Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig CDA-bewindsman Henk Bleker stemt FVD

Voormalig CDA-bewindsman Henk Bleker stemt FVD

DEN HAAG (ANP) - Voormalig CDA-staatssecretaris Henk Bleker stemt volgende week bij de Tweede Kamerverkiezingen op Forum voor Democratie. Dat zegt hij tegen De Telegraaf. Zijn keuze is met name ingegeven door het huidige landbouwbeleid, dat volgens hem te veel bepaald wordt door Europese regelgeving.

Als staatssecretaris in het eerste kabinet-Rutte had Bleker zelf landbouw in zijn portefeuille. Na de val van dat kabinet stelde hij zich in 2012 kandidaat voor het lijsttrekkerschap van het CDA, maar de leden kozen toen met een ruime meerderheid voor Sybrand van Haersma Buma.

Zijn stem voor FVD moet volgens Bleker niet gezien worden als een stem tegen het CDA. "Ik blijf een christendemocratisch hart houden, ik blijf vinden dat de overheid moet beschermen en dicht bij de mensen moet staan, maar ook verantwoordelijkheid bij de mensen moet leggen."

Bleker was de afgelopen jaren zeer kritisch over het landbouw- en stikstofbeleid van het demissionaire kabinet, waar ook het CDA zitting in heeft. Ook sprak hij al eerder zijn bewondering en waardering uit voor FVD-leider Thierry Baudet.

Meer uit Politiek

Jetten hoopt goede relatie met VK onder Burnham voort te zetten

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.

4 uur geleden
Jetten gaat niet met Schouten van de Euromast abseilen

ROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.

4 uur geleden
Minister begrijpt dat afsluiting Merwedebrug fikse tegenvaller is

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.

4 uur geleden
Na verrassende stemming is Nunnely nieuwe wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.

3 dagen geleden
Henk Harms mag aan de slag als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.

3 dagen geleden
Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

5 dagen geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

5 dagen geleden