Voorlopige schorsing Amerikaanse topsprinter Coleman
MONACO (ANP) - De Amerikaanse sprinter Christian Coleman, de wereldkampioen op de 100 meter, is voorlopig geschorst. De 24-jarige atleet heeft niet voor het eerst een dopingtest gemist. Coleman maakte zelf in een verklaring al melding van de zaak en de AIU, de integriteitseenheid binnen de atletiekwereld, bevestigde woensdag dat de Amerikaan een voorlopige schorsing heeft gekregen.
De gemiste test dateert van 9 december vorig jaar. Coleman was naar eigen zeggen even van huis om kerstinkopen te doen toen de dopingcontroleurs voor zijn deur stonden. "Ik heb de bonnetjes en bankafschriften", aldus de sprinter. "Ik hoorde pas een dag later van de dopingtest toen ik te horen kreeg dat ik een test had gemist."
Coleman kwam in de aanloop naar de WK van vorig jaar in Doha ook al in opspraak, omdat hij binnen een jaar drie dopingcontroles zou hebben gemist. Een combinatie van drie gemiste tests of fouten binnen een jaar met de whereabouts, de opgegeven plaatsen waar sporters verblijven, kan leiden tot een schorsing. Het Amerikaanse antidopingagentschap Usada trok de zaak kort voor de WK echter in omdat het de regels niet goed had gevolgd.
Coleman, die excuses eiste omdat hij door de zaak heel wat inkomsten had gemist en zijn reputatie een knauw had gekregen, sprintte in Doha naar het goud op de 100 meter in 9,76 seconden. Nu dreigt hij alsnog te worden geschorst. In dat geval mist Coleman waarschijnlijk ook de Olympische Spelen van volgend jaar in Tokio.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
29 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
23 uur geleden