Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig CNN-presentator Bernard Shaw (82) overleden

Voormalig CNN-presentator Bernard Shaw (82) overleden

ATLANTA (ANP) - Voormalig CNN-presentator Bernard Shaw is overleden. Shaw was twintig jaar lang een van de bekendste presentatoren van de internationale nieuwszender. Shaw overleed op 82-jarige leeftijd aan de gevolgen van een longontsteking, zo heeft CNN donderdag naar buiten gebracht.

"Bernie was een CNN-boegbeeld en hij was onze man in Washington toen we op 1 juni 1980 de zender lanceerden. In de twintig jaar die daarop volgden was hij een anker voor de zender", reageerde de baas van CNN Chris Licht op de dood van de gewaardeerde nieuwslezer. Shaw deed in zijn loopbaan onder meer verslag van de Eerste Golfoorlog in 1991. Een van de eerste uitzendingen die hij voor de nieuwszender presenteerde, betrof de moordaanslag op president Ronald Reagan in 1981.

Ook na zijn pensionering in 2001 bleef Shaw volgens Licht bij de zender betrokken. "Zelfs nadat hij CNN verliet, bleef Bernie een hecht lid van onze CNN-familie en bood hij onze kijkers vorig jaar context over historische gebeurtenissen. De condoleances van ons allemaal gaan uit naar zijn vrouw Linda en zijn kinderen."

Meer uit Buitenland

Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

1 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

1 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

5 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

6 uur geleden
Afghanistan meldt burgerdoden door Pakistaanse aanval aan grens

SPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.

8 uur geleden
Bondskanselier Merz belt met president Abbas voor bezoek Israël

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.

8 uur geleden
Veel doden en gewonden bij schietpartij Pretoria

ATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.

10 uur geleden