Voormalig ING-topman Hamers wordt adviseur bij Arta Finance
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig ING-topman Ralph Hamers heeft zich als extern senior adviseur verbonden aan Arta Finance, een vermogensbeheerder opgericht door oud-Google-medewerkers. Dit is zijn eerste publieke functie sinds zijn vertrek bij de Zwitserse bank UBS vorig jaar.
De 58-jarige Hamers heeft ook een financieel belang genomen in het in het Amerikaanse Silicon Valley en Singapore gevestigde bedrijf. Daarmee voegt hij zich bij meer dan honderd mensen uit de tech- en financiële wereld, onder wie de vroegere Google-baas Eric Schmidt, die al hebben geïnvesteerd in Arta Finance. Hoeveel geld hiermee is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. Arta Finance heeft een digitaal vermogensbeheerplatform en werkt veel met kunstmatige intelligentie (AI).
Hamers stond van 2013 tot 2020 aan het hoofd van ING. Daarna was hij enkele jaren topman van de Zwitserse bank UBS voordat hij in april 2023 werd vervangen door de Zwitser Sergio Ermotti, tevens zijn voorganger bij UBS. Dat gebeurde nadat UBS zijn noodlijdende branchegenoot Credit Suisse had overgenomen. Naar verluidt zag de Zwitserse overheid, die de redding van Credit Suisse had gearrangeerd, liever een Zwitser aan het hoofd van de bank staan en daarom moest Hamers plaatsmaken.
Voor de rechter
"Mijn achtergrond ligt echt op het kruispunt waar technologie en financiën samenkomen", zegt Hamers zelf over zijn carrièrepad in gesprek met persbureau Bloomberg. Arta Finance heeft een digitaal vermogensbeheerplatform dat werkt met kunstmatige intelligentie (AI). In augustus noemde Bloomberg Hamers nog als mogelijke nieuwe topman van de Britse vermogensbeheerder Schroders. Maar vorige maand werd bekend dat die functie naar iemand anders gaat.
Naar eigen zeggen is Hamers ook nog betrokken bij enkele andere financiële technologieprojecten. Maar daarover wil hij verder niet uitweiden. Hij voegt wel toe dat hij geen haast heeft om terug te keren in een leidinggevende functie. "Ik heb eigenlijk besloten om te doen wat ik echt leuk vind, en dan zie ik wel wat er op mijn pad komt."
Hamers hangt in Nederland nog strafvervolging boven het hoofd. Het Openbaar Ministerie neemt uiterlijk eind dit jaar een beslissing over het wel of niet voor de rechter brengen van hem. Het gerechtshof bepaalde eind 2020 dat het OM Hamers toch moet vervolgen voor zijn rol bij het jarenlang ontbreken van goede antiwitwascontroles bij ING. De bank schikte in die kwestie in 2018 al voor 775 miljoen euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dinsdag verder gedaald, waardoor de grootste digitale munt afstevent op de slechtste maand sinds 2022. In dat jaar vielen enkele cryptobedrijven om.
45 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft twintig Japanse bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd uit "nationale veiligheidszorgen". Het gaat om bedrijven die materieel maken dat zowel civiele als militaire doeleinden kan hebben, waaronder dochterondernemingen van Mitsubishi Heavy Industries en de Japanse ruimtevaartorganisatie. Twintig andere bedrijven, onder meer autofabrikant Subaru, zijn op een watchlist gezet en moeten strengere controles ondergaan wanneer zij naar China exporteren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag licht op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een streep zette door veel van zijn importheffingen. De Amerikaanse president waarschuwde dat elk land dat "spelletjes wil spelen" met de uitspraak van het hof "te maken zal krijgen met een veel hoger tarief".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in de Europese Unie is vorige maand afgenomen. In januari werden 799.625 nieuwe auto's verkocht, 3,9 procent minder vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. Hiermee heeft de markt voor het tweede jaar op rij een moeilijke start gemaakt, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick heeft vorig jaar minder koffie en thee verkocht, maar door prijsverhogingen wel een hogere omzet geboekt. De eigenaar van de merken, JDE Peet's, meldt dit bij de presentatie van resultaten van een jaar vol conflicten met winkeliers over de koffieprijzen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe tijdelijke Amerikaanse importheffingen van 10 procent op buitenlandse goederen zijn dinsdag van kracht geworden. Die heffingen kondigde de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aan als antwoord op de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof, dat veel van de vorig jaar ingevoerde heffingen onwettig verklaarde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal kledingmerken claimt ten onrechte dat producten verantwoord en met respect voor mensenrechten zijn geproduceerd. Dat stellen de Consumentenbond, Schone Kleren Campagne (SKC) en Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO). De organisaties willen dat deze praktijk, ook bekend als 'social washing', streng wordt aangepakt.
4 uur geleden