Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig Chelsea-baas Abramovitsj financierde mogelijk Vitesse

Voormalig Chelsea-baas Abramovitsj financierde mogelijk Vitesse

ARNHEM (ANP) - Voormalig Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj zou volgens gelekte documenten mogelijk in het geheim voetbalclub Vitesse hebben gefinancierd, meldt de Guardian. Uit informatie die de Engelse krant heeft ingezien, zou blijken dat de Russische oligarch naar verluidt minstens 117 miljoen euro heeft overgemaakt om de overname van de Arnhemse club in 2010 door Merab Jordania te financieren.

De KNVB deed eerder in 2010 en 2014 onderzoek naar de overname. De voetbalbond vond bij de aandelenoverdracht aan Jordania geen problemen, maar stelde vier jaar later toch een nieuw onderzoek in naar aanleiding van uitspraken van Jordania in de media. Hij beweerde dat de toenmalige eigenaar van Chelsea, dat veel spelers verhuurde aan Vitesse, grote invloed had op het beleid in Arnhem.

Uit het onderzoek bleek echter dat er geen financiële banden waren tussen de club en Abramovitsj. Ook zou er geen sprake zijn van voetbaltechnische invloed op Vitesse. Zowel Vitesse als Chelsea heeft indertijd ontkend dat de Rus betrokken was bij de financiering van de Eredivisieclub. Jordania verkocht in oktober 2013 de club op zijn beurt weer aan de Russische miljardair Aleksandr Tsjigirinski.

De nieuwe informatie is afkomstig uit de 'Oligarch files', gelekte data van serviceprovider MeritServus in Cyprus. Naast de Guardian heeft ook het Engelse bureau voor onderzoeksjournalistiek inzage gehad in de documenten.

Meer uit Voetbal

FC Groningen verliest tegen Twente vijfde competitieduel op rij

ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Bayern München-verdediger Davies loopt spierblessure op

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.

6 uur geleden
Messi verliest met Inter Miami eerste wedstrijd van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.

6 uur geleden
Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

14 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

16 uur geleden
Manchester City verslaat Newcastle en verkleint gat met Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.

16 uur geleden
NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

16 uur geleden