Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorlopig streep door boskap voor uitbreiding VDL Nedcar

Voorlopig streep door boskap voor uitbreiding VDL Nedcar

DEN HAAG/BORN (ANP) - De provincie Limburg en VDL Nedcar mogen voorlopig geen bomen gaan kappen in het naast de autofabriek gelegen Sterrebos. De Raad van State haalde donderdag in een tussentijdse uitspraak een streep door het voornemen van de provincie Limburg om op korte termijn met de boskap te beginnen. De kap moet uitbreiding van de autofabriek met een tweede productielijn mogelijk maken.

Eerst moet een definitieve uitspraak van de Raad van State in deze zaak worden afgewacht. Zolang die uitspraak er niet is, mogen er geen bomen gekapt worden, aldus de Raad. Daarmee wordt voorkomen dat tegenstanders van de kap voor voldongen feiten worden gesteld in hun beroepsprocedure bij de Raad van State. De spoedprocedure om snelle kap te voorkomen was aangespannen door de actiegroep De Groene Sporenwolf, die flora en fauna van het bos wil behouden.

De provincie stelde op 18 december 2020 het inpassingsplan "Uitbreiding VDL Nedcar" vast. Dat maakt uitbreiding van de fabriek mogelijk door de kap van 7,74 hectare bos. De provincie wil op die manier voorkomen dat er lange procedures gevolgd moeten worden, wanneer die uitbreiding echt aan de orde is, bijvoorbeeld wanneer nieuwe klanten zich bij Nedcar melden. Door het inpassingsplan kan de fabriek in noordelijke, oostelijke en zuidelijke richting uitbreiden en zijn aanpassingen aan wegen mogelijk.

De actiegroep verzet zich daartegen. Het gaat om een bos dat niet zomaar elders herplant kan worden. Het had meer dan honderd jaar tijd nodig om te worden wat het nu is. In het bos komen beschermde soorten voor, waaronder de das, meerdere vleermuissoorten en de kleine ijsvogelvlinder. "Een groot deel van hun leefgebied en foerageergebied zou permanent verloren gaan ingeval deze bossen worden gekapt", aldus de Raad.

"Hoewel de voorzieningenrechter zich bewust is van het grote belang van VDL Nedcar en het college bij het spoedig kunnen aanvangen met de werkzaamheden, is de voorzieningenrechter van oordeel dat in dit geval het door de stichting gestelde belang, dat ziet op het voorkomen van onomkeerbare gevolgen, zwaarder weegt dan de belangen van VDL Nedcar en het college", aldus de Raad in zijn voorlopige uitspraak.

Meer uit Financieel

FT: verzekeraars trekken premies fors op voor schepen bij Iran

LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.

2 uur geleden
Bijna 300 TUI-reizigers zitten vast in Midden-Oosten

RIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.

2 uur geleden
Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

3 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

5 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

6 uur geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.

6 uur geleden