Voormalig Formule 1-baas Jordan (76) heeft 'agressieve' kanker
LONDEN (ANP) - Voormalig Formule 1-teameigenaar Eddie Jordan lijdt aan een agressieve vorm van blaas- en prostaatkanker, die zich heeft verspreid naar ruggengraat en bekken. Dat heeft de 76-jarige Brit onthuld in de podcast Formula For Success, die hij maakt samen met oud-Formule 1-coureur David Coulthard.
Jordan leidde van 1991 tot en met 2005 zijn eigen Formule 1-team. Coureurs die voor hem reden zijn onder anderen Michael Schumacher en Damon Hill.
Jordan vergeleek zijn toestand met die van Chris Hoy, de Britse zesvoudig olympisch kampioen baanwielrennen die onlangs naar buiten kwam met de mededeling dat hij ongeneeslijk ziek is. "We kennen allemaal het verhaal van Chris Hoy, een megaster. Hij komt ermee naar buiten en praat over de ziekte die ik ook heb, maar hij is veel jonger. Mijn boodschap is ook; zorg goed voor je lichaam en laat je onderzoeken als je iets merkt. Stel het niet uit. Er is zoveel medische kennis en er zijn zoveel dingen die je kunt doen om je leven te verlengen."
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
2 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
2 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
7 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
8 uur geleden