Voormalig advocaat Max Moszkowicz sr. overleden
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Max Moszkowicz sr. is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn zoon Robert Moszkowicz bevestigd na berichtgeving door De Telegraaf en NRC. Gedurende zijn carrière groeide hij door tal van spraakmakende zaken uit tot een begrip in de Nederlandse strafadvocatuur.
Moszkowicz werd in Duitsland geboren. In 1933 vluchtte hij met zijn moeder en zijn jongere zusje naar Nederlands Limburg; zijn vader zat toen tijdelijk gevangen wegens diens activiteiten voor de sociaaldemocratische beweging. In de Tweede Wereldoorlog belandde het gezin Moszkowicz in het vernietigingskamp Auschwitz.
De moeder van Moszkowicz, zijn jongere zusje en 2-jarige broertje werden direct na aankomst vergast. Vader Abraham werd later vermoord. Na zijn terugkeer werd hij opgenomen in een Limburgs gezin, waar hij zijn latere echtgenote zou vinden.
Op 12 juni 1958 werd Moszkowicz als advocaat beëdigd. Na een avondstudie - Moszkowicz runde eerst een textielbedrijfje. Hij zou uitgroeien tot 's lands bekendste strafadvocaat, opererend vanuit een statig kantoor aan de Wilhelminasingel in Maastricht. Het feit dat zijn vier zonen Bram, David, Robert en Max eveneens advocaat werden, droeg bij aan zijn roem: er was sprake van een heuse dynastie.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Op de A2 bij Maastricht is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man aangereden die wordt verdacht van brandstichting. De politie meldt in een persbericht dat er rond 01.10 uur een melding kwam van een voertuigbrand op de Kasteel Hillenraadweg in Maastricht. De verdachten van die brandstichting waren volgens omstanders te voet gevlucht in de richting van de A2, die parallel aan de Kasteel Hillenraadweg ligt.
52 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft Interpol gevraagd een internationaal opsporingsbevel uit te vaardigen tegen de voortvluchtige verdachte Ryan T. Die wordt verdacht van betrokkenheid bij de vermissing van de Nederlandse filmproducent, ondernemer en dj Rodney Leysner. De Nederlander verdween op 15 augustus. Het Surinaamse Openbaar Ministerie meldt vrijdag dat Interpol het verzoek momenteel beoordeelt.
7 uur geledenBREE (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf verdachten opgepakt na de vondst van een groot drugslaboratorium in het Belgische Bree, dicht bij de Nederlandse grens. Vier verdachten komen uit Nederland.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee eigenaren van in totaal acht restaurants van drie internationale Indiase horecaketens zijn aangehouden door de Arbeidsinspectie, meldt de organisatie. Ze worden verdacht van het uitbuiten van mensen en mensensmokkel.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangengroep Women's Right Collective (WRC) heeft de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en laboratorium Clinical Diagnostics aansprakelijk gesteld voor de gevolgen van het datalek bij een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens een van de initiatiefnemers van WRC, advocaat Ina Brouwer, is dat tevens de eerste formele stap in een eerder aangekondigde massaclaim.
11 uur geleden