Voormalig FARC-gijzelaar Betancourt wil president Colombia worden
PARIJS (ANP/AFP) - Twintig jaar nadat Ingrid Betancourt door rebellengroep FARC gevangen werd genomen, wil ze opnieuw meedoen aan de presidentsverkiezingen van Colombia. De rebellen gijzelden Betancourt toen ze als senator ook al campagne voerde om president te worden. Ze zat zes jaar vast, tot het Colombiaanse leger haar in 2008 bevrijdde.
"Ik wil afmaken waar ik in 2002 aan begon", aldus de 60-jarige Betancourt. Ze hoopt de kandidaat te worden namens de centrumpartijen. Als ze wordt genomineerd kan ze op 29 mei meedoen aan de eerste verkiezingsronde.
Volgens Betancourt is Colombia "klaar voor een koerswijziging". Als centrumkandidaat ziet zij zichzelf als alternatief voor de conservatieve zittende president Iván Duque en de populaire linkse kandidaat Gustavo Petro.
In 2016 sloten de FARC en de Colombiaanse regering een vredesakkoord. Hierbij kwam een conflict van 52 jaar ten einde. Een speciaal tribunaal vervolgt meerdere FARC-kopstukken voor de ontvoering van minstens 21.000 mensen en het rekruteren van duizenden kinderen. Vorig jaar had Betancourt zelf een ontmoeting met leiders van de voormalige rebellengroep.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
55 minuten geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
57 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
58 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
3 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
6 uur geleden