
Voormalig hoofd Duitse centrale bank aan de slag bij Commerzbank
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het voormalige hoofd van de Duitse centrale bank Jens Weidmann is voorgedragen als president-commissaris van de Commerzbank. Dat is een van de grootste commerciële banken in Duitsland en die haalt met Weidmann volgens kenners een van de belangrijkste economen van het land in huis.
De 54-jarige Weidmann was van 2011 tot 2021 president van de Bundesbank en was in die periode tegelijk een van de beleidsbepalers bij de Europese Centrale Bank (ECB). Hij kreeg er de bijnaam Dr. No omdat hij zich intern lang verzette tegen het beleid van ECB-baas Mario Draghi om de rente flink te verlagen en massaal schuldpapier te gaan opkopen.
Daarvoor was Weidmann, die naar verwachting in mei volgend jaar bij Commerzbank aan de slag gaat, vijf jaar een van de belangrijkste economische adviseurs van de Duitse bondskanselier Angela Merkel. Dat was ook tijdens de financiële crisis van 2008. Destijds besloot de Duitse regering nog om Commerzbank te behoeden voor een mogelijke ondergang. Met de ingreep was meer dan 18 miljard euro belastinggeld gemoeid.
Het komt vaker voor dat een centralebankpresident na zijn vertrek bij die instelling gaat werken voor een 'normale' bank. Zo was voormalig president van De Nederlandsche Bank (DNB) Nout Wellink jaren commissaris bij banken in China. Eerder dit jaar stapte Wellink daar op, want het zat hem niet lekker hoe in China werd omgegaan met de Russische inval in Oekraïne.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De productie in de Nederlandse industrie is in juli met 1,1 procent gekrompen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna de helft van de industriële sectoren krimp van de productie te zien. In juni was nog sprake van een productiedaling met 0,1 procent op jaarbasis.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Volkswagen heeft met drie stichtingen een schikking getroffen over sjoemeldiesels waardoor zo'n 100.000 mensen in Nederland compensatie krijgen. De vergoeding kan variëren van 300 tot 2500 euro, melden Stichting Car Claim, Stichting Diesel Emissions Justice en Volkswagen Group Diesel Efficiency Stichting.
24 minuten geledenNAALDWIJK (ANP) - Nederlandse kassenbouwers worden hard geraakt door de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium. Opdrachtgevers zeggen orders af en kassenbouwers halen veel minder nieuwe opdrachten binnen in de voor hen belangrijke Amerikaanse markt. Dat zegt voorzitter Annie van de Riet van AVAG, de brancheorganisatie van de Nederlandse kassenbouw- en installatiesector. Atrium Agri, een samenwerkingsverband met onder meer kassenbouwers, heeft enkele opdrachten zien wegvallen of opgeschort worden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft president Donald Trump tijdelijk verboden om Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. Ze mag aanblijven zolang ze de pogingen van de president om haar te ontslaan aanvecht.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Door de wereldwijde handelsonrust heeft al 17 procent van de Nederlandse technologische industriebedrijven investeringen uitgesteld. Dat meldt ondernemersorganisatie FME op basis van een nieuwe peiling. Het gaat vooral om uitgestelde investeringen in uitbreiding van de productiecapaciteit, verduurzamingsprojecten en vernieuwing of uitbreiding van bedrijfslocaties.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Door de wereldwijde handelsonrust heeft al 17 procent van de Nederlandse technologische industriebedrijven investeringen uitgesteld. Dat meldt ondernemersorganisatie FME op basis van een nieuwe peiling. Het gaat vooral om uitgestelde investeringen in uitbreiding van de productiecapaciteit, verduurzamingsprojecten en vernieuwing of uitbreiding van bedrijfslocaties.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen klommen dinsdag gaandeweg de handel omhoog. Beleggers schoven zorgen over de verslechterende economie opzij en richtten hun aandacht op de verwachte renteverlagingen om de groei te stimuleren. Apple viel op met een 1,5 procent lagere koers. Het technologieconcern onthulde tijdens zijn jaarlijkse evenement een reeks nieuwe iPhones, smartwatches en AirPods, maar daar leken beleggers niet van onder de indruk.
9 uur geleden