Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig Heracles-doelman Blaswich op huurbasis naar Salzburg

Voormalig Heracles-doelman Blaswich op huurbasis naar Salzburg

LEIPZIG (ANP/DPA) - RB Leipzig-doelman Janis Blaswich komt het komende seizoen op huurbasis uit voor Red Bull Salzburg. Dat melden beide clubs die via hun hoofdsponsor met elkaar verbonden zijn. De 33-jarige doelman werd in 2022 door Leipzig overgenomen van Heracles Almelo en haalde in november zelfs de selectie van de Duitse nationale voetbalploeg.

Blaswich verving het afgelopen seizoen de langdurig geblesseerde Hongaar Peter Gulacsi bij de Duitse club waarvoor ook Oranje-international Xavi Simons uitkomt. Met Leipzig won hij in 2023 zowel de Duitse beker als de supercup. "Het zijn hoogtepunten die ik nooit zal vergeten", zegt Blaswich in een persbericht.

Leipzig-coach Marco Rose roemde zijn beide keepers voor hun houding en zei eigenlijk "twee nummers 1"voor de positie in het doel te hebben gehad. Maar Gulacsi knokte zich in februari terug in de ploeg waarna Leipzig in de Bundesliga geen duel meer verloor. De Belg Maarten Vandevoordt wordt nu de tweede doelman achter de Hongaar. Blaswich heeft nog een contract tot juni 2026 bij Leipzig.

Meer uit Voetbal

Bayern München in Champions League drie duels zonder Díaz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.

8 uur geleden
Herstelde spits De Jong terug in selectie van FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.

10 uur geleden
Belgische profvoetballer Vanheusden (26) beëindigt loopbaan

ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.

12 uur geleden
Berrettini zet Italië op voorsprong in halve finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.

12 uur geleden
Vijf regionale ondernemers willen Vitesse overnemen

ARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.

12 uur geleden
Arsenal weken zonder geblesseerde verdediger Gabriel

LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.

15 uur geleden
Feyenoord mist geblesseerde Read en Larin meerdere weken

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

16 uur geleden