Voormalig mondiale nummer 1 Azarenka uitgeschakeld in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Met tweevoudig grandslamwinnares Victoria Azarenka is op het grastoernooi van Rosmalen een kandidate voor de titel uitgeschakeld. De voormalig nummer 1 van de wereld verloor in de tweede ronde verrassend van de Amerikaanse Ashlyn Krueger met 6-3 6-2. De 33-jarige Belarussische was als derde geplaatst en bereikte dit jaar nog de halve finale van de Australian Open.
Azarenka stond al snel met 5-0 achter tegen de 19-jarige Krueger, de nummer 152 van de wereld. Ook in de tweede set werd de mondiale nummer 19 meteen gebroken. Na een uur en een kwartier was het klaar in Rosmalen.
De als eerste geplaatste Russin Veronika Koedermetova had geen moeite met Carol Zhao uit Canada, de nummer 163 van de wereld. Het werd 6-1 6-3. De als tweede geplaatste Ljoedmila Samsonova, eveneens uit Rusland, bereikte ook op overtuigende wijze de kwartfinales. Zij versloeg haar landgenote Polina Koedermetova met 6-4 6-1. Samsonova speelt in de kwartfinales tegen de Belarussische Aljaksandra Sasnovitsj.
Dinsdag werd de 42-jarige Venus Williams in de eerste ronde uitgeschakeld door de 25 jaar jongere Zwitserse Celine Naef.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
50 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
4 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
8 uur geleden