Voormalig Formule 1-coureur Campos overleden
VALENCIA (ANP) - De voormalige Spaanse Formule 1-coureur Adrián Campos is op 60-jarige leeftijd overleden. Campos reed eind jaren 80 in de koningsklasse van de autosport voor het team van Minardi. In de zeventien grands prix waarin hij van start ging, wist hij slechts twee keer de finish te halen. Campos geldt als de ontdekker van Fernando Alonso, de Spanjaard die twee keer wereldkampioen werd in de Formule 1.
"Dit is de treurigste dag uit de geschiedenis van Campos Racing", schrijft de door hem opgerichte renstal op Twitter. "Onze president en oprichter Adrián Campos Suñer heeft ons verlaten. Zijn hart stopte met kloppen, maar de herinnering aan hem zal voor ons de motor zijn om zijn nalatenschap voort te zetten."
Na een korte en teleurstellende carrière in de Formule 1 had Campos als teambaas meer succes. Zo gaf hij eind jaren 90 zijn jonge landgenoten Marc Gené en Alonso de kans om richting de hoogste autosportklasse door te stoten. Zelf probeerde Campos met zijn renstal in 2010 de Formule 1 in te gaan, maar vanwege financiële problemen lukte dat niet. Campos Racing is momenteel actief in de Formule 2 en Formule 3.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
8 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
9 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
11 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
15 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
18 uur geleden