Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorlopige schorsing Amerikaanse topsprinter Coleman

Voorlopige schorsing Amerikaanse topsprinter Coleman

MONACO (ANP) - De Amerikaanse sprinter Christian Coleman, de wereldkampioen op de 100 meter, is voorlopig geschorst. De 24-jarige atleet heeft niet voor het eerst een dopingtest gemist. Coleman maakte zelf in een verklaring al melding van de zaak en de AIU, de integriteitseenheid binnen de atletiekwereld, bevestigde woensdag dat de Amerikaan een voorlopige schorsing heeft gekregen.

De gemiste test dateert van 9 december vorig jaar. Coleman was naar eigen zeggen even van huis om kerstinkopen te doen toen de dopingcontroleurs voor zijn deur stonden. "Ik heb de bonnetjes en bankafschriften", aldus de sprinter. "Ik hoorde pas een dag later van de dopingtest toen ik te horen kreeg dat ik een test had gemist."

Coleman kwam in de aanloop naar de WK van vorig jaar in Doha ook al in opspraak, omdat hij binnen een jaar drie dopingcontroles zou hebben gemist. Een combinatie van drie gemiste tests of fouten binnen een jaar met de whereabouts, de opgegeven plaatsen waar sporters verblijven, kan leiden tot een schorsing. Het Amerikaanse antidopingagentschap Usada trok de zaak kort voor de WK echter in omdat het de regels niet goed had gevolgd.

Coleman, die excuses eiste omdat hij door de zaak heel wat inkomsten had gemist en zijn reputatie een knauw had gekregen, sprintte in Doha naar het goud op de 100 meter in 9,76 seconden. Nu dreigt hij alsnog te worden geschorst. In dat geval mist Coleman waarschijnlijk ook de Olympische Spelen van volgend jaar in Tokio.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

33 minuten geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

15 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

18 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden