Voorlopige hechtenis Boliviaanse ex-president verlengd
LA PAZ (ANP/AFP) - De voorlopige hechtenis van de voormalige Boliviaanse interim-president Jeanine Añez is met twee maanden verlengd, nog geen week nadat rechters besloten hadden haar voor vier maanden vast te zetten. Een gevangenisfunctionaris zei dat de ex-leider medische zorg zal ontvangen in de gevangenis van La Paz waar ze wordt vastgehouden.
De autoriteiten hebben Añez vorig weekend gearresteerd en vastgezet op beschuldiging van het leiden van een staatsgreep tegen haar socialistische voorganger, Evo Morales. Ze werd zaterdag overgebracht naar de vrouwengevangenis van Miraflores vanuit een ander detentiecentrum in de Boliviaanse hoofdstad, nadat de ex-president zei dat ze onwel was geworden door hoge bloeddruk.
Het hoofd van de gevangenis Juan Carlos Limpias vertelde verslaggevers dat in Miraflores alles aanwezig is om goed voor Añez te zorgen. Añez wordt beschuldigd van terrorisme, opruiing en samenzwering, net als haar voormalige ministers van Justitie en Energie. Ook hun voorlopige hechtenis werd verlengd van vier naar zes maanden.
De ex-president, die het land leidde van november 2019 tot november 2020, vroeg sinds donderdag om overplaatsing naar een ziekenhuis en zei dat ze leed aan een 'hoge bloeddrukcrisis'. Vrijdag, in een verwarrende opeenvolging van gebeurtenissen, gaf een tribunaal met drie rechters toestemming voor de verhuizing naar een ziekenhuis maar draaide dat besluit uren later weer terug.
Añez dochter Carolina Ribera sprak schande van hoe haar moeder wordt behandeld. Ze zei in een video op sociale media dat haar moeder door specialisten moet worden nagekeken en dat haar leven in gevaar is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
6 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
6 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
7 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
8 uur geleden