Voormalig directeur reisonderneming Arke overleden
AMSTERDAM (ANP) - De voormalig eigenaar en directeur van reisonderneming Arke, Ferdinand Fransen, is zondag overleden. Volgens zijn familie is hij "na een mooi en voltooid leven rustig ingeslapen". Fransen, die ook jarenlang voorzitter was van voetbalclub FC Twente, is 93 jaar geworden.
Fransen was een van de oprichters van Arke en werd in 1973 de enige eigenaar. Aanvankelijk verzorgde de organisatie busreizen, later werd het bedrijf een touroperator. Fransen verkocht in 1995 zijn aandelen aan het Duitse TUI en kwam er onder de naam ArkeFly ook een eigen vliegtak. In 2015 verdween de merknaam Arke toen TUI besloot verschillende merken te schrappen en samen te brengen onder de naam van het moederbedrijf.
Fransen was ook nog eigenaar van een tweetal hotels in Twente en twee hotels in Spanje via familiebedrijf Agfra. Die hotels blijven eigendom van de familie. Agfra sponsort ook sport en cultuur in de regio Twente.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil voor de zomer een financieel steunpakket hebben voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge prijzen voor kunstmest. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag in een zogeheten Actieplan voor kunstmest.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een minderheid van ongeveer 13 procent van de aandeelhouders van Shell heeft voor een voorstel gestemd dat het olie- en gasbedrijf oproept een strategie te ontwikkelen voor een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het groene beleggerscollectief Follow This diende het voorstel in en verwijst naar scenario's waarin klimaatbeleid tot minder vraag naar olie en gas leidt.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de inflatie. De olieprijzen daalden door het uitstel van een geplande Amerikaanse militaire aanval op Iran. De Amerikaanse president Donald Trump zei de aanval te hebben uitgesteld op verzoek van bondgenoten in het Midden-Oosten om de onderhandelingen met Iran te kunnen voortzetten.
22 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.
2 uur geleden