Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig CNN-presentator klaagt Elon Musk aan om afgeblazen deal

Voormalig CNN-presentator klaagt Elon Musk aan om afgeblazen deal

NEW YORK (ANP) - Voormalig CNN-presentator Don Lemon heeft donderdag miljardair Elon Musk en zijn socialenetwerksite X aangeklaagd. Lemon beweert dat Musk weigerde hem te betalen nadat de topman een geplande samenwerkingsovereenkomst tussen hem en X had afgeblazen, meldt The New York Times.

De presentator stemde in januari in om zijn nieuwe show op X uit te brengen. Musk zou hem jaarlijks 1,5 miljoen dollar betalen voor het exclusief produceren van video's op X en hem laten delen in de advertentie-inkomsten. Ook zou Lemon extra financiƫle beloningen krijgen, naarmate zijn account meer volgers kreeg. Musk stemde ook in om de eerste gast in de show van Lemon te zijn.

Het interview in maart liep echter snel uit de hand toen Lemon de miljardair en Tesla-topman vroeg naar zijn drugsgebruik en politiek. Kort daarna annuleerde Musk de deal. Hij stuurde een sms naar het management van Lemon om te melden dat het contract was geannuleerd.

Originaliteit

Nadat de deal was afgezegd, zei Musk in een bericht op X dat Lemons show gebrek aan originaliteit had. "Zijn aanpak was in wezen gewoon CNN, maar dan op sociale media, wat niet werkt, zoals blijkt uit het feit dat CNN aan het verdwijnen is", schreef Musk.

"De bestuurders van X hebben Don gebruikt om hun advertentieverkopen op te krikken, waarna ze hun samenwerking annuleerden en Dons naam door het slijk haalden", zegt een advocaat van Lemon, in een verklaring.

Lemon, een van de bekendste CNN-presentatoren, werd in april vorig jaar ontslagen bij de omroep, na zeventien jaar bij het kabeltelevisienetwerk. Hij is naar eigen zeggen aan de kant geschoven zonder dat iemand van CNN het had aangekondigd of erover had overlegd. Lemon raakte eerder in opspraak over vermeende seksistische uitspraken en vermeend grensoverschrijdend gedrag tegenover vrouwen tijdens zijn loopbaan bij CNN.

Meer uit Financieel

Europese Commissie roept VS op handelsdeal na te leven

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.

7 uur geleden
Europarlementslid wil uitstel ratificatieproces handelsdeal EU-VS

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.

9 uur geleden
VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europa

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.

10 uur geleden
Nederlandse industrie vraagt om duidelijkheid over heffingen VS

ZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.

12 uur geleden
Bloomberg: India stelt afronden handelsdeal met VS uit

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.

13 uur geleden
Donald Trump eist vertrek van Netflix-bestuurslid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.

15 uur geleden
Handelspartners VS onderzoeken impact nieuwe Amerikaanse tarieven

CANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.

15 uur geleden