Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig FIFA-baas Blatter ontkent in rechtbank fraude

Voormalig FIFA-baas Blatter ontkent in rechtbank fraude

BELLINZONA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig FIFA-voorzitter Sepp Blatter heeft opnieuw ontkend dat de dubieuze betaling van de wereldvoetbalbond aan oud-bestuurder Michel Platini van de UEFA illegaal zou zijn. Tijdens een verhoor in de strafrechtbank in het Zwitserse Bellinzona zei de 86-jarige dat de verdachte betaling van omgerekend 1,8 miljoen euro een verlate loonbetaling is en dat hij het "onbegrijpelijk" vindt dat hij zich hiervoor moet verantwoorden bij de rechtbank.

Blatter, die woensdag al zou worden gehoord maar toen kampte met gezondheidsklachten, vindt dat hij al maximaal is gestraft omdat hij door de wereld is "verstoten". Ook zouden de media hem een "strafblad" hebben gegeven.

Blatter en Platini staan terecht voor een verdachte transactie uit 2011. Platini, die later op donderdag spreekt, ontving toen een betaling van omgerekend 1,8 miljoen euro van de wereldvoetbalbond. Volgens Blatter had de Fransman recht op dat bedrag vanwege verschillende werkzaamheden die hij zou hebben verricht. Zwitserse aanklagers trekken dat echter in twijfel.

Mondeling akkoord

De voormalig bestuurders zeggen dat zij eind jaren 90 een mondeling akkoord hebben gesloten voor een jaarsalaris van bijna 1 miljoen euro, waarvoor Platini advies zou gaan geven aan FIFA-baas Blatter. Dat bedrag zou volgens de voorzitter te hoog zijn geweest voor de bond. Daarom kwam een bedrag van een kleine 300.000 euro op het contract te staan, waarna de rest later zou worden uitgekeerd. Blatter zei dat dat vanwege financiële problemen bij de FIFA in de eerstvolgende jaren niet kon.

Platini zei in de rechtbank dat hij het geld niet direct nodig had en er pas ruim tien jaar later achteraan ging, toen hij hoorde dat andere voormalig medewerkers van de bond geld kregen uitgekeerd. Volgens hem had hij tien dagen nadat hij in januari 2011 een factuur voor zijn eerdere diensten had gestuurd, de kleine 2 miljoen euro op zijn rekening. De 66-jarige Fransman noemde de handelswijze van de FIFA "schandalig". "Ik werd een witwasser genoemd en het doel was dat ik geen voorzitter van de FIFA zou worden."

Vijf jaar cel

De FIFA wil dat Platini het geld teruggeeft. De wereldvoetbalbond schorste Blatter in 2015 vanwege de dubieuze betaling aan Platini, die zelf in 2016 aftrad als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA.

Blatter en Platini riskeren tot vijf jaar cel voor fraude, oneerlijk bestuur, misbruik van vertrouwen en valsheid in geschrifte. Het proces loopt tot 22 juni. Omstreeks 8 juli wordt een uitspraak verwacht.

Meer uit Voetbal

Kaapverdische voetbalfans vierden feest ondanks uitschakeling WK

ROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."

5 uur geleden
Oranje-international De Roon spreekt van 'racistische kneuzen'

DEN HAAG (ANP) - Oranje-international Marten de Roon heeft na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko via Instagram de Nederlandse supporters bedankt. "Ik ben de trainer, de jongens, de staf en het Nederlands publiek (behalve de racistische kneuzen) zo ontzettend dankbaar voor de ongelooflijke steun", schreef hij.

5 uur geleden
Argentinië wint na verlenging van Kaapverdië en treft nu Egypte

MIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.

13 uur geleden
Messi zet record WK-topscorer aller tijden op twintig treffers

MIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.

15 uur geleden
Kaapverdië met drie geboren Rotterdammers tegen Argentinië op WK

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.

15 uur geleden
Egypte in achtste finale WK na zege op Australië na strafschoppen

ARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.

18 uur geleden
Media: duel Mexico-Engeland vanwege stormrisico vervroegd

MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - ⁠De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.

19 uur geleden