Voormalig Formule 1-baas Jordan (76) heeft 'agressieve' kanker
LONDEN (ANP) - Voormalig Formule 1-teameigenaar Eddie Jordan lijdt aan een agressieve vorm van blaas- en prostaatkanker, die zich heeft verspreid naar ruggengraat en bekken. Dat heeft de 76-jarige Brit onthuld in de podcast Formula For Success, die hij maakt samen met oud-Formule 1-coureur David Coulthard.
Jordan leidde van 1991 tot en met 2005 zijn eigen Formule 1-team. Coureurs die voor hem reden zijn onder anderen Michael Schumacher en Damon Hill.
Jordan vergeleek zijn toestand met die van Chris Hoy, de Britse zesvoudig olympisch kampioen baanwielrennen die onlangs naar buiten kwam met de mededeling dat hij ongeneeslijk ziek is. "We kennen allemaal het verhaal van Chris Hoy, een megaster. Hij komt ermee naar buiten en praat over de ziekte die ik ook heb, maar hij is veel jonger. Mijn boodschap is ook; zorg goed voor je lichaam en laat je onderzoeken als je iets merkt. Stel het niet uit. Er is zoveel medische kennis en er zijn zoveel dingen die je kunt doen om je leven te verlengen."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
18 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
21 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
23 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
1 dag geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden