Voormalig hockey-international Steens (72) overleden
UTRECHT (ANP) - Voormalig hockey-international Ron Steens is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt hockeybond KNHB. Steens kwam tussen 1973 en 1985 167 keer uit voor het Nederlands elftal, waarvan 86 keer als aanvoerder. In totaal maakte hij 43 doelpunten voor Oranje.
In zijn debuutjaar (1973) werd Steens met Oranje wereldkampioen door in het Wagenerstadion van Amstelveen in de finale India te verslaan. In 1978 volgde nog een tweede plaats op het WK in Argentinië. Steens nam ook twee keer deel aan de Olympische Spelen, in 1976 (Montreal) en 1984 (Los Angeles). Beide keren greep Nederland naast de medailles. De Spelen van Moskou miste hij door een boycot.
Steens, die bij Oranje vaak zijn broer Tim als ploeggenoot had, sloot zijn interlandloopbaan af in juni 1985. De broers Steens beleefden ook succesvolle jaren bij HCKZ dat vanaf 1977 acht keer op rij landskampioen werd en twee keer de Europa Cup 1 won.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
12 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geleden