dat dit donderdagavond weer het geval zou zijn op de meeste trajecten waar nu nog minder treinen rijden. De NS zegt dat de vertraging komt doordat er minder treinen beschikbaar zijn door het winterse weer van vorige week.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het thema van de Koningsspelen van dit jaar is Iedereen Plezier. Dat werd woensdag onthuld tijdens een kick-off op een basisschool in het Utrechtse Maarssen. Scholen die op 17 april mee willen doen aan de veertiende editie, kunnen zich vanaf nu inschrijven. Bij de aftrap waren onder anderen Zapp-presentatrice Britt Dekker, youtuber Job van Grafhorst (beter bekend als Dutchtuber) en Koningsspelen-initiatiefnemer Richard Krajicek aanwezig.
52 minuten geledenDEN BOSCH/DEN HAAG (ANP) - De commissarissen van de Koning in Noord-Brabant en Zuid-Holland vinden het "zeer teleurstellend" dat het lekken van twee sollicitaties van Esmah Lahlah onbestraft blijft. Ina Adema en Wouter Kolff hadden aangifte gedaan, omdat naar buiten was gekomen dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA had gesolliciteerd voor burgemeestersfuncties in Tilburg en Delft, een vertrouwelijke procedure waar geheimhouding op rust.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De kelder van de Vondelkerk in Amsterdam wordt woensdag leeggepompt. In de kelder staat 70 centimeter bluswater na de grote brand die de kerk in de nieuwjaarsnacht grotendeels verwoestte.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die geld hebben gekregen omdat de IND te lang doet over het beslissen over hun asielaanvraag, moeten dat boven een bepaalde grens inleveren om mee te betalen aan hun opvang. Dat heeft de Raad van State (RvS) woensdag besloten, in lijn met de werkwijze van opvangorgaan COA.
1 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De schade na een explosie en daaropvolgende brand dinsdagavond in een wooncomplex in Vlissingen (Zeeland) is groot. De bewoner van het appartement waar de explosie zich voordeed, ligt nog in het ziekenhuis. Dat meldt de gemeente. Het complex aan de Schutterijstraat, maar ook omliggende panden en auto's hebben veel schade opgelopen door de klap en de grote uitslaande brand.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De winter is tot dusver een halve graad kouder dan gebruikelijk, meldt Weeronline. In de eerste helft van de meteorologische winter was de gemiddelde temperatuur in De Bilt 3,6 graden, normaal is dat 4,1 graden.
5 uur geleden