Voormalig mondiale nummer 1 Azarenka uitgeschakeld in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Met tweevoudig grandslamwinnares Victoria Azarenka is op het grastoernooi van Rosmalen een kandidate voor de titel uitgeschakeld. De voormalig nummer 1 van de wereld verloor in de tweede ronde verrassend van de Amerikaanse Ashlyn Krueger met 6-3 6-2. De 33-jarige Belarussische was als derde geplaatst en bereikte dit jaar nog de halve finale van de Australian Open.
Azarenka stond al snel met 5-0 achter tegen de 19-jarige Krueger, de nummer 152 van de wereld. Ook in de tweede set werd de mondiale nummer 19 meteen gebroken. Na een uur en een kwartier was het klaar in Rosmalen.
De als eerste geplaatste Russin Veronika Koedermetova had geen moeite met Carol Zhao uit Canada, de nummer 163 van de wereld. Het werd 6-1 6-3. De als tweede geplaatste Ljoedmila Samsonova, eveneens uit Rusland, bereikte ook op overtuigende wijze de kwartfinales. Zij versloeg haar landgenote Polina Koedermetova met 6-4 6-1. Samsonova speelt in de kwartfinales tegen de Belarussische Aljaksandra Sasnovitsj.
Dinsdag werd de 42-jarige Venus Williams in de eerste ronde uitgeschakeld door de 25 jaar jongere Zwitserse Celine Naef.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
13 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
14 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
15 uur geleden