Voormalig Formule 1-coureur Zanardi zwaargewond na ongeluk
PIENZA (ANP/DPA) - Voormalig Formule 1-coureur Alessandro Zanardi is ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeluk met zijn handbike in Italië. De 53-jarige Italiaan, bij wie na een crash in 2001 zijn benen werden geamputeerd, heeft hersenletsel opgelopen. "Hij ondergaat momenteel een zeer delicate neurochirurgie", meldde het ziekenhuis in Siena.
Zanardi was betrokken bij een ongeluk met een vrachtwagen in de buurt van de stad Pienza in de Toscane, meldde het Italiaanse persbureau ANSA. Volgens Sky Italia had de Italiaan meegedaan aan de Obiettivo Tricolore, een wegwedstrijd voor paralympisch atleten.
Zanardi is met een helikopter naar een ziekenhuis in de buurt gebracht. Volgens de manager van het paralympische team was Zanardi bij bewustzijn toen de medische verzorgers arriveerden.
De Italiaanse coureur was van 1991 tot en met 1994 en in 1999 actief in de Formule 1. Bij een crash in de CART-series in 2001 raakte hij zwaargewond en moesten zijn benen worden geamputeerd. Zanardi begon na zijn revalidatie een carrière als handbiker en won twee keer goud op de Olympische Spelen van Londen 2012 en twee keer goud op de Spelen van Rio de Janeiro in 2016.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
12 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
14 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
15 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
15 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
15 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
17 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
21 uur geleden