Voorlopige hechtenis Boliviaanse ex-president verlengd
LA PAZ (ANP/AFP) - De voorlopige hechtenis van de voormalige Boliviaanse interim-president Jeanine Añez is met twee maanden verlengd, nog geen week nadat rechters besloten hadden haar voor vier maanden vast te zetten. Een gevangenisfunctionaris zei dat de ex-leider medische zorg zal ontvangen in de gevangenis van La Paz waar ze wordt vastgehouden.
De autoriteiten hebben Añez vorig weekend gearresteerd en vastgezet op beschuldiging van het leiden van een staatsgreep tegen haar socialistische voorganger, Evo Morales. Ze werd zaterdag overgebracht naar de vrouwengevangenis van Miraflores vanuit een ander detentiecentrum in de Boliviaanse hoofdstad, nadat de ex-president zei dat ze onwel was geworden door hoge bloeddruk.
Het hoofd van de gevangenis Juan Carlos Limpias vertelde verslaggevers dat in Miraflores alles aanwezig is om goed voor Añez te zorgen. Añez wordt beschuldigd van terrorisme, opruiing en samenzwering, net als haar voormalige ministers van Justitie en Energie. Ook hun voorlopige hechtenis werd verlengd van vier naar zes maanden.
De ex-president, die het land leidde van november 2019 tot november 2020, vroeg sinds donderdag om overplaatsing naar een ziekenhuis en zei dat ze leed aan een 'hoge bloeddrukcrisis'. Vrijdag, in een verwarrende opeenvolging van gebeurtenissen, gaf een tribunaal met drie rechters toestemming voor de verhuizing naar een ziekenhuis maar draaide dat besluit uren later weer terug.
Añez dochter Carolina Ribera sprak schande van hoe haar moeder wordt behandeld. Ze zei in een video op sociale media dat haar moeder door specialisten moet worden nagekeken en dat haar leven in gevaar is.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op een auto in Gaza-Stad zijn minstens vijf mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook. Meerdere anderen raakten gewond. In totaal zouden bij Israëlische aanvallen in het gebied zeker negen doden zijn gevallen.
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - Leiders die rond de G20-top hebben gesproken over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne, zien "een basis waar verder aan moet worden gewerkt". Bij het overleg in Zuid-Afrika waren onder anderen de EU-top en Europese leiders, onder wie premier Dick Schoof, aanwezig.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Brazilië beweegt richting een akkoord, al staan daar naar verwachting geen heel harde afspraken in. De EU is niet enthousiast en mist vooral ambities bij het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, maar zal de teksten volgens meerdere ingewijden ook niet blokkeren.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.
4 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.
5 uur geleden