Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig ASML-baas Peter Wennink nieuwe voorzitter rvc Heineken

Voormalig ASML-baas Peter Wennink nieuwe voorzitter rvc Heineken

AMSTERDAM (ANP) - Peter Wennink, de eerder dit jaar opgestapte topman van chipmachinefabrikant ASML, wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen (rvc) bij Heineken. Dat heeft het bierconcern vrijdag bekendgemaakt. Wennink was sinds dit jaar al vicevoorzitter en zal de rol van voorzitter in april overnemen van Jean-Marc Huët, die terugtreedt uit de rvc.

Volgens Heineken heeft Wennink "uitgebreide ervaring in leidinggevende en toezichthoudende functies". Zo trad de oud-topman van ASML eerder dit jaar nog toe tot de rvc van industrieconcern VDL.

Huët was sinds 2014 lid van de rvc en sinds 2019 voorzitter. "Ik ben trots op de prestaties van het bedrijf in de afgelopen jaren en geloof dat we de juiste leiding en strategie hebben", zegt hij in een toelichting. "Ik ben ervan overtuigd dat het bedrijf onder leiding van Peter als nieuwe voorzitter zal blijven floreren."

Wennink werkte decennialang bij ASML en was sinds 2013 bestuursvoorzitter van het bedrijf uit Veldhoven. In de jaren die volgden groeide ASML hard, als belangrijke schakel in het productieproces voor chips.

Heineken kondigt meer wisselingen in de rvc aan. Zo zal Maarten Das, lid sinds 1994, aftreden. Alexander de Carvalho, de oudste zoon van Charlene de Carvalho-Heineken en kleinzoon van wijlen biermagnaat Freddy Heineken, wordt voorgedragen als nieuw lid. "Met de voorgestelde benoeming van de heer De Carvalho zet de familie Heineken de traditie voort van persoonlijke betrokkenheid van opeenvolgende generaties van de familie Heineken bij het bedrijf", zegt het concern daarover.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

9 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

10 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

12 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

15 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

17 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

1 dag geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden