Voormalig advocaat Max Moszkowicz sr. overleden
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Max Moszkowicz sr. is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn zoon Robert Moszkowicz bevestigd na berichtgeving door De Telegraaf en NRC. Gedurende zijn carrière groeide hij door tal van spraakmakende zaken uit tot een begrip in de Nederlandse strafadvocatuur.
Moszkowicz werd in Duitsland geboren. In 1933 vluchtte hij met zijn moeder en zijn jongere zusje naar Nederlands Limburg; zijn vader zat toen tijdelijk gevangen wegens diens activiteiten voor de sociaaldemocratische beweging. In de Tweede Wereldoorlog belandde het gezin Moszkowicz in het vernietigingskamp Auschwitz.
De moeder van Moszkowicz, zijn jongere zusje en 2-jarige broertje werden direct na aankomst vergast. Vader Abraham werd later vermoord. Na zijn terugkeer werd hij opgenomen in een Limburgs gezin, waar hij zijn latere echtgenote zou vinden.
Op 12 juni 1958 werd Moszkowicz als advocaat beëdigd. Na een avondstudie - Moszkowicz runde eerst een textielbedrijfje. Hij zou uitgroeien tot 's lands bekendste strafadvocaat, opererend vanuit een statig kantoor aan de Wilhelminasingel in Maastricht. Het feit dat zijn vier zonen Bram, David, Robert en Max eveneens advocaat werden, droeg bij aan zijn roem: er was sprake van een heuse dynastie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland maakt zich grote zorgen over de aanstaande herverdeling van het budget voor infrastructuurprojecten. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat komt tientallen miljarden euro's tekort om alle plannen voor wegen, spoorlijnen en bruggen te financieren. Minister Vincent Karremans en staatssecretaris Annet Bertram maken over enkele weken bekend welke projecten prioriteit krijgen.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 170 bestuurders uit alle 21 waterschappen hebben staatssecretaris Silvio Erkens opgeroepen om zich uit te spreken tegen de aanpassing van Europese regels rond gewasbeschermingsmiddelen. In een open brief zeggen ze zich zorgen te maken om enkele voorgestelde wijzigingen, zoals een langere termijn om schadelijk bevonden middelen te mogen gebruiken. "Het is niet uit te leggen dat Europa de bescherming tegen nieuwe vervuiling afzwakt", staat in de brief die ze in de Tweede Kamer overhandigden aan de VVD-staatssecretaris van Landbouw en Natuur.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een vrouw die begin dit jaar in Utrecht klappen en schoppen kreeg van een agent, wil dat hij daarvoor alsnog wordt vervolgd. Het gaat om de vrouw die filmde dat de agent een andere vrouw schopte. Dat laat haar advocaat Anis Boumanjal weten.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zestien jaar cel geëist tegen de 24-jarige William P. voor het doodsteken van zijn vader op 29 maart 2024. P. drong die dag de woning van zijn 65-jarige vader in Amsterdam-Zuidoost binnen en doodde hem met een groot aantal messteken. Volgens het OM was het een geplande actie en is er sprake van moord.
1 uur geledenNIJKERK (ANP) - De werkzaamheden aan en bij de Hardenbergerbrug in snelweg A28 bij Nijkerk vorderen, meldt Rijkswaterstaat. "De funderingen van de pijlers van de brug zijn afgelopen nacht voor een groot deel opgevuld met zand", aldus de wegbeheerder.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - Fred H., de voormalige bassist van punkband Heideroosjes, is veroordeeld tot achttien maanden cel. Daarvan zijn twaalf maanden voorwaardelijk, oordeelt de rechter in Limburg. H. stond voor de rechter voor het bezit en het verspreiden van kinderporno. Hij hoeft niet terug naar de gevangenis, omdat zijn celstraf even lang is als het voorarrest.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De landelijke ov-staking leidt tot drukte bij taxibedrijven. Zo waren er dinsdagavond bij Uber al ruim zes keer meer ritreserveringen gedaan dan normaal voor een woensdag, laat een woordvoerder weten.
1 uur geleden