Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig Franse bondscoach Hidalgo (87) overleden

Voormalig Franse bondscoach Hidalgo (87) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse voormalig voetballer en bondscoach Michel Hidalgo is op 87-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Marseille. Dat meldt de Franse bond van profvoetballers, waar hij voorzitter van was. Familieleden, die afgelopen zondag de verjaardag van Hidalgo hadden gevierd, meldden dat de Fransman niet is overleden aan de gevolgen van het coronavirus, berichtte de Franse krant L'Équipe.

Hidalgo was zelf als voetballer actief van 1952 tot en met 1966 en speelde voor Le Havre, Stade de Reims en AS Monaco en kwam een keer uit voor het Frans elftal. Hij kreeg in 1976 de Franse nationale ploeg onder zijn hoede en was dat tot en met 1988.

Als bondscoach van Les Bleus leidde hij de nationale ploeg naar de Europese titel in 1984. Twee jaar eerder eindigde Frankrijk onder Hidalgo als vierde op het WK in Spanje, na in de halve finale te zijn uitgeschakeld door West-Duitsland.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht huurt Noorse jeugdinternational van Lille

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de selectie versterkt met Marius Broholm. De 21-jarige Noorse jeugdinternational komt op huurbasis over van de Franse club Lille.

2 uur geleden
Openingsduel en finale WK vrouwenvoetbal 2027 in Maracanã

ZÜRICH (ANP) - De openingswedstrijd en de finale van het WK vrouwenvoetbal van volgend jaar in Brazilië vinden plaats in het iconische stadion Maracanã. Het stadion in Rio de Janeiro met een capaciteit van zo'n 80.000 toeschouwers heeft ook een kwartfinale en een halve finale toegewezen gekregen. Maracanã was ook het decor van de WK-finale van 2014 bij de mannen.

2 uur geleden
FC Barcelona rondt terugkeer verdediger Cancelo af

BARCELONA (ANP/AFP) - Verdediger João Cancelo heeft zijn terugkeer naar FC Barcelona afgerond. De 32-jarige Portugees international komt transfervrij over van het Saudische Al Hilal, waar hij zijn contract liet ontbinden. Cancelo heeft bij de landskampioen van Spanje een contract voor drie seizoenen getekend.

2 uur geleden
FC Twente neemt afscheid van linksbuiten Ltaief

ENSCHEDE (ANP) - Sayf Ltaief heeft afscheid genomen van FC Twente. De 26-jarige aanvaller vervolgt zijn loopbaan bij KS Cracovia SA. Volgens de Poolse club heeft hij een tweejarig contract ondertekend.

3 uur geleden
Zes clubs tekenen eerste gezamenlijke cao in vrouwenvoetbal

ZEIST (ANP) - Zes clubs hebben de eerste gezamenlijke cao in het vrouwenvoetbal gesloten. Kampioen PSV, Ajax, AZ, Feyenoord, FC Twente en het gedegradeerde HERA United kwamen deze overeen met vakbonden VVCS en ProProf. Tot deze zomer hadden clubs ieder een eigen collectieve arbeidsovereenkomst.

3 uur geleden
Van Dijk wil zich met Liverpool revancheren voor slecht seizoen

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Virgil van Dijk roept zijn ploeggenoten van Liverpool op de tegenvallende prestaties van afgelopen seizoen recht te zetten.

4 uur geleden
NEC-trainer Schreuder vond Bodø/Glimt nog beter dan verwacht

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC vond het Noorse FK Bodø/Glimt nog beter dan verwacht. "Als je ze echt live ziet dan zijn ze nog veel beter. Ze kunnen goed verdedigen. Ze kunnen goed counteren. Ze durven te voetballen. Toch is het jammer dat we zo makkelijk goals weg hebben gegeven", zei Schreuder na afloop van de heenwedstrijd van NEC in de play-offs van de Champions League. De Nijmegenaren verloren in De Goffert met 3-1 van FK Bodø/Glimt. De return is dinsdag in Noorwegen.

16 uur geleden