Voorlopig toch minder inleverbussen voor Texaanse kiezers
AUSTIN (ANP/RTR) - Inwoners van Texas kunnen hun stembiljetten toch maar in één speciale inleverbus per county deponeren. Het Hooggerechtshof in de staat met 29 miljoen inwoners heeft dat bepaald. De uitspraak geldt als een overwinning voor de Republikeinen van president Trump, die tal van rechtszaken voeren die erop lijken te zijn gericht het kiezers niet te makkelijk te maken.
De Republikeinse gouverneur Greg Abbott bepaalde op 1 oktober dat alle counties - ongeacht hun grootte of populatie - maar één enkele afleverlocatie mochten hebben. Een rechter in de hoofdstad Austin blokkeerde dat besluit, maar het Texaanse Hooggerechtshof heeft die blokkade zaterdag voorlopig ongedaan gemaakt. Het verbod op meerdere bussen blijft in ieder geval in stand tot het hof de uitspraak definitief heeft behandeld.
Bij de speciale brievenbussen kunnen mensen die het postkantoor niet vertrouwen of bang zijn besmet te raken met het coronavirus hun stembiljet voor de presidentsverkiezingen op 3 november inleveren. Volgens de gouverneur is de beperkende maatregel bedoeld om beter op fraude met stembiljetten te kunnen controleren. Kiezers in Texas zijn verplicht om een identiteitsbewijs met foto te tonen en een register te ondertekenen voordat ze persoonlijk stembiljetten inleveren op de afleverpunten, net zoals ze moeten doen bij het reguliere stemmen.
Harris County, dat een groot deel van de metropool Houston omvat, heeft veel reclame gemaakt voor een tiental beveiligde postbuslocaties voor stembiljetten voor 2,4 miljoen geregistreerde kiezers. De county met daarin hoofdstad Austin plande vier inleverpunten.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
2 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
6 uur geleden