Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig hockey-international Steens (72) overleden

Voormalig hockey-international Steens (72) overleden

UTRECHT (ANP) - Voormalig hockey-international Ron Steens is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt hockeybond KNHB. Steens kwam tussen 1973 en 1985 167 keer uit voor het Nederlands elftal, waarvan 86 keer als aanvoerder. In totaal maakte hij 43 doelpunten voor Oranje.

In zijn debuutjaar (1973) werd Steens met Oranje wereldkampioen door in het Wagenerstadion van Amstelveen in de finale India te verslaan. In 1978 volgde nog een tweede plaats op het WK in Argentinië. Steens nam ook twee keer deel aan de Olympische Spelen, in 1976 (Montreal) en 1984 (Los Angeles). Beide keren greep Nederland naast de medailles. De Spelen van Moskou miste hij door een boycot.

Steens, die bij Oranje vaak zijn broer Tim als ploeggenoot had, sloot zijn interlandloopbaan af in juni 1985. De broers Steens beleefden ook succesvolle jaren bij HCKZ dat vanaf 1977 acht keer op rij landskampioen werd en twee keer de Europa Cup 1 won.

Meer uit Sport

Titelverdedigster Swiatek strandt in Rome al in derde ronde

ROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.

4 minuten geleden
Marc Márquez wint zesde sprintrace op rij in MotoGP

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.

5 minuten geleden
Sprintvrouwen 4x100 meter naar finale WK estafette

GUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.

29 minuten geleden
Tennisser De Jong met mooie zege naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jesper de Jong heeft met een mooie overwinning op Alejandro Davidovich Fokina de derde ronde van het tennistoernooi van Rome bereikt. De 24-jarige Haarlemmer was veel te sterk voor de Spanjaard, de nummer 26 van de wereldranglijst. De Jong gunde zijn opponent slechts twee games: 6-0 6-2.

51 minuten geleden
MotoGP introduceert races met Harley-Davidson in 2026

LE MANS (ANP) - De MotoGP introduceert een nieuwe mondiale raceklasse met motoren van het beroemde Amerikaanse merk Harley-Davidson. De serie van twaalf races start in 2026, met steeds twee races tijdens zes grands prix verdeeld over Europa en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Vollering bedankt 'sterke ploeg' voor tweede eindzege in Vuelta

ALTO DE COTOBELLO (ANP) - Demi Vollering was uiteraard dolblij met haar tweede achtereenvolgende eindzege in de Vuelta Femenina, maar ze vergat niet haar ploeggenoten van FDJ-Suez te betrekken bij haar succes. "Het team was zo sterk. We hebben ook vandaag weer de controle gehad over de koers", zei de 28-jarige wielrenster in het flashinterview na de laatste etappe. Vollering gaf de rode trui glans door de slotrit naar de Alto de Cotobello te winnen. "Met dank aan de prestaties van het hele team."

1 uur geleden
Wielrenster Vollering zegeviert opnieuw in Ronde van Spanje

ALTO DE COTOBELLO (ANP) - Demi Vollering heeft voor het tweede jaar op rij de Ronde van Spanje gewonnen. De 28-jarige wielrenster van FDJ-Suez verdedigde met succes haar leiderstrui in de zevende en laatste etappe, een zware bergrit over 152 kilometer met aankomst op de Alto de Cotobello in Asturië. Vollering won zelfs de etappe door in de laatste kilometer weg te rijden van haar belangrijkste rivalen, de Zwitserse Marlen Reusser en Anna van der Breggen.

2 uur geleden