Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig ING-topman Hamers wordt adviseur bij Arta Finance

Voormalig ING-topman Hamers wordt adviseur bij Arta Finance

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig ING-topman Ralph Hamers heeft zich als extern senior adviseur verbonden aan Arta Finance, een vermogensbeheerder opgericht door oud-Google-medewerkers. Dit is zijn eerste publieke functie sinds zijn vertrek bij de Zwitserse bank UBS vorig jaar.

De 58-jarige Hamers heeft ook een financieel belang genomen in het in het Amerikaanse Silicon Valley en Singapore gevestigde bedrijf. Daarmee voegt hij zich bij meer dan honderd mensen uit de tech- en financiële wereld, onder wie de vroegere Google-baas Eric Schmidt, die al hebben geïnvesteerd in Arta Finance. Hoeveel geld hiermee is gemoeid, is niet naar buiten gebracht. Arta Finance heeft een digitaal vermogensbeheerplatform en werkt veel met kunstmatige intelligentie (AI).

Hamers stond van 2013 tot 2020 aan het hoofd van ING. Daarna was hij enkele jaren topman van de Zwitserse bank UBS voordat hij in april 2023 werd vervangen door de Zwitser Sergio Ermotti, tevens zijn voorganger bij UBS. Dat gebeurde nadat UBS zijn noodlijdende branchegenoot Credit Suisse had overgenomen. Naar verluidt zag de Zwitserse overheid, die de redding van Credit Suisse had gearrangeerd, liever een Zwitser aan het hoofd van de bank staan en daarom moest Hamers plaatsmaken.

Voor de rechter

"Mijn achtergrond ligt echt op het kruispunt waar technologie en financiën samenkomen", zegt Hamers zelf over zijn carrièrepad in gesprek met persbureau Bloomberg. Arta Finance heeft een digitaal vermogensbeheerplatform dat werkt met kunstmatige intelligentie (AI). In augustus noemde Bloomberg Hamers nog als mogelijke nieuwe topman van de Britse vermogensbeheerder Schroders. Maar vorige maand werd bekend dat die functie naar iemand anders gaat.

Naar eigen zeggen is Hamers ook nog betrokken bij enkele andere financiële technologieprojecten. Maar daarover wil hij verder niet uitweiden. Hij voegt wel toe dat hij geen haast heeft om terug te keren in een leidinggevende functie. "Ik heb eigenlijk besloten om te doen wat ik echt leuk vind, en dan zie ik wel wat er op mijn pad komt."

Hamers hangt in Nederland nog strafvervolging boven het hoofd. Het Openbaar Ministerie neemt uiterlijk eind dit jaar een beslissing over het wel of niet voor de rechter brengen van hem. Het gerechtshof bepaalde eind 2020 dat het OM Hamers toch moet vervolgen voor zijn rol bij het jarenlang ontbreken van goede antiwitwascontroles bij ING. De bank schikte in die kwestie in 2018 al voor 775 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

34 minuten geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

1 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

3 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

3 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

5 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

5 uur geleden
Klanten energieleverancier Gulf betaalden onjuiste opzegtarieven

VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.

6 uur geleden