Voormalig Heracles-doelman Blaswich op huurbasis naar Salzburg
LEIPZIG (ANP/DPA) - RB Leipzig-doelman Janis Blaswich komt het komende seizoen op huurbasis uit voor Red Bull Salzburg. Dat melden beide clubs die via hun hoofdsponsor met elkaar verbonden zijn. De 33-jarige doelman werd in 2022 door Leipzig overgenomen van Heracles Almelo en haalde in november zelfs de selectie van de Duitse nationale voetbalploeg.
Blaswich verving het afgelopen seizoen de langdurig geblesseerde Hongaar Peter Gulacsi bij de Duitse club waarvoor ook Oranje-international Xavi Simons uitkomt. Met Leipzig won hij in 2023 zowel de Duitse beker als de supercup. "Het zijn hoogtepunten die ik nooit zal vergeten", zegt Blaswich in een persbericht.
Leipzig-coach Marco Rose roemde zijn beide keepers voor hun houding en zei eigenlijk "twee nummers 1"voor de positie in het doel te hebben gehad. Maar Gulacsi knokte zich in februari terug in de ploeg waarna Leipzig in de Bundesliga geen duel meer verloor. De Belg Maarten Vandevoordt wordt nu de tweede doelman achter de Hongaar. Blaswich heeft nog een contract tot juni 2026 bij Leipzig.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
22 uur geleden