Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig hoofd Duitse centrale bank aan de slag bij Commerzbank

Voormalig hoofd Duitse centrale bank aan de slag bij Commerzbank

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het voormalige hoofd van de Duitse centrale bank Jens Weidmann is voorgedragen als president-commissaris van de Commerzbank. Dat is een van de grootste commerciële banken in Duitsland en die haalt met Weidmann volgens kenners een van de belangrijkste economen van het land in huis.

De 54-jarige Weidmann was van 2011 tot 2021 president van de Bundesbank en was in die periode tegelijk een van de beleidsbepalers bij de Europese Centrale Bank (ECB). Hij kreeg er de bijnaam Dr. No omdat hij zich intern lang verzette tegen het beleid van ECB-baas Mario Draghi om de rente flink te verlagen en massaal schuldpapier te gaan opkopen.

Daarvoor was Weidmann, die naar verwachting in mei volgend jaar bij Commerzbank aan de slag gaat, vijf jaar een van de belangrijkste economische adviseurs van de Duitse bondskanselier Angela Merkel. Dat was ook tijdens de financiële crisis van 2008. Destijds besloot de Duitse regering nog om Commerzbank te behoeden voor een mogelijke ondergang. Met de ingreep was meer dan 18 miljard euro belastinggeld gemoeid.

Het komt vaker voor dat een centralebankpresident na zijn vertrek bij die instelling gaat werken voor een 'normale' bank. Zo was voormalig president van De Nederlandsche Bank (DNB) Nout Wellink jaren commissaris bij banken in China. Eerder dit jaar stapte Wellink daar op, want het zat hem niet lekker hoe in China werd omgegaan met de Russische inval in Oekraïne.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

13 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

14 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

14 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

18 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

19 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

19 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

20 uur geleden