Voormalig mondiale nummer 1 Azarenka uitgeschakeld in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Met tweevoudig grandslamwinnares Victoria Azarenka is op het grastoernooi van Rosmalen een kandidate voor de titel uitgeschakeld. De voormalig nummer 1 van de wereld verloor in de tweede ronde verrassend van de Amerikaanse Ashlyn Krueger met 6-3 6-2. De 33-jarige Belarussische was als derde geplaatst en bereikte dit jaar nog de halve finale van de Australian Open.
Azarenka stond al snel met 5-0 achter tegen de 19-jarige Krueger, de nummer 152 van de wereld. Ook in de tweede set werd de mondiale nummer 19 meteen gebroken. Na een uur en een kwartier was het klaar in Rosmalen.
De als eerste geplaatste Russin Veronika Koedermetova had geen moeite met Carol Zhao uit Canada, de nummer 163 van de wereld. Het werd 6-1 6-3. De als tweede geplaatste Ljoedmila Samsonova, eveneens uit Rusland, bereikte ook op overtuigende wijze de kwartfinales. Zij versloeg haar landgenote Polina Koedermetova met 6-4 6-1. Samsonova speelt in de kwartfinales tegen de Belarussische Aljaksandra Sasnovitsj.
Dinsdag werd de 42-jarige Venus Williams in de eerste ronde uitgeschakeld door de 25 jaar jongere Zwitserse Celine Naef.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
7 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
9 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
10 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
13 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
16 uur geleden