Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig FIFA-baas Blatter ontkent in rechtbank fraude

Voormalig FIFA-baas Blatter ontkent in rechtbank fraude

BELLINZONA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig FIFA-voorzitter Sepp Blatter heeft opnieuw ontkend dat de dubieuze betaling van de wereldvoetbalbond aan oud-bestuurder Michel Platini van de UEFA illegaal zou zijn. Tijdens een verhoor in de strafrechtbank in het Zwitserse Bellinzona zei de 86-jarige dat de verdachte betaling van omgerekend 1,8 miljoen euro een verlate loonbetaling is en dat hij het "onbegrijpelijk" vindt dat hij zich hiervoor moet verantwoorden bij de rechtbank.

Blatter, die woensdag al zou worden gehoord maar toen kampte met gezondheidsklachten, vindt dat hij al maximaal is gestraft omdat hij door de wereld is "verstoten". Ook zouden de media hem een "strafblad" hebben gegeven.

Blatter en Platini staan terecht voor een verdachte transactie uit 2011. Platini, die later op donderdag spreekt, ontving toen een betaling van omgerekend 1,8 miljoen euro van de wereldvoetbalbond. Volgens Blatter had de Fransman recht op dat bedrag vanwege verschillende werkzaamheden die hij zou hebben verricht. Zwitserse aanklagers trekken dat echter in twijfel.

Mondeling akkoord

De voormalig bestuurders zeggen dat zij eind jaren 90 een mondeling akkoord hebben gesloten voor een jaarsalaris van bijna 1 miljoen euro, waarvoor Platini advies zou gaan geven aan FIFA-baas Blatter. Dat bedrag zou volgens de voorzitter te hoog zijn geweest voor de bond. Daarom kwam een bedrag van een kleine 300.000 euro op het contract te staan, waarna de rest later zou worden uitgekeerd. Blatter zei dat dat vanwege financiƫle problemen bij de FIFA in de eerstvolgende jaren niet kon.

Platini zei in de rechtbank dat hij het geld niet direct nodig had en er pas ruim tien jaar later achteraan ging, toen hij hoorde dat andere voormalig medewerkers van de bond geld kregen uitgekeerd. Volgens hem had hij tien dagen nadat hij in januari 2011 een factuur voor zijn eerdere diensten had gestuurd, de kleine 2 miljoen euro op zijn rekening. De 66-jarige Fransman noemde de handelswijze van de FIFA "schandalig". "Ik werd een witwasser genoemd en het doel was dat ik geen voorzitter van de FIFA zou worden."

Vijf jaar cel

De FIFA wil dat Platini het geld teruggeeft. De wereldvoetbalbond schorste Blatter in 2015 vanwege de dubieuze betaling aan Platini, die zelf in 2016 aftrad als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA.

Blatter en Platini riskeren tot vijf jaar cel voor fraude, oneerlijk bestuur, misbruik van vertrouwen en valsheid in geschrifte. Het proces loopt tot 22 juni. Omstreeks 8 juli wordt een uitspraak verwacht.

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

1 uur geleden
PSV voorlopig zonder doelmannen Kovar en Olij

EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.

2 uur geleden
Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

3 uur geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

14 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

19 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden