Voormalig mondiale nummer 1 Azarenka uitgeschakeld in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Met tweevoudig grandslamwinnares Victoria Azarenka is op het grastoernooi van Rosmalen een kandidate voor de titel uitgeschakeld. De voormalig nummer 1 van de wereld verloor in de tweede ronde verrassend van de Amerikaanse Ashlyn Krueger met 6-3 6-2. De 33-jarige Belarussische was als derde geplaatst en bereikte dit jaar nog de halve finale van de Australian Open.
Azarenka stond al snel met 5-0 achter tegen de 19-jarige Krueger, de nummer 152 van de wereld. Ook in de tweede set werd de mondiale nummer 19 meteen gebroken. Na een uur en een kwartier was het klaar in Rosmalen.
De als eerste geplaatste Russin Veronika Koedermetova had geen moeite met Carol Zhao uit Canada, de nummer 163 van de wereld. Het werd 6-1 6-3. De als tweede geplaatste Ljoedmila Samsonova, eveneens uit Rusland, bereikte ook op overtuigende wijze de kwartfinales. Zij versloeg haar landgenote Polina Koedermetova met 6-4 6-1. Samsonova speelt in de kwartfinales tegen de Belarussische Aljaksandra Sasnovitsj.
Dinsdag werd de 42-jarige Venus Williams in de eerste ronde uitgeschakeld door de 25 jaar jongere Zwitserse Celine Naef.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
3 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
20 uur geleden