Voormalig IOC-voorzitter Rogge (79) overleden
LAUSANNE (ANP) - Voormalig IOC-voorzitter Jacques Rogge is op 79-jarige leeftijd overleden. De Belg stond van 2001 tot en met 2013 aan het hoofd van het Internationaal Olympisch Comité. Hij was de achtste IOC-voorzitter.
Rogge nam als zeiler in de Finn-klasse deel aan de Olympische Spelen van 1968 in Mexico, 1972 in München en 1976 in Montreal. Hij werd een keer wereldkampioen in de Finn-klasse. Rogge was ook rugbyer. Hij kwam tien keer uit voor het Belgische team.
Na zijn carrière als zeiler werd Rogge actief als bestuurder in de sport. Hij was van van 1990 tot en met 1992 voorzitter van het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC). In 1991 werd hij lid van het IOC. Tien jaar later volgde hij de Spanjaard Juan Antonio Samaranch op als voorzitter van het IOC. Rogge werd in 2009 herkozen voor een tweede termijn en na twaalf jaar werd hij opgevolgd door de Duitser Thomas Bach.
Passie
"Ten eerste en bovenal hield Jacques van sport en om bij atleten te zijn. Hij bracht die passie over op iedereen die hem kende", herinnert de huidige voorzitter Bach zich zijn voorganger. "Zijn plezier in sport was aanstekelijk."
Volgens Bach was Rogge een voorzitter die eraan heeft bijgedragen het IOC te hervormen en te moderniseren. "Hij zal vooral worden herinnerd voor zijn inspanningen voor de jeugdsport en voor het instellen van de Jeugd Olympische Spelen. Daarnaast was hij een fel voorvechter van schone sport en streed hij onvermoeibaar tegen dopinggebruik."
"De gehele olympische beweging betreurt het verlies van een grote vriend en gepassioneerde fan van de sport", aldus Bach.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI weet nu al dat de WK in 2034 in Groningen en Drenthe een succes gaan worden. "Evenementen in Nederland zijn voor ons altijd een zekerheidje, omdat ze telkens perfect georganiseerd zijn. En we kennen de liefde van Nederlanders voor wielrennen, dus het zal ook overvol staan langs de kant", zei Lappartient na de toewijzing in Montreal tegen het ANP.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema kijkt ernaar uit om 'zijn' Groningen en Drenthe aan de rest van de wereld te kunnen laten zien tijdens de WK op de weg in 2034. "Zowel de stad als het platteland moeten eruitspringen. Dat is het mooie aan wielrennen: je hoeft niet alleen maar rondjes te rijden, maar je kunt de hele regio laten zien aan de hele wereld. Het moet een mooi volksfeest worden voor de mensen in Groningen en Drenthe", reageerde de in Groningen geboren en getogen ambassadeur van het bid in Montreal.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - De wereldkampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2034 plaats in Groningen en Drenthe. Dat is besloten tijdens het jaarlijkse congres van de internationale wielerunie UCI in het Canadese Montreal. Eigenlijk wilden Groningen en Drenthe het evenement in 2032 organiseren, maar daarvoor kreeg het Indiase Pune de voorkeur.
7 uur geledenBAKOE (ANP/RT) - Lewis Hamilton ziet niets in het toevoegen van een sprintrace bij de Grote Prijs van Monaco. "Het slaat nergens op", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Een sprintrace is niet de oplossing voor een circuit als in Monaco. Daar moet iets anders voor worden bedacht om het spannend te maken."
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is zeer te spreken over het besluit van Red Bull om Isack Hadjar te behouden. De Formule 1-renstal legde de Fransman nu al vast voor het volgende seizoen. "Het is een volkomen logisch besluit. Isack verdient dat stoeltje", liet Verstappen optekenen op de website van de Formule 1. "Ik denk dat het voor iedereen goed is. Ik kan prima met Isack opschieten en het is goed voor de continuïteit in het team", aldus de viervoudig wereldkampioen.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is geschrokken van de vele haatberichten die hij kreeg op zijn sociale media na de Grote Prijs van Spanje in Madrid. Ook zijn vriendin en familie werden bedreigd, zegt de coureur van Alpine op de vaksite the-race.com. "Ik ben een topsporter, dus ik weet dat ik in de spotlights sta. Maar de omvang van de bedreigingen en aanvallen was volstrekt ongepast."
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.
1 dag geleden