Voormalig CDA-ideoloog Anton Zijderveld overleden
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is de voormalige CDA-prominent en partij-ideoloog Anton Zijderveld overleden. Zijn familie heeft dat bekendgemaakt in een overlijdensadvertentie in NRC. Zijderveld overleed op 6 juli op 84-jarige leeftijd.
Zijderveld, geboren in Nederlands-Indië, was van huis uit theoloog en socioloog. Van 1985 tot 2002 was hij hoogleraar sociologie aan de Erasmus Universiteit. Daarnaast schreef hij columns voor onder meer Het Financieele Dagblad.
In 1988 sloot hij zich aan bij het CDA. Als lid van het Wetenschappelijk Instituut van de partij dacht hij mee over de koers van het CDA. In 2009 stapte hij op omdat het CDA destijds regeringssamenwerking met de PVV weigerde uit te sluiten. Zijderveld zag raakvlakken tussen de partij van Wilders en de NSB, noemde dat "griezelig" en wilde dat het CDA juist toenadering tot de islam zou zoeken.
Anton Zijderveld was "een vooraanstaand publieke intellectueel die het debat niet schuwde", aldus het bestuur van de faculteiten sociologie en recht van de Erasmus Universiteit in een eigen rouwadvertentie. "Het werk van Zijderveld is van groot belang geweest voor de ontwikkeling van Nederlandse sociologie."
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
16 uur geleden