Voormalig CDA-bewindsman Henk Bleker stemt FVD
DEN HAAG (ANP) - Voormalig CDA-staatssecretaris Henk Bleker stemt volgende week bij de Tweede Kamerverkiezingen op Forum voor Democratie. Dat zegt hij tegen De Telegraaf. Zijn keuze is met name ingegeven door het huidige landbouwbeleid, dat volgens hem te veel bepaald wordt door Europese regelgeving.
Als staatssecretaris in het eerste kabinet-Rutte had Bleker zelf landbouw in zijn portefeuille. Na de val van dat kabinet stelde hij zich in 2012 kandidaat voor het lijsttrekkerschap van het CDA, maar de leden kozen toen met een ruime meerderheid voor Sybrand van Haersma Buma.
Zijn stem voor FVD moet volgens Bleker niet gezien worden als een stem tegen het CDA. "Ik blijf een christendemocratisch hart houden, ik blijf vinden dat de overheid moet beschermen en dicht bij de mensen moet staan, maar ook verantwoordelijkheid bij de mensen moet leggen."
Bleker was de afgelopen jaren zeer kritisch over het landbouw- en stikstofbeleid van het demissionaire kabinet, waar ook het CDA zitting in heeft. Ook sprak hij al eerder zijn bewondering en waardering uit voor FVD-leider Thierry Baudet.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Volgens D66-leider Rob Jetten was het terugtreden van informateur Hans Wijers vanwege "privéappjes" de "enige logische keuze". Wijers lag al onder vuur om uitspraken die hij zou hebben gedaan over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. NRC komt waarschijnlijk later vrijdag met berichtgeving over wat er in de appberichten stond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat definitief lobbyen in Brussel om de Europese douaneautoriteit in Nederland te vestigen. Dat maakt staatssecretaris Eugène Heijnen (Douane, BBB) bekend na afloop van de ministerraad. Een beoogde locatie kan hij nog niet noemen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ruimtevaartsector heeft het kabinet opgeroepen het budget voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA niet te verlagen. Het kabinet wil hiervoor in de komende drie jaar 170 miljoen euro uittrekken, tientallen miljoenen minder dan in de afgelopen drie jaar. "Hierdoor staat de toekomst van het Nederlandse ruimtevaart-ecosysteem op het spel", schrijven vertegenwoordigers van de sector in een brief aan de regering en de Tweede Kamer, waarin ze hun "diepe bezorgdheid" uiten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66'er Hans Wijers wordt niet vervangen als informateur, meldt D66-partijleider Rob Jetten op X. De andere informateur Sybrand Buma gaat alleen verder, "om geen tijd te verliezen". Jetten schrijft het jammer te vinden dat Wijers is gestopt als informateur.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-informateur Hans Wijers stapt op vanwege "privé-appjes" waar hij eerder vrijdagochtend mee is geconfronteerd door dagblad NRC. Dat deelt hij mede aan de pers na zijn eerste gesprekken in die functie. Wijers kwam al eerder in opspraak om uitspraken die hij had gedaan op een bijeenkomst tijdens de verkiezingsavond. In een verklaring schrijft hij dat hij de appjes "ruim voor de verkiezingen" heeft gestuurd.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA nodigen volgende week "veel externe mensen" uit om zich "breed te laten informeren over de grote vraagstukken" die de twee partijen gaan bespreken in de formatie. Dat zeggen Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) over hun onderhandelingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten gaat naar de provincie Groningen om te spreken met inwoners van de regio die is getroffen door een aardbeving. "Ik ga er nu heen", zei hij vrijdagmiddag na afloop van een ontmoeting met de informateurs. De premierskandidaat zei dat hij vrijdagochtend al met een aantal bewoners heeft gesproken "die vanmorgen echt met schrik wakker zijn geworden".
1 dag geleden