Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig CNN-presentator Bernard Shaw (82) overleden

Voormalig CNN-presentator Bernard Shaw (82) overleden

ATLANTA (ANP) - Voormalig CNN-presentator Bernard Shaw is overleden. Shaw was twintig jaar lang een van de bekendste presentatoren van de internationale nieuwszender. Shaw overleed op 82-jarige leeftijd aan de gevolgen van een longontsteking, zo heeft CNN donderdag naar buiten gebracht.

"Bernie was een CNN-boegbeeld en hij was onze man in Washington toen we op 1 juni 1980 de zender lanceerden. In de twintig jaar die daarop volgden was hij een anker voor de zender", reageerde de baas van CNN Chris Licht op de dood van de gewaardeerde nieuwslezer. Shaw deed in zijn loopbaan onder meer verslag van de Eerste Golfoorlog in 1991. Een van de eerste uitzendingen die hij voor de nieuwszender presenteerde, betrof de moordaanslag op president Ronald Reagan in 1981.

Ook na zijn pensionering in 2001 bleef Shaw volgens Licht bij de zender betrokken. "Zelfs nadat hij CNN verliet, bleef Bernie een hecht lid van onze CNN-familie en bood hij onze kijkers vorig jaar context over historische gebeurtenissen. De condoleances van ons allemaal gaan uit naar zijn vrouw Linda en zijn kinderen."

Meer uit Buitenland

Aardbeving in Napels met kracht van 4.7

NAPELS (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 4.7 heeft vrijdag het Italiaanse Napels opgeschrikt. Het epicentrum lag volgens persbureau ANSA in het vulkanische gebied Campi Flegrei. De lokale autoriteiten melden dat op sommige plekken de stroom was uitgevallen. Het trein- en metroverkeer is uit angst voor naschokken stilgelegd.

49 minuten geleden
EU roept ambassadeurs bijeen voor spoedvergadering Ceuta

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ambassadeurs van de Europese Unie komen maandag bijeen voor een spoedvergadering over de situatie rond de Spaanse exclave Ceuta. Tienduizenden mensen staken de afgelopen dagen illegaal de grens over vanuit Marokko. Verschillende EU-leiders spraken zich hierover uit of kwamen met maatregelen.

51 minuten geleden
Spanje: meer dan 48.000 migranten teruggekeerd naar Marokko

CEUTA (ANP/AFP) - Meer dan 48.000 van de migranten die de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko wisten te bereiken, zijn teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken aan AFP.

3 uur geleden
WMO waarschuwt voor sterke El Niño in najaar

GENÈVE (ANP) - Het weerfenomeen El Niño wint de komende maanden aan kracht, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO). Volgens de VN-organisatie zal het fenomeen zich vooral tussen augustus en oktober laten gelden. Dat kan in grote delen van de wereld leiden tot hogere temperaturen dan gemiddeld en tot aanzienlijke veranderingen in neerslagpatronen.

3 uur geleden
Deel Griekse voorstad van Athene geëvacueerd om bosbranden

ATHENE (ANP/AFP) - Er zijn nieuwe natuurbranden uitgebroken bij de Griekse hoofdstad Athene. Deze kunnen zich vanwege de harde wind snel verspreiden, waarschuwt de brandweer. Een deel van een voorstad ten westen van Athene moest worden geëvacueerd.

4 uur geleden
Meer dan 37.000 migranten vanuit Ceuta teruggekeerd naar Marokko

MADRID (ANP/AFP) - Nadat tienduizenden mensen in korte tijd de grens naar de Spaanse exclave Ceuta overstaken, zijn al meer dan 37.000 migranten inmiddels teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat is ongeveer tweederde van het aantal mensen dat het land was binnengekomen.

4 uur geleden
Duitsland verlengt grenscontroles in reactie op situatie in Ceuta

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland gaat de eerder ingevoerde grenscontroles tot na september verlengen, maakte minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekend. Hij deed dat in reactie op de situatie in Ceuta, een Spaanse exclave bij Marokko die tienduizenden migranten via zee wisten te bereiken.

4 uur geleden