Voormalig GroenLinks-lijsttrekker Ina Brouwer wil op de lijst
DEN HAAG (ANP) - De voormalige lijsttrekker van GroenLinks Ina Brouwer (73) heeft gesolliciteerd voor een plek op de lijst voor de verkiezingen in november, bevestigt ze na berichtgeving van de Volkskrant. De partij gaat dan samen met PvdA de verkiezingen in. De oudgediende wil haar ervaring in de politiek en daarbuiten gebruiken om oplossingen te verzinnen voor grote kwesties als de aardbevingsproblematiek in Groningen, de toeslagenaffaire en de woningnood.
"Voor mijzelf hoeft het niet zo nodig, ik ben al twee keer in de Kamer geweest", zegt Brouwer. Ze ziet het als een democratische plicht om zich te melden nu veel "grote vragen" opspelen. Nu is er wat haar betreft "momentum" om in de politiek te stappen omdat het kabinet is gevallen, veel mensen de Kamer verlaten en het wat haar betreft tekortschiet aan oplossingen. Ze wil dat de politiek weer richting aangeeft zoals dat bijvoorbeeld ook gebeurde met het Deltaplan.
De linkse samenwerking ziet Brouwer al langer zitten. In 2007 werd ze lid van de PvdA omdat ze vond dat GroenLinks toen te snel afhaakte bij de kabinetsformatie. Ze bleef wel lid van GroenLinks. Ze ziet graag een "brede progressieve beweging" ontstaan met ruimte voor verschillende geluiden, naar het model van het Britse Labour.
Brouwer werkt momenteel als advocaat. Ze was twee keer eerder Kamerlid, van 1981 tot 1986 en van 1989 tot 1994. Dat deed ze aanvankelijk voor Communistische Partij van Nederland (CPN), die uiteindelijk onder haar leiding opging in GroenLinks. Daarna heeft ze in verschillende functies gewerkt als ambtenaar.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden