Voormalig IOC-voorzitter Rogge (79) overleden
LAUSANNE (ANP) - Voormalig IOC-voorzitter Jacques Rogge is op 79-jarige leeftijd overleden. De Belg stond van 2001 tot en met 2013 aan het hoofd van het Internationaal Olympisch Comité. Hij was de achtste IOC-voorzitter.
Rogge nam als zeiler in de Finn-klasse deel aan de Olympische Spelen van 1968 in Mexico, 1972 in München en 1976 in Montreal. Hij werd een keer wereldkampioen in de Finn-klasse. Rogge was ook rugbyer. Hij kwam tien keer uit voor het Belgische team.
Na zijn carrière als zeiler werd Rogge actief als bestuurder in de sport. Hij was van van 1990 tot en met 1992 voorzitter van het Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité (BOIC). In 1991 werd hij lid van het IOC. Tien jaar later volgde hij de Spanjaard Juan Antonio Samaranch op als voorzitter van het IOC. Rogge werd in 2009 herkozen voor een tweede termijn en na twaalf jaar werd hij opgevolgd door de Duitser Thomas Bach.
Passie
"Ten eerste en bovenal hield Jacques van sport en om bij atleten te zijn. Hij bracht die passie over op iedereen die hem kende", herinnert de huidige voorzitter Bach zich zijn voorganger. "Zijn plezier in sport was aanstekelijk."
Volgens Bach was Rogge een voorzitter die eraan heeft bijgedragen het IOC te hervormen en te moderniseren. "Hij zal vooral worden herinnerd voor zijn inspanningen voor de jeugdsport en voor het instellen van de Jeugd Olympische Spelen. Daarnaast was hij een fel voorvechter van schone sport en streed hij onvermoeibaar tegen dopinggebruik."
"De gehele olympische beweging betreurt het verlies van een grote vriend en gepassioneerde fan van de sport", aldus Bach.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) is bij haar eerste finale van de Diamond League op de 800 meter tweede geworden. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel noteerde de Nederlandse 1.54,81. Audrey Werro, de Europees kampioene uit Zwitserland, was nipt sneller en won in 1.54,75. Saida Tsehaye uit Ethiopië werd derde: 1.57,57.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nadine Visser (31) is bij de finale van de Diamond League vijfde geworden op de 100 meter horden. De Europees kampioene noteerde 12,54 seconden en zag de Amerikaanse wereldrecordhoudster Masai Russell naar de winst lopen in 12,30 seconden. Devynne Charlton uit de Bahama's werd tweede (12,33), voor de Jamaicaanse Megan Simmonds (12,43).
5 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.
7 uur geledenLEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.
9 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Victor Campenaerts heeft zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd tot eind 2028. De 34-jarige Belgische wielrenner rijdt sinds 2025 voor het team.
16 uur geleden