Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig international Pröpper keert terug als profvoetballer

Voormalig international Pröpper keert terug als profvoetballer

ARNHEM (ANP) - Voormalig Oranje-international Davy Pröpper heeft een contract tot de zomer van 2024 getekend bij Vitesse en keert daarmee terug in het profvoetbal. Dat maakt de Arnhemse club vrijdag bekend.

Pröpper (31) besloot begin vorig jaar bij PSV abrupt te stoppen met voetballen. "Ik miste al geruime tijd het plezier en voelde me, mede daardoor, ook niet meer zo comfortabel", zegt de middenvelder op de website van Vitesse. "Na mijn beslissing heb ik bewust afstand genomen van de voetbalwereld. Dat is voor mij een belangrijke en leerzame periode geweest. Ik vond de rust om mijn gedachten de vrije loop te laten, iets wat ik op dat moment ook nodig had. Maar naarmate de tijd vorderde en ik steeds meer over de toekomst ging nadenken, groeide toch het gemis van het voetbal. Dat had ik op voorhand niet zozeer verwacht, maar ook niet uitgesloten. Je ziet het wel vaker: pas als je afstand of afscheid van iets neemt, kom je erachter wat het écht voor je betekent."

Eind november ging Pröpper op vrijblijvende basis weer meetrainen bij zijn oude club Vitesse "om de smaak van het voetbal weer te proeven", aldus technisch directeur Benjamin Schmedes. De negentienvoudig international van Oranje speelde ook mee in een oefenwedstrijd van Vitesse en heeft nu besloten weer als profvoetballer aan de slag te gaan.

"Natuurlijk ben ik wel realistisch; de schaduwkanten zijn niet zomaar verdwenen", aldus Pröpper. "Maar na goed te hebben nagedacht, het voetbal weer te hebben ervaren en twee maanden de tijd te hebben genomen, ben ik ervan overtuigd dat de juiste balans aanwezig kan zijn. Ik ben er weer klaar voor."

Zaterdag speelt Vitesse in Friesland tegen SC Heerenveen. Mogelijk maakt Pröpper dan zijn rentree in het voetbal. Hij gaat met rugnummer 19 voetballen.

Meer uit Voetbal

PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

14 minuten geleden
Ajax speelt met speciale shirts voor Nouri Foundation

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Excelsior met speciale rugnummers ter ere van Abdelhak Nouri. De rugnummers zijn voorzien van foto's van hem.

15 minuten geleden
Barcelona viert terugkeer in Camp Nou met ruime zege

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de terugkeer naar Camp Nou gevierd met een overwinning op Athletic Club uit Bilbao. Na een 2-0-ruststand won de thuisploeg met 4-0.

26 minuten geleden
Liverpool gaat hard onderuit tegen Nottingham Forest (0-3)

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot blijft slecht presteren met Liverpool in de Premier League. De tegenstander van PSV woensdag in de Champions League verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (0-3), dat als nummer 19 van de ranglijst aan de twaalfde speelronde was begonnen.

32 minuten geleden
Ajax begint met rechtsback Gaaei tegen Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Anton Gaaei begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Excelsior. De Deense rechtsback vervangt Lucas Rosa, die door een blessure ontbreekt in de selectie van de nummer 4 van de Eredivisie.

33 minuten geleden
Bayern komt slechte start te boven en wint ruim van Freiburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München moest tegen SC Freiburg even op gang komen, maar boekte daarna de tiende zege van het seizoen in elf duels. De bezoekers leidden na amper een kwartier met 2-0, maar na negentig minuten was het verschil duidelijk: 6-2.

36 minuten geleden
Zverev brengt Duitsers op gelijke hoogte met Spanje in Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Alexander Zverev heeft de Duitse tennissers op gelijke hoogte gebracht in de halve finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg Jaume Munar in twee sets: 7-6 (2) 7-6 (5).

38 minuten geleden