Voormalig CNN-presentator Bernard Shaw (82) overleden
ATLANTA (ANP) - Voormalig CNN-presentator Bernard Shaw is overleden. Shaw was twintig jaar lang een van de bekendste presentatoren van de internationale nieuwszender. Shaw overleed op 82-jarige leeftijd aan de gevolgen van een longontsteking, zo heeft CNN donderdag naar buiten gebracht.
"Bernie was een CNN-boegbeeld en hij was onze man in Washington toen we op 1 juni 1980 de zender lanceerden. In de twintig jaar die daarop volgden was hij een anker voor de zender", reageerde de baas van CNN Chris Licht op de dood van de gewaardeerde nieuwslezer. Shaw deed in zijn loopbaan onder meer verslag van de Eerste Golfoorlog in 1991. Een van de eerste uitzendingen die hij voor de nieuwszender presenteerde, betrof de moordaanslag op president Ronald Reagan in 1981.
Ook na zijn pensionering in 2001 bleef Shaw volgens Licht bij de zender betrokken. "Zelfs nadat hij CNN verliet, bleef Bernie een hecht lid van onze CNN-familie en bood hij onze kijkers vorig jaar context over historische gebeurtenissen. De condoleances van ons allemaal gaan uit naar zijn vrouw Linda en zijn kinderen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
32 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
5 uur geleden