Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig Formule 1-coureur Campos overleden

Voormalig Formule 1-coureur Campos overleden

VALENCIA (ANP) - De voormalige Spaanse Formule 1-coureur Adrián Campos is op 60-jarige leeftijd overleden. Campos reed eind jaren 80 in de koningsklasse van de autosport voor het team van Minardi. In de zeventien grands prix waarin hij van start ging, wist hij slechts twee keer de finish te halen. Campos geldt als de ontdekker van Fernando Alonso, de Spanjaard die twee keer wereldkampioen werd in de Formule 1.

"Dit is de treurigste dag uit de geschiedenis van Campos Racing", schrijft de door hem opgerichte renstal op Twitter. "Onze president en oprichter Adrián Campos Suñer heeft ons verlaten. Zijn hart stopte met kloppen, maar de herinnering aan hem zal voor ons de motor zijn om zijn nalatenschap voort te zetten."

Na een korte en teleurstellende carrière in de Formule 1 had Campos als teambaas meer succes. Zo gaf hij eind jaren 90 zijn jonge landgenoten Marc Gené en Alonso de kans om richting de hoogste autosportklasse door te stoten. Zelf probeerde Campos met zijn renstal in 2010 de Formule 1 in te gaan, maar vanwege financiële problemen lukte dat niet. Campos Racing is momenteel actief in de Formule 2 en Formule 3.

Meer uit Sport

Handballers verliezen op EK van Zweden ondanks sterk begin

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.

6 uur geleden
Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

8 uur geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

10 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

12 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

12 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

13 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

14 uur geleden