Voormalig interim-voorzitter FIFA voor jaar geschorst
ZÜRICH (ANP/RTR/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de voormalig interim-voorzitter en voormalig voorzitter van de Afrikaanse voetbalbond CAF, Issa Hayatou, voor een jaar geschorst. De 74-jarige Hayatou is door de tuchtkamer van de ethische commissie van de FIFA schuldig bevonden aan het schenden van de regels voor de verkoop van media- en marketingrechten.
Volgens het door de FIFA uitgevoerde onderzoek naar het gedrag van Hayatou heeft de bestuurder uit Kameroen bij de verkoop van media- en marketingrechten aan het Franse Lagardère Sports tussen 2014 en 2017 de CAF financiële schade toegebracht van meer 200 miljoen Egyptische pond (meer dan 10 miljoen euro).
Hayatou was 29 jaar lang de voorzitter van de Afrikaanse voetbalbond, totdat hij in 2017 werd weggestemd. Hij was de interim-voorzitter van de wereldvoetbalbond van 2015 tot en met 2016 toen voorzitter Sepp Blatter was geschorst vanwege een corruptieschandaal. Hayatou is ook erelid van het Internationaal Olympisch Comité.
Hij mag een jaar lang geen activiteiten in en rondom het voetbal uitvoeren en moet een boete betalen van 30.000 Zwitserse franc (28.000 euro).
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
11 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
12 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
23 uur geleden