Voormalig ING-topman Hamers wordt adviseur bij Arta Finance
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig ING-topman Ralph Hamers heeft zich als extern senior adviseur verbonden aan Arta Finance, een vermogensbeheerder opgericht door oud-Google-medewerkers. Dit is zijn eerste publieke functie sinds zijn vertrek bij de Zwitserse bank UBS vorig jaar.
De 58-jarige Hamers heeft ook een financieel belang genomen in het in het Amerikaanse Silicon Valley en Singapore gevestigde bedrijf. Daarmee voegt hij zich bij meer dan honderd mensen uit de tech- en financiële wereld, onder wie de vroegere Google-baas Eric Schmidt, die al hebben geïnvesteerd in Arta Finance. Hoeveel geld hiermee is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. Arta Finance heeft een digitaal vermogensbeheerplatform en werkt veel met kunstmatige intelligentie (AI).
Hamers stond van 2013 tot 2020 aan het hoofd van ING. Daarna was hij enkele jaren topman van de Zwitserse bank UBS voordat hij in april 2023 werd vervangen door de Zwitser Sergio Ermotti, tevens zijn voorganger bij UBS. Dat gebeurde nadat UBS zijn noodlijdende branchegenoot Credit Suisse had overgenomen. Naar verluidt zag de Zwitserse overheid, die de redding van Credit Suisse had gearrangeerd, liever een Zwitser aan het hoofd van de bank staan en daarom moest Hamers plaatsmaken.
Voor de rechter
"Mijn achtergrond ligt echt op het kruispunt waar technologie en financiën samenkomen", zegt Hamers zelf over zijn carrièrepad in gesprek met persbureau Bloomberg. Arta Finance heeft een digitaal vermogensbeheerplatform dat werkt met kunstmatige intelligentie (AI). In augustus noemde Bloomberg Hamers nog als mogelijke nieuwe topman van de Britse vermogensbeheerder Schroders. Maar vorige maand werd bekend dat die functie naar iemand anders gaat.
Naar eigen zeggen is Hamers ook nog betrokken bij enkele andere financiële technologieprojecten. Maar daarover wil hij verder niet uitweiden. Hij voegt wel toe dat hij geen haast heeft om terug te keren in een leidinggevende functie. "Ik heb eigenlijk besloten om te doen wat ik echt leuk vind, en dan zie ik wel wat er op mijn pad komt."
Hamers hangt in Nederland nog strafvervolging boven het hoofd. Het Openbaar Ministerie neemt uiterlijk eind dit jaar een beslissing over het wel of niet voor de rechter brengen van hem. Het gerechtshof bepaalde eind 2020 dat het OM Hamers toch moet vervolgen voor zijn rol bij het jarenlang ontbreken van goede antiwitwascontroles bij ING. De bank schikte in die kwestie in 2018 al voor 775 miljoen euro.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn. Amerikaanse media meldden onlangs dat Kevin Hassett, een belangrijke economisch adviseur van Trump, favoriet is om de Fed voor te zitten.
58 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Michael Dell en zijn echtgenote Susan Dell hebben aangekondigd 6,25 miljard dollar (5,4 miljard euro) te doneren aan een programma waarmee de regering-Trump kinderen van een beleggingsrekening wil voorzien. Met de gift hoopt de oprichter van computerconcern Dell meer kinderen te laten profiteren van het programma.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam slaagden er dinsdag niet in te profiteren van hogere openingskoersen op Wall Street. Ook het scherpe herstel van de bitcoin en andere cryptomunten bood geen soelaas. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde opnieuw voor terughoudendheid.
5 uur geleden