Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig CNN-presentator Bernard Shaw (82) overleden

Voormalig CNN-presentator Bernard Shaw (82) overleden

ATLANTA (ANP) - Voormalig CNN-presentator Bernard Shaw is overleden. Shaw was twintig jaar lang een van de bekendste presentatoren van de internationale nieuwszender. Shaw overleed op 82-jarige leeftijd aan de gevolgen van een longontsteking, zo heeft CNN donderdag naar buiten gebracht.

"Bernie was een CNN-boegbeeld en hij was onze man in Washington toen we op 1 juni 1980 de zender lanceerden. In de twintig jaar die daarop volgden was hij een anker voor de zender", reageerde de baas van CNN Chris Licht op de dood van de gewaardeerde nieuwslezer. Shaw deed in zijn loopbaan onder meer verslag van de Eerste Golfoorlog in 1991. Een van de eerste uitzendingen die hij voor de nieuwszender presenteerde, betrof de moordaanslag op president Ronald Reagan in 1981.

Ook na zijn pensionering in 2001 bleef Shaw volgens Licht bij de zender betrokken. "Zelfs nadat hij CNN verliet, bleef Bernie een hecht lid van onze CNN-familie en bood hij onze kijkers vorig jaar context over historische gebeurtenissen. De condoleances van ons allemaal gaan uit naar zijn vrouw Linda en zijn kinderen."

Meer uit Buitenland

China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

1 uur geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland probeert Belarus dieper in oorlog te trekken

KYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.

1 uur geleden
Frontex ziet daling illegale grensoversteken naar EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

2 uur geleden
VS en VK haalden hoogverrijkt uranium uit Venezuela

CARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.

3 uur geleden
Onduidelijk of gestrande walvis bij Denemarken bekende Timmy is

ANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.

3 uur geleden
Trump zegt bij Xi geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.

3 uur geleden