Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig Heracles-doelman Blaswich op huurbasis naar Salzburg

Voormalig Heracles-doelman Blaswich op huurbasis naar Salzburg

LEIPZIG (ANP/DPA) - RB Leipzig-doelman Janis Blaswich komt het komende seizoen op huurbasis uit voor Red Bull Salzburg. Dat melden beide clubs die via hun hoofdsponsor met elkaar verbonden zijn. De 33-jarige doelman werd in 2022 door Leipzig overgenomen van Heracles Almelo en haalde in november zelfs de selectie van de Duitse nationale voetbalploeg.

Blaswich verving het afgelopen seizoen de langdurig geblesseerde Hongaar Peter Gulacsi bij de Duitse club waarvoor ook Oranje-international Xavi Simons uitkomt. Met Leipzig won hij in 2023 zowel de Duitse beker als de supercup. "Het zijn hoogtepunten die ik nooit zal vergeten", zegt Blaswich in een persbericht.

Leipzig-coach Marco Rose roemde zijn beide keepers voor hun houding en zei eigenlijk "twee nummers 1"voor de positie in het doel te hebben gehad. Maar Gulacsi knokte zich in februari terug in de ploeg waarna Leipzig in de Bundesliga geen duel meer verloor. De Belg Maarten Vandevoordt wordt nu de tweede doelman achter de Hongaar. Blaswich heeft nog een contract tot juni 2026 bij Leipzig.

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

1 uur geleden
PSV voorlopig zonder doelmannen Kovar en Olij

EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.

2 uur geleden
Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

3 uur geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

13 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

18 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden