Voormalig interim-voorzitter FIFA voor jaar geschorst
ZÜRICH (ANP/RTR/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de voormalig interim-voorzitter en voormalig voorzitter van de Afrikaanse voetbalbond CAF, Issa Hayatou, voor een jaar geschorst. De 74-jarige Hayatou is door de tuchtkamer van de ethische commissie van de FIFA schuldig bevonden aan het schenden van de regels voor de verkoop van media- en marketingrechten.
Volgens het door de FIFA uitgevoerde onderzoek naar het gedrag van Hayatou heeft de bestuurder uit Kameroen bij de verkoop van media- en marketingrechten aan het Franse Lagardère Sports tussen 2014 en 2017 de CAF financiële schade toegebracht van meer 200 miljoen Egyptische pond (meer dan 10 miljoen euro).
Hayatou was 29 jaar lang de voorzitter van de Afrikaanse voetbalbond, totdat hij in 2017 werd weggestemd. Hij was de interim-voorzitter van de wereldvoetbalbond van 2015 tot en met 2016 toen voorzitter Sepp Blatter was geschorst vanwege een corruptieschandaal. Hayatou is ook erelid van het Internationaal Olympisch Comité.
Hij mag een jaar lang geen activiteiten in en rondom het voetbal uitvoeren en moet een boete betalen van 30.000 Zwitserse franc (28.000 euro).
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
50 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
5 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
7 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
8 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
17 uur geleden