Voormalig ASML-baas Peter Wennink nieuwe voorzitter rvc Heineken
AMSTERDAM (ANP) - Peter Wennink, de eerder dit jaar opgestapte topman van chipmachinefabrikant ASML, wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen (rvc) bij Heineken. Dat heeft het bierconcern vrijdag bekendgemaakt. Wennink was sinds dit jaar al vicevoorzitter en zal de rol van voorzitter in april overnemen van Jean-Marc Huët, die terugtreedt uit de rvc.
Volgens Heineken heeft Wennink "uitgebreide ervaring in leidinggevende en toezichthoudende functies". Zo trad de oud-topman van ASML eerder dit jaar nog toe tot de rvc van industrieconcern VDL.
Huët was sinds 2014 lid van de rvc en sinds 2019 voorzitter. "Ik ben trots op de prestaties van het bedrijf in de afgelopen jaren en geloof dat we de juiste leiding en strategie hebben", zegt hij in een toelichting. "Ik ben ervan overtuigd dat het bedrijf onder leiding van Peter als nieuwe voorzitter zal blijven floreren."
Wennink werkte decennialang bij ASML en was sinds 2013 bestuursvoorzitter van het bedrijf uit Veldhoven. In de jaren die volgden groeide ASML hard, als belangrijke schakel in het productieproces voor chips.
Heineken kondigt meer wisselingen in de rvc aan. Zo zal Maarten Das, lid sinds 1994, aftreden. Alexander de Carvalho, de oudste zoon van Charlene de Carvalho-Heineken en kleinzoon van wijlen biermagnaat Freddy Heineken, wordt voorgedragen als nieuw lid. "Met de voorgestelde benoeming van de heer De Carvalho zet de familie Heineken de traditie voort van persoonlijke betrokkenheid van opeenvolgende generaties van de familie Heineken bij het bedrijf", zegt het concern daarover.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
3 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
6 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
8 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden