Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig ASML-baas Peter Wennink nieuwe voorzitter rvc Heineken

Voormalig ASML-baas Peter Wennink nieuwe voorzitter rvc Heineken

AMSTERDAM (ANP) - Peter Wennink, de eerder dit jaar opgestapte topman van chipmachinefabrikant ASML, wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen (rvc) bij Heineken. Dat heeft het bierconcern vrijdag bekendgemaakt. Wennink was sinds dit jaar al vicevoorzitter en zal de rol van voorzitter in april overnemen van Jean-Marc Huët, die terugtreedt uit de rvc.

Volgens Heineken heeft Wennink "uitgebreide ervaring in leidinggevende en toezichthoudende functies". Zo trad de oud-topman van ASML eerder dit jaar nog toe tot de rvc van industrieconcern VDL.

Huët was sinds 2014 lid van de rvc en sinds 2019 voorzitter. "Ik ben trots op de prestaties van het bedrijf in de afgelopen jaren en geloof dat we de juiste leiding en strategie hebben", zegt hij in een toelichting. "Ik ben ervan overtuigd dat het bedrijf onder leiding van Peter als nieuwe voorzitter zal blijven floreren."

Wennink werkte decennialang bij ASML en was sinds 2013 bestuursvoorzitter van het bedrijf uit Veldhoven. In de jaren die volgden groeide ASML hard, als belangrijke schakel in het productieproces voor chips.

Heineken kondigt meer wisselingen in de rvc aan. Zo zal Maarten Das, lid sinds 1994, aftreden. Alexander de Carvalho, de oudste zoon van Charlene de Carvalho-Heineken en kleinzoon van wijlen biermagnaat Freddy Heineken, wordt voorgedragen als nieuw lid. "Met de voorgestelde benoeming van de heer De Carvalho zet de familie Heineken de traditie voort van persoonlijke betrokkenheid van opeenvolgende generaties van de familie Heineken bij het bedrijf", zegt het concern daarover.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

14 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

15 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

15 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

18 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

18 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

19 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

20 uur geleden