Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorlopige hechtenis Boliviaanse ex-president verlengd

Voorlopige hechtenis Boliviaanse ex-president verlengd

LA PAZ (ANP/AFP) - De voorlopige hechtenis van de voormalige Boliviaanse interim-president Jeanine Añez is met twee maanden verlengd, nog geen week nadat rechters besloten hadden haar voor vier maanden vast te zetten. Een gevangenisfunctionaris zei dat de ex-leider medische zorg zal ontvangen in de gevangenis van La Paz waar ze wordt vastgehouden.

De autoriteiten hebben Añez vorig weekend gearresteerd en vastgezet op beschuldiging van het leiden van een staatsgreep tegen haar socialistische voorganger, Evo Morales. Ze werd zaterdag overgebracht naar de vrouwengevangenis van Miraflores vanuit een ander detentiecentrum in de Boliviaanse hoofdstad, nadat de ex-president zei dat ze onwel was geworden door hoge bloeddruk.

Het hoofd van de gevangenis Juan Carlos Limpias vertelde verslaggevers dat in Miraflores alles aanwezig is om goed voor Añez te zorgen. Añez wordt beschuldigd van terrorisme, opruiing en samenzwering, net als haar voormalige ministers van Justitie en Energie. Ook hun voorlopige hechtenis werd verlengd van vier naar zes maanden.

De ex-president, die het land leidde van november 2019 tot november 2020, vroeg sinds donderdag om overplaatsing naar een ziekenhuis en zei dat ze leed aan een 'hoge bloeddrukcrisis'. Vrijdag, in een verwarrende opeenvolging van gebeurtenissen, gaf een tribunaal met drie rechters toestemming voor de verhuizing naar een ziekenhuis maar draaide dat besluit uren later weer terug.

Añez dochter Carolina Ribera sprak schande van hoe haar moeder wordt behandeld. Ze zei in een video op sociale media dat haar moeder door specialisten moet worden nagekeken en dat haar leven in gevaar is.

Meer uit Buitenland

One Battle wint zes BAFTA's, I Swear verrast met acteursprijs

LONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.

1 uur geleden
Activisten hangen foto van Andrew na arrestatie op in Louvre

PARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.

1 uur geleden
Ruim 200 gevangenen in Venezuela in hongerstaking om amnestiewet

CARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.

2 uur geleden
Reisverbod in New York vanwege naderende winterstorm

NEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.

3 uur geleden
Syrië sluit IS-kamp Al-Hol

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.

4 uur geleden
FT: Rusland gaat draagbare raketsystemen leveren aan Iran

MOSKOU (ANP) - Iran en Rusland zijn in het geheim een wapendeal overeengekomen ter waarde van 500 miljoen euro, schrijft de Britse krant Financial Times (FT). In het akkoord, dat al in december werd getekend in Moskou, spraken de partijen af dat Rusland draagbare Verba-lanceereenheden en raketten levert aan Iran.

4 uur geleden
Buitenlandminister Iran verwacht oplossing in gesprekken met VS

NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er nog steeds een "goede kans" is op een diplomatieke oplossing voor het conflict met de Verenigde Staten over Teherans nucleaire ambities. Abbas Araqchi heeft waarschijnlijk donderdag in Genève een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, zei hij tegen CBS News.

4 uur geleden