Voormalig Formule 1-coureur Campos overleden
VALENCIA (ANP) - De voormalige Spaanse Formule 1-coureur Adrián Campos is op 60-jarige leeftijd overleden. Campos reed eind jaren 80 in de koningsklasse van de autosport voor het team van Minardi. In de zeventien grands prix waarin hij van start ging, wist hij slechts twee keer de finish te halen. Campos geldt als de ontdekker van Fernando Alonso, de Spanjaard die twee keer wereldkampioen werd in de Formule 1.
"Dit is de treurigste dag uit de geschiedenis van Campos Racing", schrijft de door hem opgerichte renstal op Twitter. "Onze president en oprichter Adrián Campos Suñer heeft ons verlaten. Zijn hart stopte met kloppen, maar de herinnering aan hem zal voor ons de motor zijn om zijn nalatenschap voort te zetten."
Na een korte en teleurstellende carrière in de Formule 1 had Campos als teambaas meer succes. Zo gaf hij eind jaren 90 zijn jonge landgenoten Marc Gené en Alonso de kans om richting de hoogste autosportklasse door te stoten. Zelf probeerde Campos met zijn renstal in 2010 de Formule 1 in te gaan, maar vanwege financiële problemen lukte dat niet. Campos Racing is momenteel actief in de Formule 2 en Formule 3.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Alex De Minaur en de Zwitser Stan Wawrinka.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
3 uur geleden