Voormalig CDA-ideoloog Anton Zijderveld overleden
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is de voormalige CDA-prominent en partij-ideoloog Anton Zijderveld overleden. Zijn familie heeft dat bekendgemaakt in een overlijdensadvertentie in NRC. Zijderveld overleed op 6 juli op 84-jarige leeftijd.
Zijderveld, geboren in Nederlands-Indië, was van huis uit theoloog en socioloog. Van 1985 tot 2002 was hij hoogleraar sociologie aan de Erasmus Universiteit. Daarnaast schreef hij columns voor onder meer Het Financieele Dagblad.
In 1988 sloot hij zich aan bij het CDA. Als lid van het Wetenschappelijk Instituut van de partij dacht hij mee over de koers van het CDA. In 2009 stapte hij op omdat het CDA destijds regeringssamenwerking met de PVV weigerde uit te sluiten. Zijderveld zag raakvlakken tussen de partij van Wilders en de NSB, noemde dat "griezelig" en wilde dat het CDA juist toenadering tot de islam zou zoeken.
Anton Zijderveld was "een vooraanstaand publieke intellectueel die het debat niet schuwde", aldus het bestuur van de faculteiten sociologie en recht van de Erasmus Universiteit in een eigen rouwadvertentie. "Het werk van Zijderveld is van groot belang geweest voor de ontwikkeling van Nederlandse sociologie."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.
6 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.
7 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".
7 uur geleden