Voormalig finaliste Kvitova al uitgeschakeld op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Voormalig finaliste Petra Kvitova is al in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De Tsjechische tennisster pakte slechts vier games tegen de Roemeense Sorana Cirstea. Het werd 6-2 6-2 voor de nummer 38 van de wereld.
De 31-jarige Kvitova was dit jaar als 20e geplaatst. Ze reikte in 2019 nog tot de eindstrijd in Melbourne. Ze verloor drie jaar geleden in de finale van de Japanse Naomi Osaka.
Vorig jaar presteerde Kvitova, tweevoudig Wimbledon-kampioene, al matig op de grand slams. Ze kwam nergens voorbij de derde ronde.
Fernandez
De als derde geplaatste Garbiñe Muguruza, die op haar beurt in 2020 de finale haalde, wist haar eerste partij wel te winnen. In de Rod Laver Arena was de Spaanse in twee sets te sterk voor de Française Clara Burel: 6-3 6-4. Muguruza stond in de tweede set met 5-2 voor en benutte pas haar vijfde wedstrijdpunt, op de service van Burel.
Ook de Canadese Leylah Fernandez, vorig jaar nog finaliste op de US Open, bleef in de eerste ronde steken. De 19-jarige Fernandez liet zich met 6-4 6-2 verrassen door de Australische Maddison Inglis, de nummer 133 van de wereld. Zij was met een wildcard toegelaten.
Fernandez was als 23e geplaatst. Ze beleefde vier maanden geleden haar doorbraak op de US Open, waar ze in de finale werd verslagen door de Britse Emma Raducanu.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
34 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
16 uur geleden