Voormalig Chelsea-baas Abramovitsj financierde mogelijk Vitesse
ARNHEM (ANP) - Voormalig Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj zou volgens gelekte documenten mogelijk in het geheim voetbalclub Vitesse hebben gefinancierd, meldt de Guardian. Uit informatie die de Engelse krant heeft ingezien, zou blijken dat de Russische oligarch naar verluidt minstens 117 miljoen euro heeft overgemaakt om de overname van de Arnhemse club in 2010 door Merab Jordania te financieren.
De KNVB deed eerder in 2010 en 2014 onderzoek naar de overname. De voetbalbond vond bij de aandelenoverdracht aan Jordania geen problemen, maar stelde vier jaar later toch een nieuw onderzoek in naar aanleiding van uitspraken van Jordania in de media. Hij beweerde dat de toenmalige eigenaar van Chelsea, dat veel spelers verhuurde aan Vitesse, grote invloed had op het beleid in Arnhem.
Uit het onderzoek bleek echter dat er geen financiële banden waren tussen de club en Abramovitsj. Ook zou er geen sprake zijn van voetbaltechnische invloed op Vitesse. Zowel Vitesse als Chelsea heeft indertijd ontkend dat de Rus betrokken was bij de financiering van de Eredivisieclub. Jordania verkocht in oktober 2013 de club op zijn beurt weer aan de Russische miljardair Aleksandr Tsjigirinski.
De nieuwe informatie is afkomstig uit de 'Oligarch files', gelekte data van serviceprovider MeritServus in Cyprus. Naast de Guardian heeft ook het Engelse bureau voor onderzoeksjournalistiek inzage gehad in de documenten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
12 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
19 uur geleden