Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig CDA-ideoloog Anton Zijderveld overleden

Voormalig CDA-ideoloog Anton Zijderveld overleden

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is de voormalige CDA-prominent en partij-ideoloog Anton Zijderveld overleden. Zijn familie heeft dat bekendgemaakt in een overlijdensadvertentie in NRC. Zijderveld overleed op 6 juli op 84-jarige leeftijd.

Zijderveld, geboren in Nederlands-Indië, was van huis uit theoloog en socioloog. Van 1985 tot 2002 was hij hoogleraar sociologie aan de Erasmus Universiteit. Daarnaast schreef hij columns voor onder meer Het Financieele Dagblad.

In 1988 sloot hij zich aan bij het CDA. Als lid van het Wetenschappelijk Instituut van de partij dacht hij mee over de koers van het CDA. In 2009 stapte hij op omdat het CDA destijds regeringssamenwerking met de PVV weigerde uit te sluiten. Zijderveld zag raakvlakken tussen de partij van Wilders en de NSB, noemde dat "griezelig" en wilde dat het CDA juist toenadering tot de islam zou zoeken.

Anton Zijderveld was "een vooraanstaand publieke intellectueel die het debat niet schuwde", aldus het bestuur van de faculteiten sociologie en recht van de Erasmus Universiteit in een eigen rouwadvertentie. "Het werk van Zijderveld is van groot belang geweest voor de ontwikkeling van Nederlandse sociologie."

Meer uit Binnenland

Politie grijpt in bij opstootje buiten aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel is maandagavond een opstootje ontstaan tussen meerdere asielzoekers. Agenten en beveiligers grepen in. Zeker twee mensen kregen van de politie de opdracht op de grond te gaan liggen. Een van hen is door beveiligers afgevoerd, zag een ANP-verslaggever. De aanleiding voor de ruzie is niet direct bekend.

50 minuten geleden
Jetten over dood Wim T. Schippers: een multitalent is niet meer

DEN HAAG (ANP) - Een multitalent is niet meer, schrijft premier Rob Jetten op X over Wim T. Schippers, nadat maandag bekend was geworden dat de tv-maker en kunstenaar woensdag op 83-jarige leeftijd is overleden.

1 uur geleden
Maatregelen voor veiligheid bezoekers World Pride in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Als bezoekers van World Pride in Amsterdam slachtoffer zijn van geweld of discriminatie, worden die strafbare feiten met prioriteit opgepakt. Dat schrijft burgemeester Femke Halsema in een brief aan de gemeenteraad. Ook zijn er afspraken tussen de politie, handhaving en organisatie om "snel te schakelen als er incidenten plaatsvinden".

1 uur geleden
Tv-maker en kunstenaar Wim T. Schippers (83) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Programmamaker, acteur, schrijver, presentator en kunstenaar Wim T. Schippers is woensdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft Stichting Wim T. Schippers maandag bekendgemaakt. Hij overleed in zijn woonplaats Amsterdam.

2 uur geleden
Verdachten rellen Wijk bij Duurstede maandagavond vrijgelaten

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De vijf mannen die nog vastzitten na de rellen bij een anti-asieldemonstratie in Wijk bij Duurstede, komen maandagavond vrij. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Ze blijven nog wel verdachten. De twee anderen die aangehouden werden, kwamen eerder al vrij.

3 uur geleden
Supermarkten waarschuwen voor mogelijk plastic in dierenvoeding

UTRECHT (ANP) - Meerdere supermarktketens in Nederland en België hebben dierenvoeding teruggeroepen, omdat bij controles blauwe stukjes plastic in het voer zijn gevonden. Lidl waarschuwde maandag voor mogelijke plasticvervuiling in honden- en kattenvoer. Albert Heijn en Jumbo hadden al eerder gemeld dat klanten een specifiek soort hondenvoer van hun huismerken beter niet aan hun huisdier kunnen geven.

4 uur geleden
Berendsen: wij staan gereed om in actie te komen in Straat Hormuz

LUXEMBURG (ANP) - "We staan gereed om in actie te komen", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) maandag in Luxemburg. Een belangrijke voorwaarde om als Nederland in internationaal verband bij te dragen aan een veilige doorvaart in de Straat van Hormuz is de inhoud van het akkoord tussen de VS en Iran, zei hij na afloop van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Hij ziet tegenstrijdigheden tussen wat Iran en de VS over het akkoord beweren.

4 uur geleden