Voormalig ING-topman Hamers wordt adviseur bij Arta Finance
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig ING-topman Ralph Hamers heeft zich als extern senior adviseur verbonden aan Arta Finance, een vermogensbeheerder opgericht door oud-Google-medewerkers. Dit is zijn eerste publieke functie sinds zijn vertrek bij de Zwitserse bank UBS vorig jaar.
De 58-jarige Hamers heeft ook een financieel belang genomen in het in het Amerikaanse Silicon Valley en Singapore gevestigde bedrijf. Daarmee voegt hij zich bij meer dan honderd mensen uit de tech- en financiële wereld, onder wie de vroegere Google-baas Eric Schmidt, die al hebben geïnvesteerd in Arta Finance. Hoeveel geld hiermee is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. Arta Finance heeft een digitaal vermogensbeheerplatform en werkt veel met kunstmatige intelligentie (AI).
Hamers stond van 2013 tot 2020 aan het hoofd van ING. Daarna was hij enkele jaren topman van de Zwitserse bank UBS voordat hij in april 2023 werd vervangen door de Zwitser Sergio Ermotti, tevens zijn voorganger bij UBS. Dat gebeurde nadat UBS zijn noodlijdende branchegenoot Credit Suisse had overgenomen. Naar verluidt zag de Zwitserse overheid, die de redding van Credit Suisse had gearrangeerd, liever een Zwitser aan het hoofd van de bank staan en daarom moest Hamers plaatsmaken.
Voor de rechter
"Mijn achtergrond ligt echt op het kruispunt waar technologie en financiën samenkomen", zegt Hamers zelf over zijn carrièrepad in gesprek met persbureau Bloomberg. Arta Finance heeft een digitaal vermogensbeheerplatform dat werkt met kunstmatige intelligentie (AI). In augustus noemde Bloomberg Hamers nog als mogelijke nieuwe topman van de Britse vermogensbeheerder Schroders. Maar vorige maand werd bekend dat die functie naar iemand anders gaat.
Naar eigen zeggen is Hamers ook nog betrokken bij enkele andere financiële technologieprojecten. Maar daarover wil hij verder niet uitweiden. Hij voegt wel toe dat hij geen haast heeft om terug te keren in een leidinggevende functie. "Ik heb eigenlijk besloten om te doen wat ik echt leuk vind, en dan zie ik wel wat er op mijn pad komt."
Hamers hangt in Nederland nog strafvervolging boven het hoofd. Het Openbaar Ministerie neemt uiterlijk eind dit jaar een beslissing over het wel of niet voor de rechter brengen van hem. Het gerechtshof bepaalde eind 2020 dat het OM Hamers toch moet vervolgen voor zijn rol bij het jarenlang ontbreken van goede antiwitwascontroles bij ING. De bank schikte in die kwestie in 2018 al voor 775 miljoen euro.
Meer uit Financieel
TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.
3 uur geleden