Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig IOC-voorzitter Rogge (79) overleden

Voormalig IOC-voorzitter Rogge (79) overleden

LAUSANNE (ANP) - Voormalig IOC-voorzitter Jacques Rogge is op 79-jarige leeftijd overleden. De Belg stond van 2001 tot en met 2013 aan het hoofd van het Internationaal Olympisch Comité. Hij was de achtste IOC-voorzitter.

Rogge nam als zeiler in de Finn-klasse deel aan de Olympische Spelen van 1968 in Mexico, 1972 in München en 1976 in Montreal. Hij werd een keer wereldkampioen in de Finn-klasse. Rogge was ook rugbyer. Hij kwam tien keer uit voor het Belgische team.

Na zijn carrière als zeiler werd Rogge actief als bestuurder in de sport. Hij was van van 1990 tot en met 1992 voorzitter van het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC). In 1991 werd hij lid van het IOC. Tien jaar later volgde hij de Spanjaard Juan Antonio Samaranch op als voorzitter van het IOC. Rogge werd in 2009 herkozen voor een tweede termijn en na twaalf jaar werd hij opgevolgd door de Duitser Thomas Bach.

Passie

"Ten eerste en bovenal hield Jacques van sport en om bij atleten te zijn. Hij bracht die passie over op iedereen die hem kende", herinnert de huidige voorzitter Bach zich zijn voorganger. "Zijn plezier in sport was aanstekelijk."

Volgens Bach was Rogge een voorzitter die eraan heeft bijgedragen het IOC te hervormen en te moderniseren. "Hij zal vooral worden herinnerd voor zijn inspanningen voor de jeugdsport en voor het instellen van de Jeugd Olympische Spelen. Daarnaast was hij een fel voorvechter van schone sport en streed hij onvermoeibaar tegen dopinggebruik."

"De gehele olympische beweging betreurt het verlies van een grote vriend en gepassioneerde fan van de sport", aldus Bach.

Meer uit Sport

Wærenskjold verrast zichzelf met sprintzege in Tour de France

NEVERS (ANP) - De Noorse wielrenner Søren Wærenskjold heeft zichzelf verbaasd met zijn ritzege in de elfde etappe van de Tour de France. Dat zei de renner van Uno-X Mobility na de etappe in het flashinterview. "Het is een grote verrassing voor mezelf", aldus Wærenskjold.

23 uur geleden
Wærenskjold wint snelste Touretappe ooit in sprint, Kooij tweede

NEVERS (ANP) - Søren Wærenskjold heeft woensdag de elfde etappe van de Tour de France gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was na een overwegend vlakke etappe over 161 kilometer van Vichy naar Nevers de snelste in de massasprint. De Nederlandse sprinttroef Olav Kooij werd tweede, voor de Belg Jasper Philipsen.

23 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp strandt weer in tweede ronde Båstad

BÅSTAD (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in het Zweedse Båstad net als vorig jaar niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De 30-jarige Nederlander verloor op het ATP-toernooi in de tweede ronde via een tiebreak van Adolfo Daniel Vallejo (22) uit Paraguay. Het werd 6-4 3-6 6-7 (4).

1 dag geleden
Peloton in de regen vertrokken in elfde etappe Tour de France

VICHY (ANP) - De elfde etappe van de Tour de France is woensdag in regenachtige omstandigheden van start gegaan. In de omgeving van de start is er volgens de Franse weerdienst naast regen ook kans op onweersbuien. De temperatuur ligt gedurende de etappe tussen de 33 en 36 graden.

1 dag geleden
Verstappen wil zich herpakken op favoriet circuit bij GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen hoopt zich komend weekend te herpakken bij de Grote Prijs van België op zijn "favoriete circuit" op Spa-Francorchamps. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull gleed tien dagen geleden van de baan tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het was zijn tweede schuiver in acht dagen tijd, na zijn eerdere crash in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk.

1 dag geleden
Nederland steunt oproep Estland voor stop EU-financiering IOC

DEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.

1 dag geleden
Pogačar krijgt alleen maar kracht van mensen die hem uitjoelen

LE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.

1 dag geleden