Voormalig GroenLinks-lijsttrekker Ina Brouwer wil op de lijst
DEN HAAG (ANP) - De voormalige lijsttrekker van GroenLinks Ina Brouwer (73) heeft gesolliciteerd voor een plek op de lijst voor de verkiezingen in november, bevestigt ze na berichtgeving van de Volkskrant. De partij gaat dan samen met PvdA de verkiezingen in. De oudgediende wil haar ervaring in de politiek en daarbuiten gebruiken om oplossingen te verzinnen voor grote kwesties als de aardbevingsproblematiek in Groningen, de toeslagenaffaire en de woningnood.
"Voor mijzelf hoeft het niet zo nodig, ik ben al twee keer in de Kamer geweest", zegt Brouwer. Ze ziet het als een democratische plicht om zich te melden nu veel "grote vragen" opspelen. Nu is er wat haar betreft "momentum" om in de politiek te stappen omdat het kabinet is gevallen, veel mensen de Kamer verlaten en het wat haar betreft tekortschiet aan oplossingen. Ze wil dat de politiek weer richting aangeeft zoals dat bijvoorbeeld ook gebeurde met het Deltaplan.
De linkse samenwerking ziet Brouwer al langer zitten. In 2007 werd ze lid van de PvdA omdat ze vond dat GroenLinks toen te snel afhaakte bij de kabinetsformatie. Ze bleef wel lid van GroenLinks. Ze ziet graag een "brede progressieve beweging" ontstaan met ruimte voor verschillende geluiden, naar het model van het Britse Labour.
Brouwer werkt momenteel als advocaat. Ze was twee keer eerder Kamerlid, van 1981 tot 1986 en van 1989 tot 1994. Dat deed ze aanvankelijk voor Communistische Partij van Nederland (CPN), die uiteindelijk onder haar leiding opging in GroenLinks. Daarna heeft ze in verschillende functies gewerkt als ambtenaar.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Thierry Baudet, oprichter en voormalig fractievoorzitter van Forum voor Democratie, verlaat tijdelijk de Tweede Kamer. Naar eigen zeggen doet hij dat om de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen "in goede banen te leiden". Hij zal "tot de zomer" wegblijven uit de Kamer, eerst om "de campagne te organiseren" en daarna om "alle fracties stabiel in het zadel te helpen". De gemeenteraadsverkiezingen zijn op 18 maart.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse optreden in Venezuela roept "terechte vragen" op over de "verenigbaarheid" daarvan met het internationaal recht. Dat schrijft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsman geeft zelf evenwel opnieuw geen expliciet antwoord. Hij verwijst naar een eerdere EU-verklaring die evenmin een duidelijk oordeel bevatte.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steunt 'onze Deense vrienden' volledig als het gaat om de toekomst van Groenland. Dat schrijft buitenlandminister David van Weel (VVD) op sociaal medium X. "De toekomst van Groenland is aan Denemarken en Groenland", aldus de bewindsman.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel van Buitenlandse Zaken belde met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio over de Amerikaanse aanval in Venezuela waarbij president Nicolás Maduro werd opgepakt. Op X schrijft Van Weel dat hij ook de gevolgen van de Amerikaanse ingreep op het Caribische deel van het koninkrijk met Rubio heeft besproken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt donderdag het kerstreces voor een debat over de Amerikaanse operatie in Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Het commissiedebat is na een verzoek van ChristenUnie-Kamerlid Don Ceder ingepland om 17.00 uur.
2 dagen geleden