Voormalig CNN-presentator klaagt Elon Musk aan om afgeblazen deal
NEW YORK (ANP) - Voormalig CNN-presentator Don Lemon heeft donderdag miljardair Elon Musk en zijn socialenetwerksite X aangeklaagd. Lemon beweert dat Musk weigerde hem te betalen nadat de topman een geplande samenwerkingsovereenkomst tussen hem en X had afgeblazen, meldt The New York Times.
De presentator stemde in januari in om zijn nieuwe show op X uit te brengen. Musk zou hem jaarlijks 1,5 miljoen dollar betalen voor het exclusief produceren van video's op X en hem laten delen in de advertentie-inkomsten. Ook zou Lemon extra financiële beloningen krijgen, naarmate zijn account meer volgers kreeg. Musk stemde ook in om de eerste gast in de show van Lemon te zijn.
Het interview in maart liep echter snel uit de hand toen Lemon de miljardair en Tesla-topman vroeg naar zijn drugsgebruik en politiek. Kort daarna annuleerde Musk de deal. Hij stuurde een sms naar het management van Lemon om te melden dat het contract was geannuleerd.
Originaliteit
Nadat de deal was afgezegd, zei Musk in een bericht op X dat Lemons show gebrek aan originaliteit had. "Zijn aanpak was in wezen gewoon CNN, maar dan op sociale media, wat niet werkt, zoals blijkt uit het feit dat CNN aan het verdwijnen is", schreef Musk.
"De bestuurders van X hebben Don gebruikt om hun advertentieverkopen op te krikken, waarna ze hun samenwerking annuleerden en Dons naam door het slijk haalden", zegt een advocaat van Lemon, in een verklaring.
Lemon, een van de bekendste CNN-presentatoren, werd in april vorig jaar ontslagen bij de omroep, na zeventien jaar bij het kabeltelevisienetwerk. Hij is naar eigen zeggen aan de kant geschoven zonder dat iemand van CNN het had aangekondigd of erover had overlegd. Lemon raakte eerder in opspraak over vermeende seksistische uitspraken en vermeend grensoverschrijdend gedrag tegenover vrouwen tijdens zijn loopbaan bij CNN.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
6 uur geleden