Voormalig No Surrender-kopstukken horen strafeisen
GRONINGEN (ANP) - Vier voormalig kopstukken van motorclub No Surrender horen maandag welke straf het Openbaar Ministerie passend voor ze vindt. Henk Kuipers, Klaas Otto, Rico R. en Theo ten V. worden onder meer verdacht van het leiding geven aan een criminele organisatie. In oktober komen hun advocaten aan het woord. Wanneer uitspraak wordt gedaan, is nog niet duidelijk.
Hoofdverdachte Kuipers wordt verdacht van in totaal twaalf strafbare feiten, begaan tussen 2014 en 2017. Naast het aanvoeren van een criminele organisatie gaat het onder meer om mishandeling en afpersing. Bij een deel vermoedt het OM 'bad standings', een oneervol ontslag uit No Surrender die geregeld gepaard gaat met geweld.
Het proces sleept inmiddels jaren voort, door diverse oorzaken: er werd tot twee keer toe zonder succes gewraakt, de advocaat van Kuipers was ziek en Kuipers zelf weigerde zijn medewerking omdat hij last had van een navelbreukoperatie. De inhoudelijke behandeling zou vorig jaar juni al plaatsvinden maar die zitting leek wel een klucht. Er waren maar liefst twaalf dagen uitgetrokken voor de vier verdachten, maar de zaak van Kuipers werd aangehouden door de ziekte van zijn advocaat. Otto ontsloeg daarop zijn advocaat - om hem daags erna weer in genade aan te nemen. De behandeling van de feiten van de andere twee was vervolgens binnen een uurtje gepiept.
No Surrender werd in 2013 opgericht door Otto. Bij het gerechtshof in Leeuwarden loopt momenteel een door No Surrender ingesteld hoger beroep tegen het verbod van de motorclub. Dit werd vorig jaar opgelegd door de rechtbank in Assen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.
6 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
9 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
12 uur geleden